Co táhne některé ženy k mladším partnerům?

19.3.21 12:12

Co táhne některé ženy k mladším partnerům?

Ahoj holky, začnu tedy od sebe, vždycky pro mě byli prioritní silní muži na kterých mi imponovala právě ta mužnost, fyzická i psychická vyzrálost. Zkoušela jsem se zamyslet, proč některé mé vrstevnice, kolem 30 let (vezměme si příklad zpěvačky, sportovkyně, modelky) objevují krásy a opory v mladším klucích, 20 - 25
let. Myslím, že konkrétní příklady tu není dovoleno uvádět. Možná jsem staromódní, ale já tomu na chlup prostě přijít nemůžu. Vidíte to jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
379
19.3.21 12:19

Mám to podobně, nemohla bych být s mladším mužem, ale zase musím přiznat, že jsem zatím nepoznala mladšího muže aby to měl v hlavě srovnané. Zatím to jsou ještě takový vemena :lol: Je rozdíl jestli je ženě 40 a najde si 30 ti letého. Ten už by se mohl chovat dospěle. Samozřejmě mohou být výjimky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 12:23

Když jsme se s mým mužem dali dohromady, bylo mi 26 let a jemu 20 let. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít mladšího partnera. Nicméně, byla to láska na první pohled. Nutno říct že můj muž byl MUŽ již v tomto věku. Své názory, postoj k životu a priority měl velmi vzdálené svým vrstevníkům. Jsme spolu 15 let a ta láska je tam stále. A já v něm mám neskutečnou oporu. Když bylo po operaci třeba mi píchat injekce a starat se o mě, dítě a domácnost, automaticky zastal vše.. Co se otázky věku týká, řešila jsem to asi tak první dva měsíce vztahu. Netvrdím, ze je to navždy to nikdo nemůže říct. A až mi bude 50 a více a on bude v rozpuku, je možné, ze odejde za mladší. I tak mu budu vděčná, za ten nádherný kus života s nim…

• Citovat
  • Nahlásit
98425
19.3.21 12:40

Manžel je mladší než já. Když jsme spolu začali nevěděli jsme to.Pak už to bylo jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
19.3.21 12:46

@Andromeda07 Tak jako se chlapům líbí mladé ženy tak i ženám se líbí mladí muži :nevim: já mám taky mladšího a nestěžuju si 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
19.3.21 12:46

Ja bych rekla, ze to uplne neplanuji kolem 30, proste nahoda.
Kolem 40 tam si umim predstavit ten duvod citit se mladsi, zazivat zase to, co v 25. Druha miza. :) Neresit kraviny a pivni pupek a uzivat si.
Vlastne kombinace 40+ a 25+ je celkem idealni. Zena uz ma velke deti a dalsi nechce a kluk deti jeste nechce, takze tam si muzou dost sednout. A na tech nekolik let, nez zenska bude na odpis :) a kluk zacne touzit po rodine, si muzou uzit skvele roky a obema jim to neco da.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
19.3.21 12:47

Každej to má jinak. My jsme s manželem stejně staří a vidím jen samé výhody. U výraznějšího věkového rozdílu si v některých tématech tolik nerozumí - například 90.leta byla jiná optikou pětiletého dítěte a jiná pohledem dvacetiletého člověka a ty vzpomínky se liší, což může být zajímavé, ale když to zažili oba stejně, tak to spíš ten pár spojuje. Když vám imponuje mužnost a hledáte si proto jako mladá holka staršího partnera, tak vězte, že až vám bude 60 a jemu 75, tak proti vám bude spíš jako dědeček hříbeček, než chlapák. V tomto věku možná ženy právě tu mužnost a sílu hledají u mladších ročníků. Kamarádky, které kolem 30 jsou s mladším, tak je to spíš náhoda než záměr, a bojují pak s jeho nevyzralostí - nechce ještě děti, chodí po hospodách, vydělává si příležitostně při studiu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2447
19.3.21 12:47

Vždycky jsem mívala partnery o dost starší, než jsem byla já. Teď už ti o 20 let starší brázdí pomalu parky v kolečkovém křesle, trénují skoky do rakve, nebo už rovnou prděj do hlíny, tak jsem po 45 i já musela slevit, a ano, teď už mi partner o něco mladší, než já nevadí. Ale v málem padesáti si vedle sebe třicátníka představit neumím, nejsem vykradačka kolébek :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
19.3.21 12:48
@Anonymní píše:
Když jsme se s mým mužem dali dohromady, bylo mi 26 let a jemu 20 let. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít mladšího partnera. Nicméně, byla to láska na první pohled. Nutno říct že můj muž byl MUŽ již v tomto věku. Své názory, postoj k životu a priority měl velmi vzdálené svým vrstevníkům. Jsme spolu 15 let a ta láska je tam stále. A já v něm mám neskutečnou oporu. Když bylo po operaci třeba mi píchat injekce a starat se o mě, dítě a domácnost, automaticky zastal vše.. Co se otázky věku týká, řešila jsem to asi tak první dva měsíce vztahu. Netvrdím, ze je to navždy to nikdo nemůže říct. A až mi bude 50 a více a on bude v rozpuku, je možné, ze odejde za mladší. I tak mu budu vděčná, za ten nádherný kus života s nim…

Ve 44letech bude v rozpuku? to byl ve 20letech v rozpuku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
19.3.21 12:51

Co si pamatuju z etologie, tak v přírodě to funguje tak, že „chytřejší a silnější“ samice preferují k páření mladší samce (jsou zdravější, silnější), zatímco ty „hloupější a slabší“ volí starší (resp. ony moc nevybírají, spíš si je vyhlédne ten starší samec, který by zralejší samici nezískal, a ony se nechají). Pokud u druhu převažuje první strategie, tak dochází k progresi, pokud ta druhá, tak k regresi a degeneraci (vady, snížení inteligence - u zvířat je tím myšlena schopnost přežít a obstarat si potravu, u některých druhů to je užití taktiky; výhledově snížení plodnosti v dalších generacích atd.). :nevim:

No, a jinak mi prostě přijde, že mladší jsou hezčí, žádní vyvanulí plešouni. :P Sama mám teda manžela o 2 roky staršího, takže jsem to moc nevychytala :mrgreen: (ale původně jsem měla vyhlédnutého mladšího :D).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8609
19.3.21 13:01
@Andromeda07 píše:
Ahoj holky, začnu tedy od sebe, vždycky pro mě byli prioritní silní muži na kterých mi imponovala právě ta mužnost, fyzická i psychická vyzrálost. Zkoušela jsem se zamyslet, proč některé mé vrstevnice, kolem 30 let (vezměme si příklad zpěvačky, sportovkyně, modelky) objevují krásy a opory v mladším klucích, 20 - 25
let. Myslím, že konkrétní příklady tu není dovoleno uvádět. Možná jsem staromódní, ale já tomu na chlup prostě přijít nemůžu. Vidíte to jinak?

Mám mladšího manžela už přes dvacet let a táhne mě k němu to, že je boží. :nevim:

Proč to řešíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24104
19.3.21 13:02

Řekla bych, že spousta starších zabezpečených žen, hledá u chlapa zábavu a sex, na což je nejspíš lepší nevyskakanej mladík, než pupkac, co je rád, ze si po práci sedne s pivem k telce.
Je to o očekávání, co ten druhý může dát.
Pokud hledám finanční zabezpečení a zázemí, tak mi dvacetiletej kluk nedá nic, samozřejmě.
To samé je to naopak. Pokud chce padesátník jeste rodinu, musí si najít bezdětnou holku okolo třiceti, pětačtyřicítka s trema pubertakama mu už syna asi nepovije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
19.3.21 13:06

Je to o sebevědomí ženy. Ne, každá si troufne na mladíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:09

@Andromeda07 také mám mladšího partnera o 6 let. A věř mi, ze jsem na začátku netušila, ze je mladší, časem jsem pochopila, že je o malinko mladší, ale ne o tolik. To jsem zjistila až když jsme spolu už chvíli chodili. Manžel to měl taky tak. Proste mě zaujal a pak jsme se začali postupně poznávat.

• Citovat
  • Nahlásit
278
19.3.21 13:11
@Andromeda07 píše: …Zkoušela jsem se zamyslet, proč některé mé vrstevnice, kolem 30 let (vezměme si příklad zpěvačky, sportovkyně, modelky) objevují krásy a opory v mladším klucích, 20 - 25
let. Myslím, že konkrétní příklady tu není dovoleno uvádět. Možná jsem staromódní, ale já tomu na chlup prostě přijít nemůžu. Vidíte to jinak?

Třeba je v tom potenciál, že mladší déle vydrží??? Při delší průměrné době dožití žen se to výběrem mladšího partnera dorovná a máme šanci že spolu sestárneme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat