Co to je za kámen?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 18:34
Co to je za kamen?

Ahoj,
Potrebuji poradit zda nevite o jaky kamen by se mohlo asi jednat? Nebo kde to nejlepe zjistit? Je neopracovany, ale i tak hodne blistivy. Dekuji

Reakce:
pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8382 příspěvků 04.10.18 18:37

ledvinovej

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 18:41

@pohledzdruhes­trany divnej smysl pro humor, ale budiz :think:

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 04.10.18 18:42

nemohl by to být křemen? Ale znalec nejsem.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 04.10.18 18:46

Křemen. Na fotce i s příměsí, jako máš ty trošku dole na té první fotce ;)

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 04.10.18 18:47

křemen s něčím.. možná kousek červeného achátu, kousek křišťálu… z fotky těžko poznat :nevim:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 04.10.18 19:05

Evidentne je tu kazdy odbornik :lol: bylo by mozne dat lepsi detail krystalu? Aby sel videt tvar… ja to na mobilu moc nevidim…

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 04.10.18 19:27

@luccifera já teda ne :mrgreen: ale takovýchhle pecek už jsem taky pár našla, vždycky to byl křemen s achátem/ame­tystem/křišťá­lem/záhnědou… koneckonců většina ‚drahých‘ kamenů u nás jsou odrůdy křemene.. si myslim aspoň ;)

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 19:35

@luccifera a jak ho chcete nafotit, ze vsech stran nebo? @sinapis.alba ja ani nevim odkud je, nejak se u nas objevil a ja si ho vzala do pokoje.. V dospelosti kdyz jsem se stehovala od rodicu jsem ho vzala s sebou. Jen mi tu lezi a vlastne ani poradne nevim co to je. :nevim:

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 19:36

@luccifera jo detail krystalu.. Takze jen krystal uvnitr? Doufam ze to kamera na mobilu dokaze zachytit teda :lol:

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 19:51

Lépe to nešlo.. Kdyztak screen a zvetsit :)

luccifera
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 04.10.18 22:29

Moc dobre to nevidim, ale teoreticky to je kremen, dalsi nejcastejsi je kalcit… od toho se to pozna, ze kalcit by sumel v silnejsi kyseline

@sinapis.alba ono je tady v republice toho celkem dost, takto v druzach toho muze byt plno. Nejcastejsi jsou prave ruzne kremeny nebo kalcit

https://goo.gl/images/JDkpB9

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >