Co teď? Zůstat, vydržet nebo odejít? Bezradná!

Anonymní
18.9.21 06:15

Co tet? Zůstat, vydržet nebo odejít? Bezradná.

Dobrý den prosím o nějakou radu, nebo myšlenku.
S manželem jsme spolu přes 5 let. posledni rok jsme se dost odcizili. Nebyl mezi námi nějaký intimní život ( manžel chodil dene unavený z práce přišel domů vykoupal se najedl a šel spát) když ne tohle tak přišlo každodenní pití alkoholu následně urážky, vyhazování z domu. Ponižování. Mame dvě děti a já se vždy snažila kvůli nim zůstat. Pred nějakou dobou jsem ale někoho poznala. Zamilovali se do sebe a začli jsme se scházet. Doma jsem se manželovi přiznala a sdělila jsem mu důvody proč bych chtěla odejít. Po tomhle mém doznání mě začal totálně hlídat ( odváží mě do práce čeká tam na mě než skončím aťd atd ). Alkohol pije ale méně už. Na urážky, vyhazování a ponižování už nějak pozapomněl. a já se trápim nad tím co dál? Odejít? Zůstat s manželem? Nevím Jestli tam je ještě nějaký cit nebo je to jen lítost? Vím že tak se zeptát je asi úplně nepodstatný a ten kdo neprožívá to nepochopí ale potřebovala bych asi podporu někoho nezávislýho. Rodinu už nemám, rodiče zemřeli takže vrátit se domů není možný.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5058
18.9.21 06:30

Zeptej se sama sebe, jestli bys odcházela, kdyby se neobjevil zachránce.
Do té doby ti to až tak nevadilo. Já bych se za určitých podmínek (poradna a ambulantní léčba alkoholismu manžela, teď je na to nejspíš nejlepší čas) snažila udržet rodinu a odchod bych volila až poté, co by se ukázalo, že to skutečně nepůjde. Ale nespojovala bych to s jiným mužem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 07:04

Tohle vše jsem navrhovala x krát ( pomoc jeho alkoholu-protoze je pak sprostý a hnusný i na děti) vždy řekne že on žádný problém nemá že vodka dene a 8 piv je pro chlapa akorát. Kazdy měsíc je minimálne týden na neschopence prej si musí odpočinout od práce a to dělá jen 6 hod dene 5 dnů v týdnu…já dělám 10hod dene x 6 dnů v týdnu ale já nárok na to narodit nemám protože jsem zenska a ty prej vydrží vždy víc. Naposledy jsem narodila před 2 rokama. Chtela jsem chodit i do manželské poradny a tu hned odmítl stim že nebude nikde dělat blbce.Cele dny jen mlčíme odpovíme si na takový ty základní věci. Strašně mi vadí a hnusí se mi přijít po celém dnu domu a vidět ho zase u flašky kolem něj stojí láhve od piva. Tohle můj manžel nikdy nebyl :,( vždy se o sebe staral byl krásný udržovaný. Navrhovala jsem nějakou psychologickou poradnu že je třeba nějaký problém v nás obou a pomohli by nám a to zase vystartoval stim že dexxl jsem možná tak já ale on ne.Je mi 28 let a chtěla bych ještě žít. Bojím se že promarnim sanci

• Citovat
  • Nahlásit
1579
18.9.21 07:14

Za me bych udrzela rodinu a navrhla poradnu pro vas oba, ted sice odmita, ale dat mu nuz na krk, sepis si rozvodove papiry a predloz je pred nej. Bud zachrana manzelstvi poradna, bez piti nebo rozvod. Uvidis jak se k tomu postavi. Na novy objev se vykasli. List ze vztahu do vztahu skoncis stejne jako s timhle mamelutem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33445
18.9.21 07:23
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím o nějakou radu, nebo myšlenku.
S manželem jsme spolu přes 5 let. posledni rok jsme se dost odcizili. Nebyl mezi námi nějaký intimní život ( manžel chodil dene unavený z práce přišel domů vykoupal se najedl a šel spát) když ne tohle tak přišlo každodenní pití alkoholu následně urážky, vyhazování z domu. Ponižování. Mame dvě děti a já se vždy snažila kvůli nim zůstat. Pred nějakou dobou jsem ale někoho poznala. Zamilovali se do sebe a začli jsme se scházet. Doma jsem se manželovi přiznala a sdělila jsem mu důvody proč bych chtěla odejít. Po tomhle mém doznání mě začal totálně hlídat ( odváží mě do práce čeká tam na mě než skončím aťd atd ). Alkohol pije ale méně už. Na urážky, vyhazování a ponižování už nějak pozapomněl. a já se trápim nad tím co dál? Odejít? Zůstat s manželem? Nevím Jestli tam je ještě nějaký cit nebo je to jen lítost? Vím že tak se zeptát je asi úplně nepodstatný a ten kdo neprožívá to nepochopí ale potřebovala bych asi podporu někoho nezávislýho. Rodinu už nemám, rodiče zemřeli takže vrátit se domů není možný.

Když bych odcházela, tak jedině sama do svého, nový objev bych netahala k dětem.
Je i možné, že jak uslyší o rozvodu, tak z toho vycouvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
18.9.21 07:30

Najdi si koníčky (1× týdně jóga, 1× týdně jazykovka např.) A hlavně, to jako pracuješ 60 hodin týdně a on 42? Tipují, že se staráš i o domácnost… To se přece zvládneš o děti hravě postarat, nechápu, co je jako lepšího na tom, vyrůstat s alkoholikem? Jenom jim tím ubližuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 07:42

Ano přijdu z práce uvařím večeri a dětem jídlo na další den, vyperu uklidím nachystam školu a druhý den jdu zase do práce. Me prostě přijde že už na vše rezignoval a čeká že se o ně o vše postarám..nemám v něm žádnou oporu jistotu.Kdyz řeknu o poradne, o tom jak pije atd tak začne mega hádka. Nevím co už dělám spatne

• Citovat
  • Nahlásit
3064
18.9.21 08:05

A on hlídá aspoň ty děti, než přijdeš domů? dělá jim program?
Kolik je dětem?

Píšeš, že vše dokážeš sama, tak proč spíš nepremyslis nad samostatným bydlením s dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13486
18.9.21 08:17

Nic bych nerovnala. S takovym hulvatem bych byt nechtela :poblion: Na druhou stranu necekej, ze te nejakej pan bozsky zachrani. Musis to chtit sama, klidne bud s nekym jinym, ale v nejakem vlastnim byte - pronajmu. Pocitej, ze ti manzel bude delat zle :/

Příspěvek upraven 18.09.21 v 08:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 08:19

Ne nedělá, děti jsou s jeho babičkou než přijdu domů. Babička mu každý den říká že si mě nezaslouží ale on se jen směje že ho chce každá atd no což mi taky moc nepřidává že se mi tak vysmívá. Je jim 7 a 9.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 08:20

Jo to vím každý den když řeknu že už na to nemám že sem už vyřízena atd na mě začne křičet ať počítám stim že pokud odejdu on se zabije, že mě bude udávat na sociálce atd. proto vlastně nevím jestli sním jsem ještě a citu nebo jen z lítosti a pocitu že to sám neda

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.21 08:26

Proč by udržovala rodinu s alkoholikem? Uteč dokud to jde. Já jsem odešla o20 let déle než jsem měla. Pokud jsi schopná se o sebe a děti postarat, seber se a pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
25022
18.9.21 08:35

Dala bych v tomhle případě nůž na krk. Buď přestane pít, nebo to rozpustíme. Novýho objevy bych si toho netahala. Jak bylo psáno výše, přemýšlela bys stejně nebýt jeho? Jde tu o děti, neměla bys odcházet proto, že tě to táhne do jiné náruče, ale proto, že žít bez manžela je pro tebe a děti lepší než s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10260
18.9.21 08:38

S alkoholikem a netáhlem bych nebyla. Ještě se o něj ve stáří budeš starat, až z něj bude kvůli alkoholu troska.
Na druhou stranu, ty jsi jedna z těch žen, které vidí svoji cenu jen v tom, že mají můuže. nesnaž se nám tady namlouvat, žes měla nějakou snahu s ním zůstat kvůli dětem. To je tvoje výmluva, ve skutečnosti je to tak, že pro tebe je číslo 1 to, že můžeš říct, že máš partnera.
S klidným svědomím ti řeknu, že jestli budeš takhle myslet a tvoje věta, že bys chtěla v 28 letech žít znamená jen mít partnera, tak tenhle způsob myšlení předáš svým dětem a v okolí děti takových typů žen, měly v životě jen problémy.
Ne, s alkoholikem fakt nezůstávej, ale zamysli se i nad svým myšlením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4634
18.9.21 08:38
@free333 píše:
Když bych odcházela, tak jedině sama do svého, nový objev bych netahala k dětem.
Je i možné, že jak uslyší o rozvodu, tak z toho vycouvá.

Ano, souhlas :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat