Co si vzít pro sebe a pro miminko do Vinohradske porodnice?

50
2.2.21 11:10

Co si vzit pro sebe a co pro miminko do Vinohradske porodnice

Ahoj, mozna bych to tu nekde dohledala, ale chtela bych poprosit ty, ktere v nedavne dobe rodily ve Vinohradske nemocnici, zda nemaji seznam veci toho, co si vzit pro sebe a co pro miminko. Ja si s tim porad nejak lamu hlavu, hlavne s odhadovanym mnozstvim treba poporodnich vlozek nebo plinek atd. Mockrat dekuju vsem 🙏🏻 😘

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
101
2.2.21 11:26

Ahoj, já v červnu měla s sebou jen jeden balík (tuším 28 ks) jednorazovek pro mimco a na ty tři dny mi to bohate stačilo, ještě jsem třetinu vezla domu. Poporodni vložky jeden balík těch nejvetsich dostaneš tam, ten já jsem cely spotřebovala a z vlastního balíku už jen par, zbytek jsem vezla domu. Pro miminko dostaneš veškeré oblečení na pobyt, je třeba vzít jen na cestu domu :) a hygienu pro tebe i mimco vzít samozřejmě vlastní. Ačkoli jsem tam dostala dárkový balíček s vlhcenymi ubrousky, sudokremem a olejickem jako vzorky, coz by možná na ty dva tři dny vystacilo, kdybych neměla s sebou vlastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
5.2.21 22:11

Ahoj. Já rodila na konci října 2020.
Pro tebe:
Doporučuji vzít asi jedno balení porodnických vložek (20ks), já využila asi jeden a půl balení, jedno dávala porodnice. Asi 2-3 porodnické kalhotky, dají se přeprat. Aspoň jednu svojí košili, dávají sice erární, ale nám se stala s malou nehoda v noci a pohodlnější by bylo mít svojí než jít ve špinavé škemrat k sestřičkám :). Pak klasika hygiena: 2 ručníky, sprchový gel, šampon, pasta atd. Nezapomenout na pantofle, jestli chceš i župan, ale já ho nepotřebovala. Určitě se hodí hodinky a propiska na zaznamenávání kojení do těch jejich tabulek. A klasika nabíječka, mobil, případně knížka, ale já většinu času buď věnovala malé nebo jedla nebo spala :D
Pro mimčo: aspoň 3-4 jednorázové přebalovací podložky (dávají se na jejich přebalovací pult), balení vlhčených ubrousků, plenky vel.1 cca 40 ks (u nás spotřeba 8-10 na den), mastička na zadeček. Dál se hodí určitě rukavičky. Oblečení na miminko dostaneš erární, ale ne vždy mají overálky přetahovací rukavičky a mimča mají většinou po porodu dlouhé ostré nehtíky, kterými si šmrdlají po obličeji. Využiješ asi i 2-3 látkové plínky na otírání pusinky nebo když si mimčo ublinkne. A hodit se může i nějaký olejíček, pokud máš preferenci, ale k dispozici byl i jejich od značky Hipp u přebalovacího pultíku.
Vzhledem k tomu, že jsem rodila v době Covidu, tak manžel musel mít u porodu respirátor, mně stačila rouška, kterou jsem si na závěr stejně sundala. Na pokoji po nás nikdo roušku nechtěl, nasazovala se pokud někdo přišel (sestra, doktor, uklízečka) nebo pokud jsme šly na chodbu. Ještě bude potřeba pro miminko a případně i pro tebe oblečení na cestu domů, ale to může přinést až tatínek než pojedete. U nás dal tatínek u výtahu věci a autosedačku sestřičce, ta to předala a pak mi s věcmi a s malou pomohla výtahem dolů, kde si nás tatínek převzal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
5.2.21 22:46

@sssvetluska mooooockrat dekujuuuu🙏🏻 🙏🏻 🙏🏻 🙏🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu