Co studovat, když chci být pedopsychiatrem?

Anonymní
30.12.19 12:25

Co studovat když chci být pedopsychiatrem?

Chci být pedopsychiatrem, co mám studovat? Popřípadě, co bych měla studovat jako dětský klinický psycholog? Snažím se sezbírat nějaké užitečné informace, tak děkuji za případné rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.12.19 12:40

Psychiatr - medicína. Psycholog - jednooborová psychologie. U obou posléze atestace. Jinak gratuluji k rozhodnutí, pedopsychiatrů je jak šafránu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27271
30.12.19 13:11

Tak psychiatr je lékař, takze kszdopadne zacit na medicine. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10715
30.12.19 13:20

Na pedopsychiatrii medicínu, na klinickou psychologii potřebuješ magistra z psychologie. Následně pak potřebuješ atestace - z dětské a dorostové psychiatrie/klinické psychologie. Na klinického psychologa během atestace ještě potřebuješ výcvik v psychoterapii. Psychiatři ho nepotřebují, ale dost se jim hodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 14:35

@veria To je mi jasné, že psychiatr narozdíl od psychologa je doktor, tedy musel studovat medicínu, může předepisovat léky apod. Asi jsem svou otázku formulovala úplně jinak, něž jsem vlastně původně zamýšlela :roll: :D Zajímá mě spíše jak to studium probíhá…kdy si vybírám zaměření, jaké atestace…v porovnání s klinickým dětským psychologem. Zajímají mě i podrobnosti ohledně jejich práce apod. Ale rozhodně děkuji za odpověď :D

• Nahlásit
  • Citovat
491
30.12.19 14:41

Specializaci si vybiras az po uspesnem ukonceni studia mediciny. Nastoupis jako sekundar na detskou psychiatrii, pak te neminou kolecka a po peti letech skladas atestaci (u vetsiny specializaci je jeste zkouska po trech letech a dalsi po dalsich dvou, nevim, jak je to u detske psychiatrie). Mrkni na ipvz.cz, tam je aktualni info o vzdelavani jak detskych psychiatru, tak psychologu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 14:48

@Pukrle Děkuji, určitě se kouknu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie