Co si o tom myslí zkušenější? Trable ve vztahu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.6.22 17:56

Co si o tom myslí zkušenější?

Dobré odpoledne, chtěla bych tímto oslovit zkušenější a starší.

Je mi 24 a příteli 30. Už od mala jsem bxla vedená k tomu, že žena se stará o domácnost a muž o údržbu domácnosti, nevadí mi to, ta starostlivost ve mě i je.

Když jsme se seznámili s přítelem, tak bydlel sám naprosto samostatný, ale je jasné, že ženská ruka je na domácnosti znát.

Proto, když jsme spolu začali bydlet, tak jsem se starala, uklizela, vařila. Ale postupem času se stalo (ani nevím kdy), že přítel na nic nesáhne. Je zvyklý, že je doma uklizeno, o všechno postaráno, ale jak to někdy ujede (známé to všichni), tak si toho všimne hned a tváří se tzv. „ufuněně“ a je překvapený, že to není tip top.

Chci se zeptat, zda to může být tím, že sem si ho na to jednoduše naučila.

Díky za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21611
23.6.22 17:57

Tak samozřejmě že si člověk rád zvykne na to, že za něj někdo něco udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13371
23.6.22 17:58

Možné to je, zkuste si o tom promluvit a rozdělit si starost o domácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28648
23.6.22 17:59

No je prostě líný, protože děláš vše ty. Tenhle vzor „já dokonalá hospodyně“ není do života nic moc. On by měl mít doma taky povinnosti, pak budeš mít děti, pak práci a děti a doma budeš pořád dělat vše ty a on bude akorát buzerovat když něco nebude jak má :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462

Ano. Jak sis ho vychovala, takovýho ho máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539

Jasně, že naučila. Bohužel, jsi jen další, která se naučila tu tradici, která se do dnešní doby snad už ani nehodí.
Chtěla bys, aby takto žila tvoje dcera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
23.6.22 18:06

Dobrovolně ses pasovala do role služky a on si na to zvykl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
23.6.22 18:10

Jenže dřív, když se o domacnost starala jen žena, tak nechodila full time do práce. Pokud dnes oba pracují full time, tak si vážně myslis, že by VŠE doma měla dělat ona?
Takže jo, zvykl si na komfort, a ty budeš brzo uhoněná a otrávená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
23.6.22 18:11

Co se týče úklidu, většinu věcí v domácnosti dělám já. Manžel dělá zase jiné věci. Máme to tak “rozdělené” a vyhovuje nám to. Ale manžel by si nikdy nedovolil mi říct, že něco není tip ťop. A moje rada? Když ti přítel řekne, že je špinavá podlaha, vraž mu do ruky mop a řekni, ať se činí :lol: a při té příležitosti mu řekni, že by to vlastně mohl dělat pravidelně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
985
23.6.22 18:12

Ano, taky jsem si manzela bohuzel tak nejak naucila, ze doma delam vse ja. Nikdy by se ale neodvazil mi vycist, ze je neuklizeno nebo neco spatne uklizeno. To by mohl zkusit leda tak jednou :lol: on ma pocit, ze treba vytirat nebo utirat prach staci az kdyz je videt spina nebo vyprat az kdyz nema co na sebe :lol: takze zase nechame, ze ja podle nej porad jenom uklizim a prijde mu to zbytecne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
23.6.22 18:15

Jn, tak to se asi špatně odnaučuje, to je jako z all inclusive dovolenkovat ve stanu na horách.
Nikdy jsem tyhle ambice dokonalé hospodyňky nepochopila, myslím si, že oba dva by měli mít stejný nárok na odpočinek a nicnedělání. Bez výčitek.
Chce si to jen rozvrhnout úkoly, já uvařím ty uklidis kychyni. Já beru vysávac ty mop. Pokud bydlíte na bytě a ne na mega baráku se zahradou, tak pak nechápu, proč ty by jsi měla mít pod palcem celou domácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
23.6.22 18:16

To je takova klasika. Zenska, hlavne nezkusena nebo nesebevedoma, chce byt perfektni hospodynkou, aby se zavdecila, ale uz ji nedochazi, ze do prace musi chodit oba a nadreni jsou po celém dni stejne. Bonusove body, kdyz k tomu jeste dela z chlapa blbecka, co ani neumi strcit pradlo do pracky a proto to musi delat ona. :lol: Bude akorat unavena a frustrovana.

Kdyz uz sis ho tak naucila, zkusila bych si s nim promluvit. Ve stylu, že když pracujete oba, tak se oba starate o domacnost. Pokud je normalni, tak se chyti za nos. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57170
23.6.22 18:23

Jojo, zvlášť pokud on byl zcela soběstačný, tak sis ho holt naučila.
Já to měla naopak, potkala jsem muže, kde doma všecko dělala maminka. Kupodivu stačila jedna normální promluva, pochopil, nechal si ukázat, jak se co dělá, a od té doby fungujeme rovnocenně.
A vyznávám heslo - pokud něco dělám já a tobě se to nezdá, máš dvě možnosti - buď to uděláš sám nebo mi s tím aspoň pomůžeš, nebo aspoň mlčíš a jsi rád, že se o to nemusíš starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
23.6.22 18:27

Já to mám taky tak, ráda se starám o domácnost, mám ráda uklizeno, navařeno, napečeno, vyžehleno. Chlap zase rád kutí, takže mu mileráda přenechám na starosti věci týkající se údržby, zahrady a řemeslně zveřejňování bydlení. Ale aby se tvářil nafrčeně, když něco není, nebo abych já kolem něj lítala a on se vykydlil a nechal se obsluhovat, to by si zkusil jednou a dostal by hadrem po tlamě. My to máme tak, že si navzájem své práce vážíme, nebereme ji jako samozřejmost, navzájem si pomáháme a pokud jeden vidí, že druhý nestíhá nebo je unavený, nemocný apod., bez řečí a ksichtů ho zastoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
23.6.22 18:33
@pouzitychlap píše:
Ano. Jak sis ho vychovala, takovýho ho máš.

Spíš má takové vychování z rodiny a teď v tom jen pokračuje. Myslí si, že je to tak samozřejmé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat