Co si o tom mám myslet? Počítá vůbec se mnou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 14:08
Co si o tom mám myslet? Počítá vůbec se mnou?

Ahoj všichni ;) omlouvám se, ale vkládám pro jistotu anonymně.
A přítelem jsem 4 roky a v poslední době máme ve vztahu hodně problémů, jako bychom se ve spoustě názorů najednou rozcházeli.
Nechápu, ale jednu zásadní věc v jeho chování. Vůbec se mnou nemluví o důležitých věcech. Prostě si všechno rozhodne sám. Samozřejmě jsem mu to říkala, ptala jsem se ho na to i víckrát, ale přijde mi že na tom nehodlá nic měnit, protože mu to příjde úplně v pořádku. Třeba jen tak mezi řečí mi řekl.. V létě začnu stavět dům. Ale to se jen tak zmínil, podstata toho o čem jsme se zrovna bavili, byla jiná a pro mě nepodstatná v poměru s tímto. Jako hodlal mi to někdy alespoň oznámit nebo tam má v plánu bydlet sám?

Další situace byla u našeho auta, kdy se prostě rozhodl, že ho prodá. Co na to říkám já je jaksi bezpředmětné. Tak jsem se ho na to zeptala, když jsem se dozvěděla, že ho prodává a řekl mi, prodám ho a koupím si tohle auto. A ukázal mi jiné. Podotýkám že auto máme koupené napůl a i kdyby ne, bydlíme spolu a myslím si, že tyhle věci bychom měli rozhodovat společně.
Oba dva máme od začátku jasno v tom, že chceme jednou děti. V domnění, že si uvědomí do jaké pozice mě věčně staví, jsem mu zkusila říct, že měsíc už nic neberu, protože chci mít dítě. Řekl mi na to dobře, respektuju tvoje rozhodnutí. 8o
Tak teď už vůbec nevím co si mám myslet…Myslela jsem si, že si konečně uvědomí, že alespoň na důležité věci jsme tu dva.
Proč si prostě jede sám na sebe? Jak byste to řešili? Myslí na vůbec společnou budoucnost? Máte to někdo stejně? A vyhovuje vám to tak? Funguje to?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 28.01.17 14:12

Stejně to nemám, nevyhovovalo by mi to a myslím, že to fungovat nemůže. Si vezmi, že jednou prodá Váš byt/dům a přestěhuje Vás někam jinam. To nic moc jistota teda.

veria
Generální žvanilka 23557 příspěvků 1 inzerát 28.01.17 14:13

On rozhodne o autu, ty o dítěti. To je fér, ne? :D :jazyk:

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 28.01.17 14:13

Trošku bych se bála, že až mu oznámíš, že jsi těhotná, tak řekne tvoje věc a ukončí to. Takhle by to přeci nemělo fungovat, aby si každý hrabal na svém písečku a nebral ohledy na druhého, to není vztah.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 28.01.17 14:16
@veria píše:
On rozhodne o autu, ty o dítěti. To je fér, ne? :D :jazyk:

Přesně to mě taky napadlo.

Maol
Závislačka 3447 příspěvků 28.01.17 14:17

Nemám to tak a nechtěla bych. My už tenkrát na kolejích rozhodovali spolu. Nejen o důležitých věcech jako auto atd.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2635 příspěvků 28.01.17 14:19

Pusobi to dojmem, jakoby premyslel o rozchodu. To, že tě do niceho nezapojuje a rozhoduje v podstate sám a na tebe se neohlizi… bylo to tak vzdycky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 14:29
@PandaVanda píše:
Pusobi to dojmem, jakoby premyslel o rozchodu. To, že tě do niceho nezapojuje a rozhoduje v podstate sám a na tebe se neohlizi… bylo to tak vzdycky?

Na to jsem se ho ptala, jestli se chce rozejít. Řekla jsem mu, že s tím jak se chová může být radši sám. Ujišťoval mě, že chce být určitě se mnou.
Jestli to tak bylo vždycky, to se nedá říct, protože..bydlíme spolu půl roku a předtím jsme rozhodovali spolu maximálněto, kam půjdeme na večeři :nevim: a o jiných nepodstatných vě­cech

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 28.01.17 14:29

Mi přijde, ze me svůj život mimo tebe a ty do něj nepatris…mozna si postavi barak, ale tebe uz si tam nenastehuje :think:
Jako ale kdyby mi prodal auto co máme napůl, tak bych teda řádila jak černá ruka :think:

Jo a prosím te, o žádné dítě se nesnazte, bylo by chudák ;)

nostress
Extra třída :D 13389 příspěvků 28.01.17 14:32
@Anonymní píše:
Ahoj všichni ;) omlouvám se, ale vkládám pro jistotu anonymně.
A přítelem jsem 4 roky a v poslední době máme ve vztahu hodně problémů, jako bychom se ve spoustě názorů najednou rozcházeli.
Nechápu, ale jednu zásadní věc v jeho chování. Vůbec se mnou nemluví o důležitých věcech. Prostě si všechno rozhodne sám. Samozřejmě jsem mu to říkala, ptala jsem se ho na to i víckrát, ale přijde mi že na tom nehodlá nic měnit, protože mu to příjde úplně v pořádku. Třeba jen tak mezi řečí mi řekl.. V létě začnu stavět dům. Ale to se jen tak zmínil, podstata toho o čem jsme se zrovna bavili, byla jiná a pro mě nepodstatná v poměru s tímto. Jako hodlal mi to někdy alespoň oznámit nebo tam má v plánu bydlet sám?Další situace byla u našeho auta, kdy se prostě rozhodl, že ho prodá. Co na to říkám já je jaksi bezpředmětné. Tak jsem se ho na to zeptala, když jsem se dozvěděla, že ho prodává a řekl mi, prodám ho a koupím si tohle auto. A ukázal mi jiné. Podotýkám že auto máme koupené napůl a i kdyby ne, bydlíme spolu a myslím si, že tyhle věci bychom měli rozhodovat společně.
Oba dva máme od začátku jasno v tom, že chceme jednou děti. V domnění, že si uvědomí do jaké pozice mě věčně staví, jsem mu zkusila říct, že měsíc už nic neberu, protože chci mít dítě. Řekl mi na to dobře, respektuju tvoje rozhodnutí. 8o
Tak teď už vůbec nevím co si mám myslet…Myslela jsem si, že si konečně uvědomí, že alespoň na důležité věci jsme tu dva.
Proč si prostě jede sám na sebe? Jak byste to řešili? Myslí na vůbec společnou budoucnost? Máte to někdo stejně? A vyhovuje vám to tak? Funguje to?

V kvalitním vztahu se chovají oba vůči sobě jako partneři. Neexistuje, aby mi manžel oznámil, že „v létě staví dům, nebo že prodává naše auto“, bez porady se mnou.To jsou tak důležité věci, že si prostě nemůže v páru rozhodnout jenom jeden za oba, a druhému to pouze oznámit. Zřejmě neumíte spolu komunikovat. Stejně tak je totálně mimo oznámit partnerovi, že „měsíc nic neberu“, protože chci dítě. Jestli jsi mu chtěla jenom nastavit zrcadlo, obávám se, že toto chlap nepochopí. Měla by jsi si s ním v klidu a na rovinu promluvit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 14:32
@Paola21 píše:
Stejně to nemám, nevyhovovalo by mi to a myslím, že to fungovat nemůže. Si vezmi, že jednou prodá Váš byt/dům a přestěhuje Vás někam jinam. To nic moc jistota teda.

V lepším případě, v horším se přestěhuje sám. :mrgreen: Vím že to není jistota, ale nevím, co mám dělat, aby si uvědomil, že jsme dva. :roll:
 Zakl.

elpiska
Závislačka 2590 příspěvků 28.01.17 14:32

Moc se mi to nelíbí. Sice žiji už mnoho let nesezdaná s chlapem a nemáme společný majetek. Ale potkali jsme se až po čtyřicítce, oba rozvedení s velkými dětmi. Takže si každý o svém majetku vesměs rozhodujeme sami, někdy se spolu poradíme a zejména chlap mi má tendence do mých rozhodnutí mluvit. Někdy na něho dám, někdy ne, a to je pak naštvaný. Vybavení do domu spolu konzultujeme a hradíme je obvykle ze společného účtu. Ale v případě, že bych s ním plánovala rodinu, dožadovala bych se opravdu společného hospodaření se vším všudy a tedy i společného rozhodování.

atominnka
Generální žvanilka 21659 příspěvků 28.01.17 14:33

Být tebou, nedělám si s ním dítě. mám péodobný ho souseda. Choval se tak, jak p=opisuješ odjakživa, nakonec se stala „nehoda“ a narodilo se mu dítě, pak zas „nehoda“ a druhé. děti chodí otrhané, strašně oblečené, nemluvě o nějakých hezkých hračkách, výletech, kinech… vše táhne jen jejich maminka z rodičáku 6100. I jídlo pro všechny. On byl tak laskav, že jí odpustil placení vody a elektriky. Oblečení pro děti prý nění důležité, oblečení je jen slupka
On sám rozhoduje o všem, jim nekoupí nic, sobě kupuje - oblečení, nedávno novou motorku, auto :nevim:
Tak bacha na to, abys nedopadla stejně

atominnka
Generální žvanilka 21659 příspěvků 28.01.17 14:33

Být tebou, nedělám si s ním dítě. mám péodobný ho souseda. Choval se tak, jak p=opisuješ odjakživa, nakonec se stala „nehoda“ a narodilo se mu dítě, pak zas „nehoda“ a druhé. děti chodí otrhané, strašně oblečené, nemluvě o nějakých hezkých hračkách, výletech, kinech… vše táhne jen jejich maminka z rodičáku 6100. I jídlo pro všechny. On byl tak laskav, že jí odpustil placení vody a elektriky. Oblečení pro děti prý nění důležité, oblečení je jen slupka
On sám rozhoduje o všem, jim nekoupí nic, sobě kupuje - oblečení, nedávno novou motorku, auto :nevim:
Tak bacha na to, abys nedopadla stejně

Malaga
Generální žvanilka 24685 příspěvků 28.01.17 14:35

A on je jedináček anebo má sourozence?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >