Co to muže sakra být, jsem zoufalá

Anonymní
17.4.21 15:37

Co to muže sakra být,jsem zoufalá.

Zdravím.
Viděla jsem zde diskuze o tinnitu ale nechce se mi to obnovovat.
Takže prosím o radu, vše co vás napadne pište.
Dcera 13 a 19 let trpící tinnitem, na ušním to skončilo tak že je to vše v pohodě a poslali na rhb no a tam řekli ze to nemůže být od krční páteře ze je to v pořádku.
A že si máme zajít na ušní, kde už jsme byli, a na neurologii taky a holky mají ještě jiné problémy ale od toho to prý není a zase odpověď zněla zajděte si na ušní, problém musí být ve vnitřním uchu.
Holky, poraďte co dělat, nechci furt lítat od doktora k doktorovi a slyšet jen že si máme zajít na ušní.
Myslíte že i dítě muže mít tinnitus jen tak?
Bez důvodu?
Co by jste dělali v mém případě?
Nechali to být?
Psychologa jsme zkoušeli všechno v pořádku.
Poraďte prosím…vše co vás napadne napište, co by to mohlo být?
Moc moc moc děkuji za radu, jsem zoufalá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
549
17.4.21 15:40

Já ho teda dostala po špatně léčeném zánětu středního ucha a léčili mi to na ušním. Pročišťovali, proplachovali a nasadili mi kortikoidy. Léčila jsem to snad rok, možná i dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 15:42

Ještě dodám že tinnitus je pouze jednostranný, a jenom občas jakože proste třeba nekolikrat denně ale ne furt.
Když někdy před spaním ta mladší někdy i starší žádnou zuby připadá jim jakoby tam začlo i pískat.

• Citovat
  • Nahlásit
17.4.21 15:42

Můj kamarád ho má po borelioze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 15:49

@Kikina1988 no právě oni ji měly taky ale to je už tak 8 let.
Myslíte že by to mohlo nastat až teď?
A má ho jednostranný?

• Citovat
  • Nahlásit
3422
17.4.21 15:49
@Kikina1988 píše:
Můj kamarád ho má po borelioze :nevim:

Já mám třeba boreliozu vyloučenou i lumbalkou, žádné změny na krční pateri atp a stejne tím trpím. Proste jednou to začalo. Na jiné problémy pomohla fyzioterapie, tinnitus zůstává, ale já ho mám neměnný a konstantni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
17.4.21 16:44

Ahojky, mně to začlo zničehonic strašným tlakem v hlavě večer u televize, pak přišlo hučení, trvalo to celou noc, v celé hlavě a ráno z toho zůstalo pískání v levém uchu. Obešla jsem taky úplně všechno až jsem skončila na kapačkách v Bohunicích na týden. To byla totiž jediná možnost, jak se co nejdřív dostat na MR, jinak bych čekala tři měsíce, a jelikož jsme odjížděli na měsíc na dovolenou, chtěla jsem mít klid. Dělali mi snad úplně všechna vyšetření. No a nakonec na MR zjistili zvětšenou cévní strukturu kolem toho ucha. Dřív se prý operovalo, ale lidi často přišli úplně o sluch, ale tinitus zůstal, takže teď se s tím prý nic nedělá. Takže kapačky vůbec nepomohly, spíš to zhoršily, protože mi po nich stoupl tlak. Zjistili mi zhoršený sluch na té levé straně, protože přes to pískání člověk některé tóny na tom testu prostě neslyší. Jinak jsem byla ale jediná, komu po velmi dlouhé době na té MR na něco přišli. V 99ti procentech prý nic neobjeví. Dokonce dvě sestřičky měly tinnitus taky, a řekly mi rovnou, ať se s tím naučím žít, že je to v podstatě neléčitelné, jelikož se nezná příčina. Paní, co ležela vedle mě, tak ta to měla po tom, co jí pes zaštěkal hned u ucha, taky jí nic nepomohlo. Zůstaly jsme v kontaktu a ona vyzkoušela i i ty tlakové komory v Ostravě, denně dojížděla 14 dní, bez efektu. Já jsem se s tím naučila žít a teď už to v podstatě nevnímám, jen když se mě někdo zeptá, jestli to pořád mám. Ještě na youtubu jsem objevila videa, kde se učí, jak to postupně přestat vnímat, myslím, že s nějakými sluchátky, zkusím to najít. Nevím přesně tu metodu. Především ty cviky v tom druhým videu prý hodně pomáhají.
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 16:53

@LennyL1 A nevíte jestli si ty sluchátka musíte koupit a nebo je dostanete na foniatrii?

• Citovat
  • Nahlásit
1112
17.4.21 17:03

To asi vůbec nebude nic z foniatrie, to vymyslel nějakej borec, zkusím najít víc info.

No tohle je on:
https://www.beztinnitu.cz/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3422
17.4.21 17:04
@Anonymní píše:
@LennyL1 A nevíte jestli si ty sluchátka musíte koupit a nebo je dostanete na foniatrii?

Me třeba přes den to moc nevadi a ze začátku byly nejhorší večery a usinani. Bílý šum mi to vnímání zhoršoval, ale hnědý nebo růžový zas pomáhal ignorovat. Já to mám akorát slabe, sluch mi to jako takový neovlivňuje a jedno ucho piska, druhé sumi. Příjemné to není, ale po 2 měsících jsem si zvykla a teď po 4 už me to nějak extra nevadi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 19:20

@LennyL1 Děkuji.
Ale o těch sluchatkách tam nic nepíše :nevim:
Jinak jediné ze by to byla nějaká ta terapie co tam uvádí.
Myslíte že se dají třeba objednat?

• Citovat
  • Nahlásit
1112
18.4.21 06:46

Možná si to jen špatně pamatuju, už je to několik let, myslela jsem si, že člověk si musí aspoň půl roku pouštět do uší nějaký šum, proto mě v hlavě utkvěly sluchátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 08:33

Nejde mi odepsat přímo na vaši reakci. Asi tím ze je to anonymně :nevim: Nevím jestli by se to mohlo objevit po takové době, ale jemu řekli ze borelioza je v podstatě nevylecitelna, ze ji bude mít v těle porad. A tinitus má neustále. Nijak mu to nemizí. Zase je zvláštní ze to mají obě :think: a má ho tedy jednostranný. A taky je pravda ze on se cítil celkově špatně. Třeba je to blbost, ale nemůžou to mít i z poslechu hlasité hudby když to mají obě? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
18.4.21 09:39

A co vitamin B12? Ten se na tinitus taky dava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2800
18.4.21 09:53

Mam tinitus od skolkovych let, vnimam ho ted uz jen pri vycerpani (to se zhorsuje a pridavaji se zvuky), ale jako dite jsem si myslela, ze takhle zni ticho. :lol: Zvyknout se da na kde co, mam ale jen 10-15 dB a slysim ho vetsinou jen v tichu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat