Co si myslíte o zavření psychologických služeb?

Anonymní
14.1.21 11:22

Co si myslíte o zavření psychologických služeb?

Ahoj, otázka je jasná.. Ptám se především těch, které takovou službu využívají. Myslíte si, že to je nutné, však dva metry od sebe s psychologem + ochrana úst a nosu není problém.. Poskytují vaši terapeuti/psychologové služby online? Např pomocí skype, nebo něčeho jiného..
Já jsem začala docházet k terapeutovi na začátku prosince a stihli jsme se vidět jen dvakrát, když to zas v lednu zavřeli tak mě psal, že kvůli opatření vlády nemůže vykonávat činnost a že až to půjde ozve se s termínem..Ale online asi nefunguje..
A já mám teď pocit, že jsem před sesypáním… Ale otravovat ho je mi hloupý. A ano, asi jsem slabá, že bych potřebovala konzultaci a nezvládnu to sama, ale co už :nevim: Jen mě zajímá, jak tohle vnímáte vy, protože podle mě je to jedna ze služeb, které měly zůstat zachovány..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.1.21 11:25

Nejsi slaba, proc bys mela byt? Prave naopak! Byt tebou tak mu zavolam nebo napisu jestli nechce konzultaci pres skype. Za zeptani nic nedas. Kdyz jsem chodila ja tak mi psycholozka tehdy i nabizela skype.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 11:28

Určitě měly být zachovány. Mám to stejně jako ty, taky jsem začala chodit v prosinci. Ale naštěstí moje psycholožka delší na pojišťovnu a teď od ledna mě vzala právě na pojišťovnu a to vykonávat může. Soukromě ne.
Ale nabízela mi jak telefonické tak skype konzultace.

• Citovat
  • Nahlásit
1653
14.1.21 11:34

Ahoj, u nas psycholog normalne funguje. Pry to patri do lekarske oblasti, takze nezavreli. Chodim pravidelne se synem. Ani ty 2 metry nemaji mezi sebou. Jen maji oba rousku a desinfekce probiha. Ja se na ty 2 m drzim a chodime zcela zdravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65744
14.1.21 11:34
@Anonymní píše:
Ahoj, otázka je jasná.. Ptám se především těch, které takovou službu využívají. Myslíte si, že to je nutné, však dva metry od sebe s psychologem + ochrana úst a nosu není problém.. Poskytují vaši terapeuti/psychologové služby online? Např pomocí skype, nebo něčeho jiného..
Já jsem začala docházet k terapeutovi na začátku prosince a stihli jsme se vidět jen dvakrát, když to zas v lednu zavřeli tak mě psal, že kvůli opatření vlády nemůže vykonávat činnost a že až to půjde ozve se s termínem..Ale online asi nefunguje..
A já mám teď pocit, že jsem před sesypáním… Ale otravovat ho je mi hloupý. A ano, asi jsem slabá, že bych potřebovala konzultaci a nezvládnu to sama, ale co už :nevim: Jen mě zajímá, jak tohle vnímáte vy, protože podle mě je to jedna ze služeb, které měly zůstat zachovány..

Vláda se.re na lidi, to si o tom myslím. Oni nás pře tím covidem ochrání, ikdyby jsme nechtěli! Co na tom, že budeš psychicky v prde.li :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
14.1.21 11:45
@Anonymní píše:
Ahoj, otázka je jasná.. Ptám se především těch, které takovou službu využívají.Myslíte si, že to je nutné, však dva metry od sebe s psychologem + ochrana úst a nosu není problém.. Poskytují vaši terapeuti/psychologové služby online? Např pomocí skype, nebo něčeho jiného..

Je to blbost, hlavně v této době, kdy hodně lidí má psychické problémy, chápu, že COVID, ale trošku (dost) to přeháněj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
14.1.21 11:47
@Lama Lama píše:
Vláda se.re na lidi, to si o tom myslím. Oni nás pře tím covidem ochrání, ikdyby jsme nechtěli! Co na tom, že budeš psychicky v prde.li :roll:

jo před covidem nás ochrání i za cenu, že chcípnem na něco jiného :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 11:52

Nechápu proč by konzultace a zkoušení 1+1 ve školách jít mělo a konzultace 1+1 u lékaře, terapeuta, kadeřnice, nehtařky, konzultanta…doplňte si… jít nemělo. Online a po telefonu bych v životě důležitou věc nevyřizovala. Takže to už je asi na tobě, jestli se domluvíš na schůzku nebo počkáš až otevřou, ale tak přece ten člověk teď nemá mít tři měsíce prázdniny, má tu být jako služba svým klientům, tak jaképak otravování. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
51
14.1.21 11:56

Další totální ptákovina, zavírat tyto služby…nic víc nelze říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
14.1.21 12:05
@Anonymní píše:

Ahoj, řeším to samé, na konci listopadu mě pustili z Bohnic a začala jsem docházet k nové soukromé psycholožce. Byla jsem tam 3-krát. Po Vánocích mi psala, že terapie na živo musí zrušit, od té doby terapie nemáme. Sice nabídla on-line konzultaci, ale mně to nevyhovuje už kvůli nějakým paranoidním představám, takže jsem na to nekývla a čekám, až zas psychologové otevřou. Vím, že kamarádky terapie mají, ale jsou to psychologové v rámci zdravotnických zařízeních, ty fungovat můžou. Pokud je psycholog jako služba, tak musí mít zavřeno. Taky bych terapii nutně potřebovala, protože mi není dobře, ale musím vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
14.1.21 12:40

Podle mě by měla určitě zůstat zachovány a pokud možno by se měly provádět i neakutní operace. Vim, ze situace teď není jednoduchá. Když jsem ale viděla, jak mi kadeřnice po té druhé zavíračce ostrihala kluka (a to byla vždy strasne sikovna), nechtěla bych přijít do rukou chirurgovi, který moc neřeže :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 12:43

Ahoj, jako psycholog si o tom myslím, že je to pěkně na pytel :roll: sice jsme se s některými klienty naučili fungovat po telefonu a dá se to, ale zdaleka ne každému to vyhovuje a osobní kontakt to úplně nenahradí… Nejšílenější na tom je, že správně smíme otevřít až v PES 3. Což se momentálně zdá asi tak blízko, jako letní plovárna :roll:

A zakladatelko, pokud je ti zle, tak svého (anebo jiného) terapeuta kontaktuj. Covidem jsme se nestali imunní vůči úzkostem a jiné podobné svoloči, spíš naopak, takže to fakt není ostuda ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 12:44

Chodím na terapii na pojišťovnu a pořád…, Praha

• Citovat
  • Nahlásit
2692
14.1.21 12:55

To jsem vůbec nevěděla, že musí i psycholog zavřít…tak to už je tedy konec opravdu. :cert: já pevně věřím, že se jako národ semknene a postavíme se tomu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
14.1.21 12:56

K psychologovi nechodím, nicméně zastávám názor, že tohle je průser a podobné služby se vůbec zavírat neměly. Zejména teď, když naopak počty těch, co by psychologa potřebovali, rostou. Já třeba chodím s dětmi k fyzioterapeutce a ta funguje úplně normálně a tam opravdu nehrozí, že bychom od sebe byli 2m, když předvádí cviky. Tak proč proboha nemůže fungovat psycholog?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat