Co to je? Leze mi to v bytě

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1109
7.10.21 16:38

Co to je? Leze mi to v bytě

Dobrý den,

nevíte, co by to mohlo být? Leze mi to v předsíni po stropě. Není toho hodně, max 2 kousky během týdne.

Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10877
7.10.21 16:41

Larvy od molů je můj tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
7.10.21 16:41

A moli ti doma nelétají? Vypadá to jako molí červ  :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
7.10.21 16:43

@Cenarius @Ju21na Také mi to tak přijde ale moli mi tu nelétají. Ale je pravda, že se tu jednou za uherák objeví, tak to bude asi fakt ono. Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.10.21 16:45

Zatím jen dva kousky týdně, ale množí se rychle. Můžeš si je dotáhnout i z obchodu, můžou být v mouce, luštěninách..tak to prohledej a kdyžtak vyhoď jestli najdeš zdroj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
7.10.21 17:07

Larvy mola. Pokud už lezou po stropě je jich už hodně. Jestli máš špajz kde máš uložené suché potraviny (mouka, těstoviny, čočka atd…) okamžitě všechno povyhazuj, pořádně všechno umyj jinak se toho nezbavíš. Nám to trvalo půl roku, vždycky se nějak objevili. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
7.10.21 17:16

Já nedávno moly měla (ty v jídle ve špajzce) ale larvy mi nikde nelezly. A mnozí se sakra rychle. Koupila jsem takové to lepitko a to bylo celé oseté molama do 14 dnů. Všechno šlo do koše :? Čokolády, mouky, úplně všechno co jsem neměla origoš zabalené :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9011
7.10.21 17:18
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
7.10.21 17:19

A brácha kdysi rožl v kuchyni a nestačil se divit. Po celém stropě housenky :poblion: prohledal skříň a lezlo to z čokolády. Taky mňamka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
7.10.21 19:41

Špajz atd. kontroluji dost často. No budu muset pořádně. To mám radost. :zed: Děkuji všem za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
7.10.21 19:57
@meduzka23 píše: Špajz atd. kontroluji dost často. No budu muset pořádně. To mám radost. :zed: Děkuji všem za odpovědi.

Já jsem měla doma zase takové malé tmavé broučky, taky jsem netušila, odkud se berou. A pak jsem našla líheň v koření, normálně bylo v těch korkových zátkách kořenek spousta červů, hnus hnusnej, a tam, kde bych to vůbec nečekala (a hlavně to v tom korku nebylo vidět, takže jsem to objevila až když jich tam bylo nechutně moc)… Taky jsem předtím vyhodila všechny mouky, mák, všechno pootevřené, kontrolovala jsem vzduchotěsnost obalů atd., ale že to bude v poličce se skleněnýma kořenkama, to by mě nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
7.10.21 20:05

Mě to takhle jednou lezlo z vrchní kuchyňské skříňky a pak jsem našla zdroj v krabičce bylinkoveho pytlikoveho čaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.10.21 20:25

@meduzka23 larva zavíječe, najdeš zdroj, neboj, zas tak mazanej neni. My našli kdysi v ovesných vločkách z penny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
8.10.21 09:48

Jasný mol, jednou jsem to domu přitáhla s krmením pro venkovní ptáky. Ty hajzlíci nakladli vejce do ozdobného stropu z polysťáku, udělali si tam cestičky a já se jich nemohla zbavit. Muselo se to vytrhat, skříně důkladně vydrbat a vystříkat, gauč vytepovat a taky vystříkat trvalo půl roku se toho úplně zbavit, ještě sem tam vidim jednu tu mrchu lítat. Ze začátku jsem myslela že jen lítají domů nějaké můry nebo něco takoveho z věčně otevřeného balkónu (bylo léto) takže jsem tomu nevěnovala pozornost jen je vždy plácla plácačkou…Nakonec z toho byla taková spoušť. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat