Co to může být a jak se toho zbavit?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kačka999
Povídálka 34 příspěvků 19.06.19 16:11
Co to může být a jak se toho zbavit?

Ahoj, přistěhovali jsme se do nového baráčku a kolem oken a po oknech nám pořád leze tohle, vůbec nevíme, co to je :think: Myslela jsem si, že to leze třeba ze starých květináčů, kde už předchozí majitelé měli jen starou hlínu, tak jsem je oddělala, všechno tam vyčistila, chvíli byl klid a dneska jsem tam zase našla tohle hejno. Okna přes noc zavíráme a přes den tam skoro nic neleze, ale ráno to tam zase je :nevim: Už jsem na okna nalepila takový ty lepky proti hmyzu, ale na to se chytají jen mouchy a ty potvory nic :zed: Přemýšlela jsem i nad mucholapkou, ale naštěstí to jen leze a nelítá. Tak třeba někdo z vás bude vědět co to je, odkud to leze a jak se toho zbavit :nevim: :) Děkuji všem :palec:

Reakce:
Amelie30
Závislačka 2832 příspěvků 19.06.19 16:16

Biolit. Okřídlení mravenci. Jednou do roka se nam vyroji taky. :lol:

Kriss Tina
Extra třída :D 11075 příspěvků 19.06.19 16:18

To jsou mravenci ne? Mamka jich měla v baráku hrozně, byli třeba za lištama, tak všude sypala kypřící prášek, ten je odpudil…

Evkad
Kecalka 221 příspěvků 19.06.19 16:21

Na rojící mravence venku lijeme ocet.
Na mravence uvnitř bytu/domu stačí i mouka či jakýkoliv podobný prášek. Prodávají i na mravence. Myslím, že jsem kdysi četla, že se jim prášek uchytí na končetinách a pak mají problém a umírají - už si to ale nepamatuji.

free333
Nadpozemská drbna 25750 příspěvků 19.06.19 16:23

@Kačka999

Taky znám… :lol:
https://tn.nova.cz/…k-na-ne.html

Mně tedy z balkonu i z práce zatím vždycky sami odletěli, naštěstí… :cert:

Kačka999
Povídálka 34 příspěvků 19.06.19 16:24

Aha, no tak to jsem ráda, že je tak jednoduchý se toho zbavit :D A nevíte, odkud lezou, nebo kde se „rojí“? :think: Mě přijde, jak kdyby byli někde v těch oknech, protože když zatřepu se žaluzkama, tak začnou padat i když před tím nejdou vidět :nevim: :roll:

Jareach
Kecalka 138 příspěvků 1 inzerát 19.06.19 16:53

Mravenci jsou na oknech, protože chtějí odletět ven. Pravděpodobně se rojí někde na podlaze, např. Ve spáře mezi parketami, pod prahem, za okenním rámem.. Pokud je to starý dům, možností je hodně. Zkusila bych okna co nejvíc otvírat, za pár dní budou pryč. A pak jim zamezit přístup.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 19.06.19 19:00

Poradna davka biolitu je poresi. :D

Amelie30
Závislačka 2832 příspěvků 19.06.19 19:07
@Cenarius píše:
Poradna davka biolitu je poresi. :D

Presne. Ta sama zkušenost. Rychlé, účinné, ověřené :lol: v široké rodině. Aleusí to být biolit, cobra je na ho. :lol:

Váš příspěvek
Reklama