Co si sbalit do porodnice, vaše zkušenosti

505
3.12.20 17:34

Co si sbalit do porodnice, vaše zkušenosti

Ahoj děvčata, co jste si sebou balily do porodnice? :) Mě v únoru čeká porod a pomalu si to chci raději už shánět a balit, at pak nejsem překvapená. Nějakou představu mám, ale asi to není vše a nerada bych něco zapomněla. Ráda bych znala vaše zkušenosti, co jste využily, použily a podobně :) Nějaký seznam, jestli máte, ráda se inspiruji. Moc díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15027
3.12.20 17:38

Nic moc, pro me vložky, v porodnici dávali jen určitý příděl. Pro mimino pliny, krem na zadek a přebalovací podlozku. Knizku, nabijecku na mobil, sluchátka, pokud tam plánuješ zustat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7519
3.12.20 17:50

Za mě zbalit něco k jídlu… Pokud nepřijde nikdo jak u mě - zákaz návštěv. Kolikrát mi tam nechtnalo, nebo malá marmeláda s kostičkou másla k 2 rohlíkům… No něco bych si vzala trvanlivého a sušenky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61601
3.12.20 17:52

@Adri56 využila jsem jen porodní vložky, papuce a porodnicke kalhotky.. Nic víc.. :think: jo a sprchac.. Jinak pliny pro prcka, ubrousky.. A jídlo, to jediné fakt ve velkém, pac z toho malá, co jsme dostávalily, bych umřela hlady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
3.12.20 18:08

Jidlo, dzusy, cokoladu, vlozky a poporidni kalhotky, bepanthen na prsa - musela jsem pro nej posilat chlapa, rychle hojil bradavky, dost jsem podcenila, jakej zahul dostanou ty první dny kojeni. Dubovou kuru, byla jsem potrhana az nekam a pomahal na jizvu. Papuce nezapomen a nejaky botky do sprchy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30461
3.12.20 18:09

Našla jsem a upravila seznam z netu. Píšu za sebe, zkušenosti mám se 4 porody :lol:
Poznatek vždycky jsem se v porodnici nudila, mimino hodně spíš. A vždycky jsem měla hlad :lol:
Autosedačku a oblečení na cestu domů si připrav doma, ať přiveze doprovod.

Při příjmu bude personál potřebovat těhotenskoi průkazku. Většinou se odevzdává, takže si všechno, co chceš, výběr. Případně udělej kopii.
K příjmu na porodní sál doporučuju malou tasku/velkou kabelku a do ní

Vodu
Svačinku
Balzám na rty
Nabíječku
Ručník
Tričko a kalhotky
Ponožky
Přezůvky
Knížku (fakt :mrgreen: )

Na šestinedělí

Jednorázové kalhotky 4ks Župan
Hygienické potřeby: zubní kartáček, pasta, mýdlo, šampon, deodorant.
Dva ručníky.
Plenky, odhadem 30 ks
Kojící podprsenky, vložky.
Noční košile
Porodnické vložky, klidně 3 balíky po 20 ks
Nějaký další svačinky.
Sluchátka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6000
3.12.20 18:13

Toaletní papír

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
3.12.20 18:13

Já měla 3× košili, kojící podprsenku, sluchátka, 2× osuška, 1× ručník, hygienické potřeby, bepathen, gumičku do vlasů, vodu 4×, velkou čokoládu :mrgreen:, župan - nepoužila jsem.
U nás v porodnici se vložky, plenky a ubrousky dostávaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
3.12.20 18:16

Ahoj, moje rada je, na porodní box si nic moc nebalit!!! :mrgreen: Já měla malou příruční tašku na porodní box a malý kufřík na šestinedělí. Zblblá seznamem z těhotenského kurzu a všech seznamů na internetu. Na porodním boxu jsem ani nevyužila svoje košile, ani svoje pití, ani nic prostě. Ani přezůvky. Nebyla na to síla. :mrgreen: Takže jen základní věci. Jo a z kufru na šestinedělí jsem využila eak max půlku. Příště jdu rodit s kabelkou nebo nevím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
3.12.20 18:17

Ještě ty síťovaný kalhotky na každý den jedny já měla pro jistotu víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12730
3.12.20 18:29
@Adri56 píše:
Ahoj děvčata, co jste si sebou balily do porodnice? :) Mě v únoru čeká porod a pomalu si to chci raději už shánět a balit, at pak nejsem překvapená. Nějakou představu mám, ale asi to není vše a nerada bych něco zapomněla. Ráda bych znala vaše zkušenosti, co jste využily, použily a podobně :) Nějaký seznam, jestli máte, ráda se inspiruji. Moc díky :)

Ahoj,

máš doporučení z porodnice? Někde totiž jsou potřeba i věci, které jinde ne, jako třeba příbory, apod.

Nicméně já si balila hodně a bylo to zbytečné, podruhé jsem už byla poučená:

župan, bačkory, balení mega vložek, vytahaný kalhotky (správně by se měly používat jednorázovky a dostala jsem jednou vyhubováno, že si kalhotky suším na topení a není to hygienické a bla bla, ale víme - setříme lesy, takže jednorázovky jsem neměla ani jednou), vlhčený ubrousky (věř mi, že na intimní partie nevezmes toaleták alespon týden ;) :mrgreen: ), hygienu (ne deodorant - dítě je na pachy citlivé a deodorant v podpaží u kojení není uplně OK), tři ručníky (obličej + ruce, prsa a spodek), knížku - jo já měla knížku.

Co u mě bylo naprosto zbytečné tak byly prsní vložky - strčila jsem látkovou plenu a bylo, zbytečné bylo i druhé balení vložek (měly jsme k dispozici na vozíku a já si pokaždé nabrala když jsem šla kolem :oops: :P ), zbytečné bylo i vlastní pyžamo, rodila jsem v unoru a dubnu a pokaždé tam bylo takové horko, že zbytečné byly i pletené ponožky :D zbytečné bylo i jídlo navíc a džusy - strašně mi chutnaly jejich čaje na kojení a jídla bylo tolik, že jsem odcházela pomalu na stejné váze, jako jsem přijela a to už jsem měla dítě venku :oops: :lol: zbytečné byly šminky - fakt to poslední co mě zajímalo,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
3.12.20 18:46

@Adri56
Nepoužila jsem froté župan. V prosinci tolik topili, že jsem byla pořád splavená a to jsem zmrzlina. Takže víc nočních košil, aby se daly propocené vyměnit za čisté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
3.12.20 19:01

Každá porodnice má svuj seznam. Jinak za mě navíc látkové pleny, a pro mimčo přebalovací podložky - nám sice dali, ale byl to kus igelitu… Připadalo mi to jak ustrihnuty modrý pytel… :lol: A jidlooooo, spouuuuustu jidlaaaaa. 2 Mega velký tmavý rohlíky + jedno maslicko fakt nestačí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8890
3.12.20 19:46

Za mě navíc kojicí polštář. Mně se bez něj poprvé kojilo na posteli blbě. A jinak trvanlivé potraviny, i něco na zakousnutí na noc co nebude rušit spolubydlící. A hroznový cukr. Na bradavky Purelan.

Příspěvek upraven 03.12.20 v 20:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8890
3.12.20 19:51
@martina.se píše:
@Adri56 využila jsem jen porodní vložky, papuce a porodnicke kalhotky.. Nic víc.. :think: jo a sprchac.. Jinak pliny pro prcka, ubrousky.. A jídlo, to jediné fakt ve velkém, pac z toho malá, co jsme dostávalily, bych umřela hlady..

Já u oběda měla vždy pocit, že už mi půlku někdo snědl. A svačina typu jeden suchý rohlík a mléko byl taky dobrý vtip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat