Co teď obléct miminku na cestu z porodnice (zimní mimi)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
227
30.11.21 10:02

Co teď obléct miminku na cestu z porodnice (zimní mimi)

Ahoj holky, co obléct na cestu z porodnice zimnímu miminku? Teď už je venku opravdu zima.

Představu mám:body s dlouhým rukávem, teplé dupačky, mikinka a semišová kombinéza. Jen nevím jestli na to vše vlastně tu kombinézu obleču, to mi dělá největší starost. Samozřejmě teplá čepička, rukavičky. No a miminko pak půjde do autosedačky do zavinovačky emitex.

Děkuji za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
793
30.11.21 10:15

Tipuju že auto bude vytopené, takže na cestu do auta bych oblíkla tak jak píšeš a v autě porozepínala, ať se ti neupeče 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27302
30.11.21 10:16

Bych ani tu kombinézu nedávala, když půjde do sedačky s fusakem, bude venku chvilinku. Jinak kombinezu mám koupenou o číslo větší, když pod to chci teď víc vrstev a nechci, aby v tom mimco bylo jak jitrnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
30.11.21 10:17

Což kombinézu na to obliknes i když já bych asi nedávala mikinu a nebo mikinu jo ale ne kombinézu, v nadychanych kombinézach by v autosedačce neměli být ( je to na úkor bezpečnosti ale taky ji občas dám když vím že jedu kousek a pak budem dlouho courat venku) a spíš přehodit přes mimčo v sedačce ještě jednu deku… Pokud necháš kombinézu potom ale cestou domů v autě moc netopte ať se vám mimčo v autě neuvari :wink:

Příspěvek upraven 30.11.21 v 10:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
30.11.21 10:18

Záleží, jak máš velké miminko a jak velkou kombinézu :). Já jela loňský prosinec, minus 8, auto asi 15min od porodnice, takže taky body, plyšový overal a do kombinézy. My pak jeli asi 7minut, takže jsem ani nerozepínala, bylo mi to nějak jedno, beztak jsem celou cestu brečela. :oops:

Jestli máš fusak do sedačky, tak kombinézu nedávej, max deku na přenos do auta. To by bylo asi fakt zbytečný. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828
30.11.21 10:26

Do autosedačky není vhodné a bezpecne takto oblékat - doporučuje se maximálně jedna vrstva, případně ještě tenkou mikinu bez kapuce. Kombinezu nedávat, místo toho slouží prave ten fusak. Neboj, je to dostatečně. Auto muže chlap předem vytopit a na přechod případně můžeš ještě prehodit deku - ale to podle mě nutné není, spis pro tvůj lepší pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66356
30.11.21 10:40

@teriiiy za mě bez kombinézy..v autě nebude taková kosa :think: takže venku ten fusak nebo deku a pak odhalit.. do sedačky nemáš dávat tolik vrstev kvůli bezpečnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
30.11.21 10:44

Vždycky si vzpomenu na vystavování královských potomků po narození. Vichr jak hovězí a princátko tenkou čepičku, nějakou dečku a je to. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18740
30.11.21 10:51

@teriiiy kombinezu bych nedavala. Zabalila bych do zavinivacky a případně prehodila deku. V autě dat deku prac a zavinovacku rozdělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8839
30.11.21 10:57

@JanaDaR v GB fuci furt, oni jsou otrly :mrgreen:
Jinak prehrati je pro mimino mnohem nebezpecnejsi, nez kdyz je mu chvili zima…nesnasim teplickareni :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6557
30.11.21 11:01

Dala bych jen bavlněný overál, na to fleesový overálek nee moc hrubý, spíše tenký a takto do toho zimního fusákku. Tak líp miminko zapneš v autosedačce, a zima mu nebude jak bude ve fusáku, případně ještě deku přes to. A v autě rozepnout fusák, tam už stačí ten fleesový overálek.
Já takto dávala i do kočárku tenké fleesové overálky a takto do zimního teplého fusáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9009
30.11.21 11:15
@teriiiy píše:
Ahoj holky, co obléct na cestu z porodnice zimnímu miminku? Teď už je venku opravdu zima.

Představu mám:body s dlouhým rukávem, teplé dupačky, mikinka a semišová kombinéza. Jen nevím jestli na to vše vlastně tu kombinézu obleču, to mi dělá největší starost. Samozřejmě teplá čepička, rukavičky. No a miminko pak půjde do autosedačky do zavinovačky emitex.

Děkuji za rady ;)

A ještě přes to všechno přehoď peřinu… Aby ho náhodou neofouklo… :roll:

Neblbni. :roll: Se to děcko upeče. Pokud ho budeš rvát do zavinovačky, tak rozhodně bez kombinézy… Stejně kombinéza nemá v autosedačce co dělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
30.11.21 11:58

Snad se zakladatelka nebude zlobit, když se připojím s dotazem na zimní dítě…
Odkdy dítě vozit venku v kočárku? Čekat, až bude mít 3 kila? Počkat po šestinedělí nebo pár dní? Od nějaké teploty raději nechodit? Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
30.11.21 12:41

No s úplným novorozencem se nemá chodit pokud je mráz. Má se postupně na studený vzduch zvykat a nechodit ze začátku na dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9009
30.11.21 12:59
@Lojzísek píše:
Snad se zakladatelka nebude zlobit, když se připojím s dotazem na zimní dítě…
Odkdy dítě vozit venku v kočárku? Čekat, až bude mít 3 kila? Počkat po šestinedělí nebo pár dní? Od nějaké teploty raději nechodit? Děkuju!

A když dítě nebude mít 3kg, tak jak ho poneseš z porodnice? Budeš čekat na váhu, nebo na jaro? :mrgreen:
Sorry ženský, ale používejte trochu mozek! Jestli vám po porodu teda nějakej zůstal. :roll:

Já jsem měla nedonošence a chodila jsem s ní ven od druhého dne, co jsme dojeli domů. Nevidím důvod sedět doma.
A chodila jsem ven i když bylo hodně mínus. Někdy je potřeba zařídit dost věcí, nejen na procházku … Tak to tak nehroťte. :roll:

Jak to mohly dřívější generace zvládat. Když jim nemohl nikdo poradit na epipi, nebo fb jak obléknout dítě a kdy ho vzít ven. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat