Reklama

Co to je za kámen?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 18:34
Co to je za kamen?

Ahoj,
Potrebuji poradit zda nevite o jaky kamen by se mohlo asi jednat? Nebo kde to nejlepe zjistit? Je neopracovany, ale i tak hodne blistivy. Dekuji

Reklama

Reakce:

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8089 příspěvků 04.10.18 18:37

ledvinovej

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 18:41

@pohledzdruhes­trany divnej smysl pro humor, ale budiz :think:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2100 příspěvků 04.10.18 18:42

nemohl by to být křemen? Ale znalec nejsem.

Taka
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 04.10.18 18:46

Křemen. Na fotce i s příměsí, jako máš ty trošku dole na té první fotce ;)

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 04.10.18 18:47

křemen s něčím.. možná kousek červeného achátu, kousek křišťálu… z fotky těžko poznat :nevim:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 04.10.18 19:05

Evidentne je tu kazdy odbornik :lol: bylo by mozne dat lepsi detail krystalu? Aby sel videt tvar… ja to na mobilu moc nevidim…

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 04.10.18 19:27

@luccifera já teda ne :mrgreen: ale takovýchhle pecek už jsem taky pár našla, vždycky to byl křemen s achátem/ame­tystem/křišťá­lem/záhnědou… koneckonců většina ‚drahých‘ kamenů u nás jsou odrůdy křemene.. si myslim aspoň ;)

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 19:35

@luccifera a jak ho chcete nafotit, ze vsech stran nebo? @sinapis.alba ja ani nevim odkud je, nejak se u nas objevil a ja si ho vzala do pokoje.. V dospelosti kdyz jsem se stehovala od rodicu jsem ho vzala s sebou. Jen mi tu lezi a vlastne ani poradne nevim co to je. :nevim:

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 19:36

@luccifera jo detail krystalu.. Takze jen krystal uvnitr? Doufam ze to kamera na mobilu dokaze zachytit teda :lol:

blondbae
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 19:51

Lépe to nešlo.. Kdyztak screen a zvetsit :)

luccifera
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 04.10.18 22:29

Moc dobre to nevidim, ale teoreticky to je kremen, dalsi nejcastejsi je kalcit… od toho se to pozna, ze kalcit by sumel v silnejsi kyseline

@sinapis.alba ono je tady v republice toho celkem dost, takto v druzach toho muze byt plno. Nejcastejsi jsou prave ruzne kremeny nebo kalcit

https://goo.gl/images/JDkpB9

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >