Co studovat na mateřské aby to mělo smysl a úroveň?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 20:07
Co studovat na mateřské aby to mělo smysl a úroveň?

Ahoj,

jdu sem pro radu. Co myslíte, že je dobré studovat při mateřské, aby to opravdu mělo smysl a člověk potom našel dobrou práci skloubitelnou s dítětem? Nejde mi ani tolik o to, jestli VOŠ nebo VŠ. Asi je jasné, že si k dítěti nemůžu dovolit studovat medicínu, techniku apod (čest výjimkám). Ale nechci studovat pro titul, chtěla bych opravdu něco, co mi potom zajistí fajn práci. Byla jsem na ekonomce se sportovním zaměřením a živila jsem se v oblasti sportovního managementu. A docela dobře - ale s tím už je teď konec, nezvládala bych to k dítěti, ani kdyby chodilo do školky. Nejsem ani odpůrce matematiky, ani jazyků, já tu školu dělala hlvně kvuli sportu a věděla jsem, že tím směrem chci jít. Napadlo mě třeba dodělat si jenom nějaký kurz a vést třeba kurzy plavání miminek (to by mě moooc bavilo, teda asi) ale nevím, jestli se tím dá normálně uživit. Mám tedy manžela, sama nejsem, ale znáte to, kdo v téhle době to utáhne z jednoho platu. Jsem dost precizní, tak jsem se dívala třeba na obor zubní technik, ale to nejde kombinovaně. Také mě napadla zdravotní sestřička, ale je potom šance získat místo u soukromého lékaře, abych neměla noční/víkendy apod?… Případně poraďte, jestli má smysl studovat něco ekonomického, celkem mi to na střední šlo. Vím, že to zní, že vůbec nevím, co…ale trochu to tak je. S dítětem se mi změnily priority a chci hlavně práci, ve které je pracovní doba od-do, dá se tam uživit a dá se bez větších problémů sehnat práce. A tedy dá se to studovat kombinovaně… Možná jsem idealista, takže je vůbec něco takového?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19999 příspěvků 08.05.19 20:11

Školství. Dá se vystudovat, v současnosti se uplatníš všude, pracovní doba příznivá.

Lalelale
Závislačka 4498 příspěvků 08.05.19 20:18

Místní zdravotní sestry ti asi poradí lépe, ale pro mě je to práce, kde člověk za mizerný peníz dře od nevidím do nevidím. Jak se popisuješ, máš logické myšlení, jsi precizní, nebojíš se nových věcí a něco se naučit… neuvažovala jsi o práci spřízněné s IT? Platy paráda, jakmile je praxe, člověk si může diktovat podmínky. A k tomu samozřejmě angličtina. Co se týče studia ekonomie, to ti podle mě dobrou práci nezajistí, VŠE a ČZU každorodně vyplivnou stovky studentů a co jsem viděla, plno jich má problém najít odpovídající práci.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16220 příspěvků 08.05.19 20:19

To plavání kojenců a batolat by šlo, v současné době je instruktorů nedostatek. Ale já bych se tedy koukala na výrazné vzdálenější horizont, než je mateřská a pár let po ní. To školství není špatný nápad, pokud ti nebude vadit se handrkovat vedle děti i s jejich rodiči.

terien
Extra třída :D 11295 příspěvků 08.05.19 20:24

Udělej si vš a jdi do státní správy. Pracovní doba od do, víkendy, svátky volné, výplata jistá. Při dětech ideální.

bublinek
Kelišová 5556 příspěvků 08.05.19 20:35

Logopedie? pokud jde kombinovaně

sediza
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 08.05.19 20:41

Nejlehčí a nejrychlejší je kurz zubní instrumentářky. Nemusíte být ani zdravotní sestra, stačí SŠ- třeba i kosmetička a uděláte si tenhle kurz a můžete dělat sestřičku u zubaře nebo na ortodoncii. Mzda v rozmezí od 20-30 čistého a práci seženete 100%, protože instrumentářek a sester obecně je nedostatek.

sediza
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 08.05.19 20:43

A pokud byste chtěla studovat déle - ale jen o víkendech, můžete zkusit dálkově dentální hygienu. Je to jednoduché studium a uplatnění ještě lepší než u zubních instrumentářek. Když budete navíc schopná, můžete si otevřít vlastní ordinaci a pracovat časově kdy budete chtít…nebo se nechat zaměstnat třeba jen na pár dní v týdnu.

t-jani
Neúnavná pisatelka 15984 příspěvků 08.05.19 20:45

Jako sestřička bys během kombi studia musela plnit i praxi a není ji malo. Takže myslet i na to. Jinak nemusíš být u soukromníka, aby jsi neměla noční a víkendy. Já jsem zaměstnancem nemocnice a mívala jsem pouze ranní směny od 6 do půl 3, bez víkendu a svátků.

iTýnka
Kecalka 332 příspěvků 08.05.19 20:51

Nevím, odkud jsi, ale já se v Ostravě pohybuji v IT sféře už nějakou dobu a spoustu holek místo peněz do školy investovalo do ISTQB a ITIL certifikace a šly pak dělat testera. Po 4 letech je z tebe senior a vlastně sedíš 8 hodin v kanceláři (tzn. čistá práce) a pokud najdeš spránou firmu, dostaneš i hodně slušný plat. Vlastní zkušenost s firmama a třeba i platy ráda uvedu do SZ (abych nebyla vykopnutá za reklamu nebo nabídku práce - to totiž nemám v úmyslu).

Dlouhá punčoška
Povídálka 45 příspěvků 08.05.19 20:54

Ano, školství nebo státní správa. Zvážila bych studium - cela VŠ s malým dítětem je dost náročná. Zkus kurzy akreditované Ministerstvem školství. Jsou kratší a take si zvýšíš kvalifikaci. Ohledně státní správy - pokud by jsi chtěla třeba na městský úřad, tak se informuj přímo tam. Řeknou Ti, co požadují pro oblast, kde by jsi chtěla po mateřské pracovat.

SábaW
Kecalka 200 příspěvků 08.05.19 21:08

Také záleží odkud jsi. V Moravskoslezskem kraji jsem nenašla moc volných míst na pozici učitele pro ZŠ. O IT uvažuji. @iTýnka můžu poprosit více info do zpráv. Nikdy jsem neprogramovala, ale jistě by mě to zajímalo a pomyšlení na práci z domu, volné víkendy a jiné… mě láká…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 21:24
@SábaW píše:
Také záleží odkud jsi. V Moravskoslezskem kraji jsem nenašla moc volných míst na pozici učitele pro ZŠ. O IT uvažuji. @iTýnka můžu poprosit více info do zpráv. Nikdy jsem neprogramovala, ale jistě by mě to zajímalo a pomyšlení na práci z domu, volné víkendy a jiné… mě láká…

Tak tak…u nás je situace jiná než v okolí Prahy. Často se čeká na odchod do důchodu nebo aspoň mateřskou. A místo si každý hlídá, jako ostříž.
Anonym, taky učitelka. Nechci spojovat nick a povolání

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 09.05.19 11:05

@sediza Prosímtě to o platech sestřiček u zubaře jsi vzala kde? To měla kamarádka jako sestřička u zubaře, ale v Praze s tím, že po ní byla vyžadována angličtina na velmi dobré úrovni. :roll: Jinak ani těch 20 neměla a to má vystudovanou SŠ i VOŠ v oboru.

stín katedrál
Kecalka 189 příspěvků 09.05.19 11:18

@iTýnka Můžu taky poprosit o info? :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama