Co těhotné kolegyni k odchodu?

Anonymní
14.9.21 08:30

Co těhotné kolegyni k odchodu?

Dobrý den,
moje kolegyně bude za pár dní odcházet z práce na mateřskou, a nevím, co se tak sluší jí dát (sama děti nemám).
Ráda bych slyšela rady anebo z čeho jste měly vy radost, ať neslapnu vedle 🤣

Anonym, ať se neprozradím před ni 😀

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24554
14.9.21 08:36

A to budeš dávat sama za sebe, nebo třeba celý kolektiv? Kolik jsi ochotna dát peněz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2632
14.9.21 08:38

Pokud celý kolektiv, dala bych plenkový dort. Pokud ty sama za sebe, tak já dostala od kolegyně vitamíny a balík plenek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
14.9.21 08:42

Já mám ráda dárkové poukazy. Největší radost mi udělala poukázka do jednoho velkého nákupního centra. Mohla jsem si koupit co jsem potřebovala/chtěla. A k tomu mi dali čokoládové bonbony, které po porodu přišly vhod. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54114
14.9.21 08:44

Záleží, jakého je kolegyně ražení a jaký máš rozpočet. O mně se vědělo, že jsem oproti okolí asi dost alternativní a látkařka, takže bych plenkovej dort přijala dost nešťastně, stejně jako takovou tu „klasiku“ typu balík vlhčených ubrousků apod. Spoustu mate to ale potěší velmi. Já když chtěla dávat sama za sebe nějakou drobnost, dávala jsem tohle, to miluje většina dětí od útlého věku, je to lehké a dobře se jim to drží: https://www.mall.cz/…cm-0m-orange?…
Na mě se kolegové složili a dali mi poukázku do DM, tam si vybere každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
14.9.21 08:47

Kasičku s penězi nebo poukázku do obchodu s oblečením, třeba H&M, C&A. Ocenila bych ještě společnou fotku celého pracovního týmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11197
14.9.21 08:48
@Anonymní píše:
Dobrý den,
moje kolegyně bude za pár dní odcházet z práce na mateřskou, a nevím, co se tak sluší jí dát (sama děti nemám).
Ráda bych slyšela rady anebo z čeho jste měly vy radost, ať neslapnu vedle 🤣Anonym, ať se neprozradím před ni 😀

Asi poukaz do drogerie, nebo třeba H&M, ať si vybere sama. A řekla bych, že bonbonieru, čokoládou neslapnes vedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
14.9.21 08:51

Nějaká hračka pro dítě - obal, plyšáka s chrastitkem od lamaze, pro matku poukaz - drogerie, já dostala do Notina..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
14.9.21 08:51

Já dostala od celého kolektivu náušnice (pro mě). Bylo to milý, protože to byl dárek taky pro mě a ne jen pro dítě :mrgreen: A hlavně to byl dárek, který zůstane navždy (pokud je teda neztratim :mrgreen: ) i jako vzpomínka, pokud třeba po RD nebo někdy, budu odcházet a zároveň mi to vždycky bude připomínat tu dobu, kdy jsem byla těhotná a odcházela na mateřskou :srdce:
Když se pak dítě narodilo, tak dostalo ještě i nějakou drobnost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
14.9.21 09:02

My vždycky dáváme peníze, plus nějakou drobnost pro miminko, obleček, hračku a samozřejmě přání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26354
14.9.21 09:03

Já jsem dostala poukázky do Kik od kolegyň. A bylo to prima. Nakonec jsem je využila až skoro po 2 letech ( zasáhl covid a zavřené obchody), ale byla jsem ráda. Čekala jsem třetí, takže hodně věcí jsem už měla buď svého nebo půjčeného. Takže poukázka byla super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
14.9.21 09:04

Dala bych něco pro ni, ne jen pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
14.9.21 09:21

Mě kolegové vyrobili „mateřskou KPZku“ s různými drobnostmi pro miminko i pro mě. Byly tam některé vtipné věci jako špunty do uší a mini balení alkoholu k porodu, které jsem si k tomu porodu opravdu vzala a poslala kolegům fotku, jak po porodu slavíme :mrgreen:. Drtivou většinu věcí jsem využila - nůžky na nehtíky, bambusové ubrousky, látková plenka pod hlavu s obrázky, usínáček pro dítě a nějaké chrastítko, nějaká šetrná kosmetika pro miminko, klipy na kočárek, hroznový cukr k porodu apod. Mě se na tom i líbilo, že si kolegové dali práci se sestavováním a balením, udělalo by mi to radost, i kdyby se úplně přesně netrefili, ale oni se trefili téměř ideálně. Jiné kolegyni jsme kupovali hrací deku pro miminko s hrazdičkou, ale věděli jsme, že ji nemá, jinak bychom asi neriskovali tak konkrétní dárek.
Jinak třeba mě by absolutně neudělal radost plenkový dort. Jednak jsem nepoužívala jednorázové plenky a jednak mi to přijde hnusné, spojení dortu, který evokuje jídlo a plenek, které evokují vyměšování, se mi prostě ekluje.
Pokud bych vůbec nevěděla, tak univerzální dárek je poukázka, buď do obchodu s dětskými věcmi nebo do drogerie, myslím, že to udělá radost každému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
14.9.21 09:36

Pokud je to od celého kolektivu, zeptala bych se, co nemá a co by ocenila.
Protože třeba plenkový dort bych třeba úplně neocenila, stejně jako sady lahviček, kosmetiky apod.

Pokud je to dárek jen od tebe, dávám obvykle nějaký prakticky univerzální obleček velikosti 68 a výše (body, overal, polodupky, teplacky) nebo nějakou hračku (sustici knížka, špendlík apod).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4254
14.9.21 09:46

Já myslím, že věci na miminko si každá maminka kupuje ráda podle svého gusta - je sice pro darujícího miloučké, že může darovat kdejakou blbůstku na miminko, ale ono to většinou nepadá moc na úrodnou půdu.
Děláte-li radost sobě, pak věci na mimčo a (hlavně proboha ne plyšáky! Ty jsou MOR!)
Děláte-li radost těhotné kolegyni, darovala bych něco, co ocení v budoucnosti:

• poukázky do obchoďáku
  • poukázky na dovoz jídla
  • masáž někde v místě, kde bydlí, aby si mohla odskočit
  • nějakej relax podobného ražení

prostě něco, co jí ušetří zdraví, čas a energii, až to bude nejvíc potřebovat. To bych teda já ocenila nejvíc.
A neurazila by mě ani vtipná poukázka na „upeču buchtu, uvařím vývar, zazvoním a postavím ji před dveře“ s tím, že si to může od kolegyně vybrat kdykoliv! Bože, tyhle víly v šestinedělí přede dveřmi, to bych brala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat