Problémy v novém zaměstnání: co si o tom mám myslet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 17:34
Co si o tom mám myslet? - Zaměstnání

Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby mě tu náhodou někdo poznal, i tak mám potíží víc než dost.
Pracně jsem po RD sehnala zaměstnání. Jevilo se super - zkrácený úvazek, solidní mzda (částečně na ruku - bohužel), blízko domova. Pracovní doba tak, že jsem v pohodě odvedla děti do školky a zase je vyzvedla (to hrálo velkou roli).
Mělo to „pár“ nedostatků - výše zmiňované ohodnocení, mělo jít o zástup za MD a RD a šéf se už při pohovoru jevil jako „poděs“.
Paní, kterou jsem měla zastoupit se chtěla brzy vracet a pracovala ještě z domova. Po tuto dobu bylo vše takřka ideální. Problém nastal, když se šéf s paní rozhádal (z porodnice některé úkony opravdu dělat nemohla a navíc se objevily nějaké potíže). Protože šéf je vulgární hulvát, tak upouštěl páru a paní pomluvil, kde se dalo. Té se to doneslo a ona se naštvala a „hodila mu to na hlavu“.
V ten okamžik jsem na zkrácený úvazek musela stíhat kompletní chod firmy. Navíc jsem o spoustě věcí neměla ani páru. Nebylo nikoho, kdo by mi poradil. Měla jsem zakázáno se paní ptát. Dá rozum, že bylo pár průšvihů (žádný fatální).
Navíc jsem se stala hromosvodem a šéf si na mne začal vylévat zlost. Také mi dával za vinu, že to paní „zabalila“. Dostala jsem vynadáno i za blbosti (např. jeden den jsem nevymyla odpad od kávovaru a už to jelo). Řval na mě, když jsem nemohla najít typ výrobku, který po mne chtěl (řekl mi špatné označení). Slíbil, že vezme věci na poštu, nechal je v kanceláři a pak to bylo na mě. Nemluvím o tom, že jsem domluvila výjezd techniků, na který zákazník čekal cca půl roku (šéf s tím souhlasil), ten si odřekl své zákazníky. Já druhý den došla později do práce a vidím, že technik uklízí. On je nechal „doma“ a zametat dvůr. Zákazníkovi jsem samozřejmě musela zavolat já a také jsem to odskákala.
Dostala jsem za úkol zrušit výjezd k zákazníkovi, volám a omlouvám se. Zákazník samozřejmě řve, že mu to šéf slíbil na tisíc procent a že to byl už několikátý termín (ano, to jsem ani nevěděla) apod.
Toto se dělo velmi často.
Když jsem psala e-maily dodavatelům, tak hned po pěti minutách mi nadal, proč jim nepíšu znova, když nemám neodpovědi apod.
Jednou jsem se odvážila optat dřívější paní na důležitou věc. Ona mi sice odpověděla, ale poté začala roztrušovat, že jsem neschopná a h. loupá, že se jí neustále ptám. Samozřejmě se to doneslo šéfovi. Seřval mě jak malého Jardu. Tato událost vedla k tomu, že vzal slečnu (po známosti).
Já prý budu upravovat firemní web. Také, že dostanu notebook a budu pracovat z domova.
Dnes jsem telefonovala, jak se šéf baví se svým synem (dohodil novou slečnu) a jak říkají: „A pak pošleme paní do pr..le.“
Mám smlouvu na dobu určitou (ještě cca půl roku). Na jednu stranu bych uvítala, kdybych dělala něco jiného (opravdu se to nedá, práce je hodně a šéf nechtěl, aby se dohodl plný úvazek). Ale mám obavy, z toho, že mne pošlou domů a vymyslí nějaký podraz. Přemýšlím, že zkusím domluvit dodatek ke smlouvě (výkon práce doma nebo něco takového).
Nedávno to bylo v práci tak šílené, že jsem téměř tři týdny nemohla řádně spát. Spala jsem cca 2-3 hodiny a zbytek prokoukala do stromu a myslela jen na práci.
Novou práci hledám, ale není to jednoduché.
Když to tak po sobě čtu, tak je to spíš vypovídání se než žádost o radu. Každopádně uvítám a ráda si přečtu vaše názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 17:40

Hm, tak pokud by to pro mě nebylo finančně hoooodně zajímavé, tak bych tam nepracovala. Jsi ještě ve zkušebce? Máš podepsanou hmotnou zodpovědnost? Jestli ti to hodili všechno na hlavu, bez možnosti se zeptat toho, kdo tě zaučoval, a ty z toho máš nervy, tak bych hoooodně zvažovala, jestli mi to za to stojí.

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 17:41

Já bych to frajerovi taky hodila na hlavu :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 17:46

Mám dávno po zkušebce. Paní odešla, když jsem v té zkušebce byla.
Hmotnou zodpovědnost podepsanou nemám. Ani bych ji nepodepsala, protože klíč od pokladny je volně přístupný všem zaměstnancům. Navíc šéf si třeba veme 200 000 z pokladny a neřekne mi to. :pocitac:
Na hlavu bych mu to hodila, nemít děti. Můj příjem je potřeba. To mě tam drží. Jinak bych odešla hned, jak si ze mě začal dělat hromosvod.
Je tam šílený bordel - byl tam, už když jsem nastoupila, teď je taky (něco se domluví a pak je to jinak, prodej zboží bez mého vědomí, bez faktur apod.). Když mi nesedí sklad, má vina. Opravdu neovlivním to, že vemou nějaké zboží a prodají jinému zákazníku, byť ho má jiný zarezervované.
Fakt se těším, že budu upravovat stránky, že snad nebude šéf prudit. Je na něm vidět, že mě nemůže ani cítit… Mám strach z té práce z domova, aby to nebyla nějaká bouda.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 06.11.14 17:47

Jdi na PN a hledej něco jiného

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 18:05

Zakladatelko tak to ti nezávidím…sama jsem jednou takhle pracovala, ale neměla jsem děti a žádné velké závazky, takže jsem šéfovi v klidu řekla pápá, ať si to teda dělá jak chce, ale beze mě.(byla jsem ve zkušebce)
Nervy bych na to teda neměla. Ale aspoň, že nemáš podepsanou tu zodpovědnost…

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 06.11.14 18:07

Jinak já taky dělala účetnictví, tak tě chápu :-)

elpiska
Závislačka 2618 příspěvků 06.11.14 18:13

Pracovní problémy si tak neber. Najdi si na té práci její plusy, odpracuj si hodiny v rámci úvazku a nad ostatním mávni rukou. Šéfovi, který se mi jeví jako velice omezený člověk, se zřejmě nezalíbíš, jestli ti prodlouží smlouvu je ve hvězdách, tak nač se zbytečně trápit nebo snažit. Zůstaň nad věcí, o majiteli firmy si mysli svoje a jeho problémy si nepřipouštěj. Jiná rada asi není.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 06.11.14 18:16

Ignoruj ho, a dělej jen to co máš smlouvě jako náplň práce…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 18:28

@elpiska, o to se snažím, ale říkám si, že to opravdu nemám zapotřebí. Občas si říkám, že to dělá schválně, že mě chce vyštvat. S tím, že mi prodlouží smlouvu ani nepočítám.

@Gosi, to dělám, ale mám ve smlouvě napsáno „administrativní pracovnice“. Práce se opravdu nedá stihnout za pět hodin. Občas zůstanu déle, ale snažím se nepřehánět to. I technici mi říkají, že mám zůstat déle. Jenže oni jsou placeni od hodiny, já mám smluvní mzdu a když jsem jeden měsíc byla téměř každý den na plný úvazek, dostala jsem prémie 1500 Kč. :zed: Od té doby se snažím zůstávat v práci jen smluvenou dobu.

Jak se díváte na možnost dělat z domu webové stránky?

timeforce
Kecalka 233 příspěvků 06.11.14 18:36
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby mě tu náhodou někdo poznal, i tak mám potíží víc než dost.
Pracně jsem po RD sehnala zaměstnání. Jevilo se super - zkrácený úvazek, solidní mzda (částečně na ruku - bohužel), blízko domova. Pracovní doba tak, že jsem v pohodě odvedla děti do školky a zase je vyzvedla (to hrálo velkou roli).
Mělo to „pár“ nedostatků - výše zmiňované ohodnocení, mělo jít o zástup za MD a RD a šéf se už při pohovoru jevil jako „poděs“.
Paní, kterou jsem měla zastoupit se chtěla brzy vracet a pracovala ještě z domova. Po tuto dobu bylo vše takřka ideální. Problém nastal, když se šéf s paní rozhádal (z porodnice některé úkony opravdu dělat nemohla a navíc se objevily nějaké potíže). Protože šéf je vulgární hulvát, tak upouštěl páru a paní pomluvil, kde se dalo. Té se to doneslo a ona se naštvala a „hodila mu to na hlavu“.
V ten okamžik jsem na zkrácený úvazek musela stíhat kompletní chod firmy. Navíc jsem o spoustě věcí neměla ani páru. Nebylo nikoho, kdo by mi poradil. Měla jsem zakázáno se paní ptát. Dá rozum, že bylo pár průšvihů (žádný fatální).
Navíc jsem se stala hromosvodem a šéf si na mne začal vylévat zlost. Také mi dával za vinu, že to paní „zabalila“. Dostala jsem vynadáno i za blbosti (např. jeden den jsem nevymyla odpad od kávovaru a už to jelo). Řval na mě, když jsem nemohla najít typ výrobku, který po mne chtěl (řekl mi špatné označení). Slíbil, že vezme věci na poštu, nechal je v kanceláři a pak to bylo na mě. Nemluvím o tom, že jsem domluvila výjezd techniků, na který zákazník čekal cca půl roku (šéf s tím souhlasil), ten si odřekl své zákazníky. Já druhý den došla později do práce a vidím, že technik uklízí. On je nechal „doma“ a zametat dvůr. Zákazníkovi jsem samozřejmě musela zavolat já a také jsem to odskákala.
Dostala jsem za úkol zrušit výjezd k zákazníkovi, volám a omlouvám se. Zákazník samozřejmě řve, že mu to šéf slíbil na tisíc procent a že to byl už několikátý termín (ano, to jsem ani nevěděla) apod.
Toto se dělo velmi často.
Když jsem psala e-maily dodavatelům, tak hned po pěti minutách mi nadal, proč jim nepíšu znova, když nemám neodpovědi apod.
Jednou jsem se odvážila optat dřívější paní na důležitou věc. Ona mi sice odpověděla, ale poté začala roztrušovat, že jsem neschopná a h. loupá, že se jí neustále ptám. Samozřejmě se to doneslo šéfovi. Seřval mě jak malého Jardu. Tato událost vedla k tomu, že vzal slečnu (po známosti).
Já prý budu upravovat firemní web. Také, že dostanu notebook a budu pracovat z domova.
Dnes jsem telefonovala, jak se šéf baví se svým synem (dohodil novou slečnu) a jak říkají: „A pak pošleme paní do pr..le.“
Mám smlouvu na dobu určitou (ještě cca půl roku). Na jednu stranu bych uvítala, kdybych dělala něco jiného (opravdu se to nedá, práce je hodně a šéf nechtěl, aby se dohodl plný úvazek). Ale mám obavy, z toho, že mne pošlou domů a vymyslí nějaký podraz. Přemýšlím, že zkusím domluvit dodatek ke smlouvě (výkon práce doma nebo něco takového).
Nedávno to bylo v práci tak šílené, že jsem téměř tři týdny nemohla řádně spát. Spala jsem cca 2-3 hodiny a zbytek prokoukala do stromu a myslela jen na práci.
Novou práci hledám, ale není to jednoduché.
Když to tak po sobě čtu, tak je to spíš vypovídání se než žádost o radu. Každopádně uvítám a ráda si přečtu vaše názory.
posli ho do hajzlu kdyz se neumi chovat tohle nejde znici te psychicky a stejne te vyrazi
Deníííí
Echt Kelišová 9867 příspěvků 06.11.14 18:37

Vděk v práci nehledej, ale měla by být jaká si vzájemná oboustraná úcta..šéf pro tebe bůh nemusí být, ale nějak by se měl umět chovat..evidentně své zaměstnance bere jako „povl“..= já vás platím a já můžu všechno..tam asi „kariéru“ nevybuduješ, hledala bych si jinou práci..schopná evidentně budeš-jdi tam kde si tě nějakým způsobem budou vážit aspoň profesně, hodně štěstí :kytka:

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 06.11.14 18:39

Co se týká webových stránek, tak pokud to umíš, tak do toho bych šla. Ale nechej si změnit smlouvu ať tam máš napsáno, že budeš pracovat z domu (ať tě nemůže vyhodit, že nechodíš do práce) a že budeš dělat webovky, hlavně ať máš přesně napsanou náplň práce. Přijde mi to, že se tě snaží vyštvat, pokud ten příjem je důležitý, což chápu, tak bych se možná taky hodila marod, ale pozor určitě ti pošle kontrolu. Nevím, těžká situace, ale vím o čem mluvíš, taky jsem zažila buzeraci a už bych to nikdy zažít nechtěla… Držím ti palce

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65047 příspěvků 06.11.14 18:39
@Anonymní píše:
Jak se díváte na možnost dělat z domu webové stránky?

Trvala bych na papíru, že místem výkonu práce je tvé bydliště.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 18:52

@Deníííí, vděk v práci rozhodně nečekám. Jsem tam, abych odvedla nějaký výkon (fakt se neflákám) a očekávám, že dostanu mzdu.
Práci intenzivně hledám, ale je to s ní špatné.
Když mi oznamoval, že nastoupí nová slečna, tak jsem se ho zeptala, zda mě čeká vyhazov. Tvrdil, že ne. Jenže mám zkušenost, že u něj platí „sliby = chyby“ a „slibovat není hřích“. Takže mu nevěřím. Podezření velkou boudu jsem pojala dnes, když si povídá se synem (dochází do firmy), že mě pošlou do pr..le.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >