Nedaří se nám vyléčit zvláštní pupínky, co nesvědí.

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 20:20
Co to může být? Nedaří se nám vyléčit

Obracím se s prosbou, jestli někdo neměl stejný problém. Dcerce se před měsícem a půl z ničeho nic objevily pupínky, nesvědí. Nejdříve jsme mysleli, že jsou to neštovice, ale nebyly. Měla teploty, ale to bylo k nachlazení. Desinfikujeme, má mast Fucidin a Aerius. Sem tam se vytvoří nějaký nový. Na nožičkách to má nejhorší a nechce se to hojit. Může to být třeba alergie na mléko? Pije 2× denně. Nebo taková reakce na prací prášek? Měli jsme sice nový asi 2 měsíce, ale je šetrný eko a již jsem se vrátila k obvyklému. Zatím řešíme pořád s dětskou lékařkou, ke kožní teprve jdeme.

Reakce:
Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 19.03.19 20:26

Napadlo me impetigo, ale to by snad lekarka poznala… Pripadne bych nechala udelat asi stery z tech pupenu, jestli vidim dobre, tak mokvaji?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 19.03.19 20:29

@Kacatko1986 impetigo mě taky napadlo ale to jsou spíš puchyrky a je hodně nakažlivé tak by to nejspíš chytli i další členové rodiny, navíc fucidin ho běžně celkem spolehlivě zaleci za pár dní. :think:

blumen
Hvězda diskuse 48270 příspěvků 19.03.19 20:38

Tohle nebude alergie, spise neco infekcniho tipuji. Na to konzni jdete kdy?

luca241
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 19.03.19 20:49

Nevypadá to jako alergie.Spis jako plíseň .I když má fucidin,ale ten nefunguje na všechny druhy .Nebo něco infekčního. Těžko tipovat.Určitě bych se cpala na kožní na co nejdrivejsi termín.

Tichopredbouri
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 19.03.19 20:51

U nás se stejně projevovalo impetigo. Po mazání fucidinem se vždy pupínky zaléčily , ale po týdnu vyskákaly nové, na jiném místě. Dítě dostalo atb. na celkové přeléčení a byl pokoj. Nerozlézaly se, byly to jen jednotlivé pupinky, které se zvětšily, nalily a praskly - podobně jako u neštovic.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 19.03.19 20:51

Určitě kožní. Také bych to viděla na nějakou plíseň či houbu.

LaraA
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 1 inzerát 19.03.19 21:47

napadly me molusky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:57

Děkuji za rady, na kožní jsme objednaní až za 14dní :( . Malá nemá vůbec puchýřky. Je to vždy je nový malý pupínek, některé se propadnou a schnou, ale třeba na stehýnkách to má nejhorší, ale nemokvá to. Jsem z toho zoufalá, naštěstí ji to nesvědí. Paní doktorka taky měla typ na impetigo. Ale ta plíseň mne nenapadla, je fakt, že se hodně potí, ale nosí bavlněné věci. No trápí mne to hodně!

Meily
Kecalka 490 příspěvků 19.03.19 22:01
@Anonymní píše:
Děkuji za rady, na kožní jsme objednaní až za 14dní :( . Malá nemá vůbec puchýřky. Je to vždy je nový malý pupínek, některé se propadnou a schnou, ale třeba na stehýnkách to má nejhorší, ale nemokvá to. Jsem z toho zoufalá, naštěstí ji to nesvědí. Paní doktorka taky měla typ na impetigo. Ale ta plíseň mne nenapadla, je fakt, že se hodně potí, ale nosí bavlněné věci. No trápí mne to hodně!

Ať vás vezme přeci někdo dřív 8o může to být infekční. :nevim: Zkusila bych odvar z řepíku a heřmánku a denně tak 3× tím potírat nebo rovnou koupel- kdyby to byla plíseň tak to zabere a není to žádná chemie

Příspěvek upraven 19.03.19 v 22:06

klenott
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 19.03.19 22:04

nemate doma kocku? Vypada to na plisen.. :think: Ja jsem neco podobneho mela od kocky..

Váš příspěvek
Reklama