Co to mám na rukách?

4356
24.5.18 19:03

Co to mám na rukách?foto

Mám to cca 3 týdny. Občas to dost svědí. Když to neškrábu tak to lehce mizne. Mám menší flek dokonce i pod okem a tam to taky svědí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
24.5.18 19:07

3 týdny? ty jo, no, nevím nechceš si radši zajít? mažeš to něčím, třeba sudokremem?

• Citovat
  • Nahlásit
3154

Ekzém, atopak, alergie… Po třech týdnech bych to už řešila na kožním, bála bych se, že je to infekční a nakazim okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83

Rekla bych, ze alergie

• Citovat
  • Nahlásit
4356
24.5.18 19:12
@Doe_Jane píše:
3 týdny? ty jo, no, nevím nechceš si radši zajít? mažeš to něčím, třeba sudokremem?

Zatím nemažu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4356
24.5.18 19:13
@Helileli píše:
Ekzém, atopak, alergie… Po třech týdnech bych to už řešila na kožním, bála bych se, že je to infekční a nakazim okolí.

Zatím jsem nikoho nenakazila, to by už měli dávno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
24.5.18 19:17
@GabinkaCh píše:
Zatím jsem nikoho nenakazila, to by už měli dávno

Třeba svrab má inkubacni dobu šest týdnů… Infekční ekzém není rýma, kterou do tří dnů buď máš nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23469
24.5.18 19:20

Je to suché na omak? Jestli jo, tipovala bych to na atopák. Jestli ne, tak to vypadá jako nějaká kopřivka (alergická reakce).
Na alergickou reakci by měl stačit fenistil gel (minimálně to přestane svědět), ale záleží s jakým alergenem seš v kontaktu.
S atopákem to je komplikovanější a chce to vesměs odborníka.¨Taky bych se asi zamyslela nad nějakou plísní nebo tak něco…

Mě se něco podobného vyrojit, asi bych na první pokus zkusila mazat na střídačku konopnou mastí a bepanthenem plus :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
24.5.18 19:21

Vypadá to na alergickou reakci. Něco z volně dostupných antihistaminik by mělo zabrat hned - tuším Xyzal je bez předpisu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
24.5.18 19:21

Moje ruka takhle vypadá od listopadu do března při “alergii na zimu”. Ale když se ti to objevilo náhle a trvá to tak dlouho, zašla bych na kožní.

Příspěvek upraven 24.05.18 v 19:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23469
24.5.18 19:27

@lucyz_cz Zodac i Zyrtec taky ;) jen malá balení tedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
24.5.18 19:40

@GabinkaCh může to být alergie, nebo plíseň, určo bude dobré zajít co nejdřív na kožní, aby se ti to třeba nerozlezlo ještě více a nezhoršilo, pokud máš doma zkus si vzít, dithiaden, analergin, zodac, fenistil, něco z toho, jsou to léky na alergické reakce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4356
24.5.18 19:45

Ode dneška začnu už mazat. Jinak teda zatím jsem alergii na nic neměla, tedy nevím o tom. Pokud nepomuže mazání, jdu na kožní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
24.5.18 19:51
@GabinkaCh píše:
Ode dneška začnu už mazat. Jinak teda zatím jsem alergii na nic neměla, tedy nevím o tom. Pokud nepomuže mazání, jdu na kožní

Alergie se může objevit kdykoliv, bohužel :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
24.5.18 19:54

@GabinkaCh ta se může projevit zcela kdykoliv, ale je možné že máš jen jednorázovou reakci, třeba se ti popralo několik věcí najednou, tchýně taky měla nedávno z ničeho nic, silnou kožní alergickou reakci, dostala léky myslím že na dva týdny a má zase klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama