Co to je? Je to seborea?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 18:24
Co to je?Je to seborea?

Poradí někdo? Popřípadě co na to?

Reakce:

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 29.07.18 18:31

Ahojky. Ano. Chce to koupit krem na seboreu v lekarne a nebo ja jsem pred koupanim hodinku namazala na hlavu Excipial Kids krem /lze i neco jineho, olejicek atd./ a pri koupani umyla - u vsech tri deti a vsechny mely do tydne hlavicku uplne cistou. Po ususeni vlasku jsem opatrne v proti smeru rustu vlasku vycesavala mekkcim novym kartackem na zuby. Za tyden bylo vse pryc.

Příspěvek upraven 29.07.18 v 18:34

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 29.07.18 18:33

https://www.promaminky.cz/…-30-ml-20455

Lekarka doporucovala toto, pokud bych se toho nedokazala zbavit osvedcenym svym zpusobem.

Nino13
Stálice 65 příspěvků 29.07.18 18:42

Tak má zkušenost jak s tím bojovat - namazat olivovým olejem (může to být i slunečnicový). Nechat působit tak 15 minut a u toho neustále hlavičku masírovat a přejíždět smetáčkem(hřeben- kartáč pro mimina). Většinou stačila 1 až dvě aplikace a bylo to pryč.

chaela
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 19:03

Můžu se vetřít s dotazem? Jak se zbavit seborey u staršího dítěte? Syn má 3 a půl, vlasů plnou hlavu a pod nima krustu jak blázen. Olej a vycesavani zabíralo když byl mimino nebo když byl na ježka. Teď, jak ma vlasy delší, mi to už nejde. Stříhat se mi moc nechce, tak nemáte nějaké zkušenosti s vlasatymi dětmi? :)

Příspěvek upraven 29.07.18 v 19:04

Marben
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 29.07.18 19:04

Také měli oba synové. Olejicek třeba i na noc a vycesavat tím dětským kartackem na vlasky :kytka:

Marben
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 29.07.18 19:06

@chaela já bych zkusila dětský olej nebo olivový či kokosový vetrit do pokožky hlavy (i za cenu mastných vlasů a nechat působit. Vycesavat pak vsivačkem (speciálním hřebínkem na vši) :)

chaela
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 19:12

@Marben to jsem samozrejme zkousela, mastny vlasy neřeším, zvlášť teď v létě, kdy se každej den racha v bazénu. Ale vydělávala jsem obyc panskym hřebenem. Ten na vsi jsem nikdy asi neviděla:) to seženu v lékárně nebo třeba i v drogerii? Určité to stojí za vyzkoušení, než se pustím do nakupování drahých krémů.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11679 příspěvků 29.07.18 19:15

@chaela syn má sedm let a stále s tím bojujeme. Koupila jsem speciální šampon na seboreu a tím mu myju hlavu. postupně to mizí. On si teda ještě strašně nerad myje hlavu, takže varianta naolejovat a poté umýt u nás není moc průchozí…

chaela
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 19:39

@nozu to je ta úplně nejjednodušší varianta, to by stálo za vyzkoušení. Díky. Syn si taky nerad myje hlavu, ale zase se rád potápí, tak když z toho udělám nějakou srandu, bude si tu hlavu umyvat klidně 5× denně:)

Cookieska
Povídálka 21 příspěvků 29.07.18 21:38

Dcera měla o dost víc šupinek (bylo jí cca dva měsíce), olejíčkování a vyčesávání vůbec nepomáhalo. Doktorka řekla, že je to už moc a doporučila nám Excipial - namazat vždy večer před spaním. Za tři dny vše zmizelo :-)

Marben
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 30.07.18 02:51

@chaela ano v lékárně ho mají

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >