Co to je za pupínky? Štěnice?

Anonymní
13.1.20 19:14

Co to je za pupínky? Štěnice?

Prosím radu.
Nevíte co by to mohlo být za pupínky? :nevim: :zed: K doktorce se chystám zítra, ale v hlavě mi hlodá, co to může bejt. :zed:
Už asi 4 dny mám horečky, zimnici. Jen v noci, k večeru a ráno. jinak mi přes den nic není.
Ze soboty na neděli jsem spala u kamarádky. Pupínků jsem si všimla až když jsem přišla domu. Jako první jsem si myslela, že to jsou kousance od štěnic :roll: Kamarádka prohlídka byt a štěnice prý nemají :nevim: Je pravda, že tomu moc nevěřím- větší bordel jsem v životě neviděla. :oops: V neděli jsem jich měla jen pár. Dneska je mám všude. Ve vlasech jich mám minimálně 5. Mám je na uších, jeden na obličeji. Na zádech a břiše jich mám několik. Stejně tak na rukou a nohách. Svědí to úplně neskutečně. Jsou to jakoby puchýřky, plněné čirou vodou. Plno jsem si jich rozškrábala :zed: co to sakra může bejt? :,(

Edit: štěnice jsem ještě neměla. U dcery ve školce se objevili, dcera nic nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.1.20 19:16

Zakladatelka.

Edit: myslela jsem NEŠTOVICE :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
PHV
1200
13.1.20 19:22

To budou ony. Teď je doma máme taky :roll: tedy ty neštovice, ne štěnice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 19:25

Taky bych to tipovala na nestovice, kdyz to mate i ve vlasech a na uchu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 19:26

@PHV já právě první myslela na štěnice, fakt bych se tomu nedivila. Ale až když jsem si všimla puchýřků ve vaně, tak mě napadlo jestli to nejsou neštovice. Blbá jsem si je ještě praskala :oops: :roll: :lol: ještě jsem je neměla, dcera taky ne, tak nevím jak to vypadá, ale mám jich opravdu čím dál víc.. nejraději bych se udrbala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
7146
13.1.20 19:27

Štěnice může mít doma i ten, kdo má uklizeno, prolezou i zásuvkami nebo stupačkami. Není to závislé na tom, jak má doma člověk uklizeno. Typla bych to ale podle příznaků na neštovice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
13.1.20 19:30

Odpovídají tomu i ty teploty. Jinak pokud to jsou ty neštovice, což si také myslím, tak dostaneš maximálně na to tekutý pudr. Jinak neškrabat nebo ti tam zůstanou jizvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
13.1.20 19:33

Jsou to neštovice. Hlavně nedrbat a mazat pudrem. Bude jich více a více. Nejhorší je první týden. Inkubacni doba je 3t, takže dcerka je může mít až za měsíc. Jsou velice nakažlivé a člověk je přenáší už 3 dny přes výsevem. Už jsi je měla u kamarádky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 19:44

@mamina89 zítra si to nechám raději potvrdit doktorkou. Pokud by to neštovice byli- může dcera do školky nebo má bejt raději doma?

• Nahlásit
  • Citovat
275
13.1.20 19:48

Heleď, pokud si tam spala ze soboty na neděli, tak to určitě nejsou štěnice. To by sis kousanců všimla v neděli a když si pak doma, neobjevily by se další. Tohle jsou stoprocentně neštovice, štěnice nekoušou do uší a neměla bys u toho teploty. Zajdi si k lékaři. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
13.1.20 19:48
@Anonymní píše:
@mamina89 zítra si to nechám raději potvrdit doktorkou. Pokud by to neštovice byli- může dcera do školky nebo má bejt raději doma?

Dcera normálně může do školky. To by byla hodně dlouho doma. Teď můžete čekat 3t, jestli je vůbec chytla a pak bude 2-3t doma. Ve školce jsou neštovice běžné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 20:10

Za mě určitě neštovice ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13210
13.1.20 20:29

Také hlasuji pro neštovice. Jen u té doktorky opatrně, abys nekoho zbytečně nenakazila. Jsou v této fázi dost infekční. Má tam nějakou separátní čekárnu pro vysoce infekční pacienty? U lidí, kteří je prodělali, se mohou projevit jako pásový opar. A 80 letá babička by z něj asi nebyla nadšená (myšleno s nadsázkou). Osobně bych si k doktorce nejdříve zavolala a domluvila se se sestrou, kdy konkrétně přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 20:43

@nozu ráno se jí chystám první zavolat, aby mi řekla co a jak. Chci to jen potvrdit a hlavně se rovnou zeptat co a jak- mám doma svou 78 letou babičku, která není, jestli neštovice měla, tak se právě taky bojím, aby to nechytla

• Nahlásit
  • Citovat
13210
13.1.20 21:25

No, to je situace… Tak se drž a hlavně ať to má hladký průběh!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama