Co to znamená stabilizace stavu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 12:52

Co to znamená stabilizace stavu?

Našel jsem si přítelkyni, zdá se, že si v hodně věcech rozumíme, máme podobné názory, chuť něco dělat. Oba máme už větší děti (to jen abyste mi nevnucovali zakládání rodiny).
Já utekl z nefunkčního manželství kvůli stagnaci, jí odešel manžel za mladší a co jsem pochopil, má potíže s vyrovnáním majetku či s ovlivňováním jednoho z dětí.

Já bydlím v bytě, ona bydlí v řadovce, ale v jiném městě. Já mám rád život a chci ještě aktivně něco prožít, umím pro to něco udělat (tím spíš, že v době Covidu jsem fakt byl sám, takže jsem třeba upekl cukroví před Vánocema), ona mluví o stabilizaci (bydlení, peněz, asi i dalších věcech - ptal jsem se třikrát, vždycky řekne, že prioritou je pro ni teď stabilizace stavu). O společném bydlení jsme nemluvili (netroufám si), o vysokých ćenách bydlení ano. Ona říká, že to současné bydlení považuje za přestupní stanici, ale je otázkou, za jak dlouho bude reálné to změnit (bydlí tam s dětmi).

Snažím se jí v nějakých mužských pracích pomoct (ona je dříč a asi by to zvládla i sama), je vděčná, to jo. Začala mi dávat třeba jablka, ať upeču štrůdl (ví, že rád vařím), nebo nakoupila máslo, že uděláme výměnu - ona dodá suroviny, já upeču cukroví.
Začínám z toho mít pocit, že se stávám podpantoflákem (pomoc v mužských pracích jsem jí nabízel sám, jen ať je jasno), nechci zase vjet do nějaké stagnace. Ona toho má prostě víc, tak jsem nucen se jí i víc přizpůsobovat.
Co to teda ta stabilizace je? Z ní to asi detailněji nedostanu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9943
14.11.21 13:01

Co asi tak může být stabilizace pro rozvedenou ženu s dětmi? Vyřešit stabilní zázemí a zajistit stabilní finanční toky pro jeho financování. Dokončit majetkové vyrovnání. A ve vztazích se uvidí, předpokládám, že to pro ni aktuálně je milým zpestřením, ale ne prioritou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
14.11.21 13:01

Podle mě se ještě asi nedostala z toho, že se ji rozpadlo manželství/rodina.

Bydlení má dle svých slov přechodné
Tak se z toho asi nejdříve potřebuje dostat, než začne plánovat něco s někým jiným.

Jinak štrůdl bych asi upekla ale cukroví to určitě ne.
To mi přijde hloupé, ze to po Tobě vůbec chce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
14.11.21 13:08

Take bych to chapala jako prispevky nade mnou, a nemusi to byt nutne spatne mineno vuci Tobe, jen ma zrejme fakt plne brejle reseni porozvodovych veci. Blbe je, ze majetkove vyrovnani se muze tahnout dlouho a nekdo se bez toho neodpouta, resp asi by se i odpoutal, ale cloveka to neustale srazi na kolena, aspon co jsem tak kolem sebe mela moznost pozorovat, navic ve svem prispevku zminujes i ovlivnovani jednoho z deti, to je take narocne. Otazkou je, co presne pro Tebe znamena stagnace, jestli Ti staci 1-2 hezke vecery tydne nebo to uz chces posouvat, na to ona zrejme neni pripravena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 13:33
@Helca83 píše:
Take bych to chapala jako prispevky nade mnou, a nemusi to byt nutne spatne mineno vuci Tobe, jen ma zrejme fakt plne brejle reseni porozvodovych veci. Blbe je, ze majetkove vyrovnani se muze tahnout dlouho a nekdo se bez toho neodpouta, resp asi by se i odpoutal, ale cloveka to neustale srazi na kolena, aspon co jsem tak kolem sebe mela moznost pozorovat, navic ve svem prispevku zminujes i ovlivnovani jednoho z deti, to je take narocne. Otazkou je, co presne pro Tebe znamena stagnace, jestli Ti staci 1-2 hezke vecery tydne nebo to uz chces posouvat, na to ona zrejme neni pripravena.

Stojím o vážný vztah. Po odchodu od manželky jsem nějakou dobu bydlel s přítelkyní u ní, u ní jsem si myslel, že je to konečně to ono, ale vyklubala se z ní manipulátorka a hysterka.

• Citovat
  • Nahlásit
10392
14.11.21 13:36

Stabilizace je určitě to, že dořeší majetkové vyrovnání, smíří se se zázemím, které má a nebo se přestěhuje někam, kde chce prožít život. Přijde mi, že jablky ti chtěla udělat radost a máslo je prostě prosba.
Podle způsobu mluvy mi přijde, že trpíš krizí středního věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
14.11.21 13:38
@Anonymní píše:
Stojím o vážný vztah. Po odchodu od manželky jsem nějakou dobu bydlel s přítelkyní u ní, u ní jsem si myslel, že je to konečně to ono, ale vyklubala se z ní manipulátorka a hysterka.

No, tak toto zatim vazny vztah z jeji strany spise neni a je dost otazka zda nekdy budou na to podminky. Ale nepisu Ti to, abych Ti to zabila v pocatku, spis abys do toho zbytecne netlacil vic nez je zdravo,
protoze bych tipla ze tim ji ted spise odradis.

Zase si to vezmi z druhe strany, skocit do vazneho vztahu bez doreseneho rozvodu, to taky neni znacka ideal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 13:43
@Helca83 píše:
No, tak toto zatim vazny vztah z jeji strany spise neni a je dost otazka zda nekdy budou na to podminky. Ale nepisu Ti to, abych Ti to zabila v pocatku, spis abys do toho zbytecne netlacil vic nez je zdravo,
protoze bych tipla ze tim ji ted spise odradis.Zase si to vezmi z druhe strany, skocit do vazneho vztahu bez doreseneho rozvodu, to taky neni znacka ideal.

Má 6 let po rozvodu.

Nechci jí nasazovat psí hlavu, když mě bolelo rameno, přivezla nějaký krém, který zabral, když ségra řešila nějaké trable s manželem, poradila řešení a dala kontakty na doktora, když si táta poranil nohu a odmítal jít k doktorovi, ač jsme všichni věděli, že je to průser, přijela, promluvila s ním a pomohla to ošetřit a odvézt do nemocnice.

• Citovat
  • Nahlásit
393
14.11.21 14:02

A ona ti těmi „ženskými pracemi“ - štrůdl, který určitě jíš a pečení cukroví, které určitě jíš taky a od ní bys ho jedl taky, vzniká nějaká újma? Nebo je to pro tebe ponižující? Nebo v čem je problém?
A jednou provždy, neexistuje, krom kojení, nic jako ženská práce a mužská práce. Pokud se to nedělá penisem nebo vagínou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6484
14.11.21 14:31

No uvažuje rozumně a asi není z tebe úplně odvařená, zachovává si svůj prostor a čas, uvažuje co dál.
tak jí nabídni svou vizi, ona na to musí něco říct.. musíte Mluvit a dohodnout se, co oba chcete dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 14:36
@Lucy75 píše:
No uvažuje rozumně a asi není z tebe úplně odvařená, zachovává si svůj prostor a čas, uvažuje co dál.
tak jí nabídni svou vizi, ona na to musí něco říct.. musíte Mluvit a dohodnout se, co oba chcete dál..

No já jí to řekl, chci žít, mám cíl dotáhnout jednu věc do konce (časový interval tak 3 roky), myslím, že nebyla proti.

• Citovat
  • Nahlásit
6484
14.11.21 14:40
@Anonymní píše:
No já jí to řekl, chci žít, mám cíl dotáhnout jednu věc do konce (časový interval tak 3 roky), myslím, že nebyla proti.

ALE to je tvůj cíl, ne? tipuju škola dálkově? nebo něco ve sportu?
to ti sice každá žena odkýve, jako fajn, dobrý, ale to je Tvá věc, tvá vize, tvůj život - ne Váš, ne cokoliv vašeho společného,
to jsem myslela, abys jí řekl co jak vidíš a plánuješ a co bys chtěl.
Bez toho to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10392
14.11.21 14:45
@Anonymní píše:
No já jí to řekl, chci žít, mám cíl dotáhnout jednu věc do konce (časový interval tak 3 roky), myslím, že nebyla proti.

To je příliš obecné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
14.11.21 15:01
@Anonymní píše:
Našel jsem si přítelkyni, zdá se, že si v hodně věcech rozumíme, máme podobné názory, chuť něco dělat. Oba máme už větší děti (to jen abyste mi nevnucovali zakládání rodiny).
Já utekl z nefunkčního manželství kvůli stagnaci, jí odešel manžel za mladší a co jsem pochopil, má potíže s vyrovnáním majetku či s ovlivňováním jednoho z dětí.

Já bydlím v bytě, ona bydlí v řadovce, ale v jiném městě. Já mám rád život a chci ještě aktivně něco prožít, umím pro to něco udělat (tím spíš, že v době Covidu jsem fakt byl sám, takže jsem třeba upekl cukroví před Vánocema), ona mluví o stabilizaci (bydlení, peněz, asi i dalších věcech - ptal jsem se třikrát, vždycky řekne, že prioritou je pro ni teď stabilizace stavu). O společném bydlení jsme nemluvili (netroufám si), o vysokých ćenách bydlení ano. Ona říká, že to současné bydlení považuje za přestupní stanici, ale je otázkou, za jak dlouho bude reálné to změnit (bydlí tam s dětmi).

Snažím se jí v nějakých mužských pracích pomoct (ona je dříč a asi by to zvládla i sama), je vděčná, to jo. Začala mi dávat třeba jablka, ať upeču štrůdl (ví, že rád vařím), nebo nakoupila máslo, že uděláme výměnu - ona dodá suroviny, já upeču cukroví.
Začínám z toho mít pocit, že se stávám podpantoflákem (pomoc v mužských pracích jsem jí nabízel sám, jen ať je jasno), nechci zase vjet do nějaké stagnace. Ona toho má prostě víc, tak jsem nucen se jí i víc přizpůsobovat.
Co to teda ta stabilizace je? Z ní to asi detailněji nedostanu.

Předně jsi nenapsal, jestli máš sám dokončený rozvod. Jestli ne, nemáš stabilní poměry sám. Ona sama jestli nemá dotažené majetkové vyrovnání, ta řadovka jí nepatří nebo je to nevypořádané z manželství? Když tam neplánuje zůstávat, tak co by po Tobě chtěla pomáhat s prací na tom domě. Taky Tě možná nechce tahat do domu, kde bydlí její děti.
Stabilizace je, že jsou nějak ustálené životní poměry a případnou změnu už člověk dělá podle sebe, nezávisí to na vnějších vlivech (např. tahanice s ex-manželem). Jestli už je rozvedená šest let a pořád to není dokončené, asi to bude komplikované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 15:10
@catch-22 píše:
Předně jsi nenapsal, jestli máš sám dokončený rozvod. Jestli ne, nemáš stabilní poměry sám. Ona sama jestli nemá dotažené majetkové vyrovnání, ta řadovka jí nepatří nebo je to nevypořádané z manželství? Když tam neplánuje zůstávat, tak co by po Tobě chtěla pomáhat s prací na tom domě. Taky Tě možná nechce tahat do domu, kde bydlí její děti.
Stabilizace je, že jsou nějak ustálené životní poměry a případnou změnu už člověk dělá podle sebe, nezávisí to na vnějších vlivech (např. tahanice s ex-manželem). Jestli už je rozvedená šest let a pořád to není dokončené, asi to bude komplikované.

Řadovka je její, to už není SJM. Chce to dotáhnout do nějakého stavu, aby se tam dalo slušně bydlet. Je fakt, že na začátku mě několikrát varovala, že má zvídavé sousedy, kteří neustále monitorují, co ona dělá a že mě varuje dopředu, že budu „ohledán“. To mi nevadí, to proběhlo :-) a je víceméně klid.
Mně to přijde, že ona žije v pohodě i bez toho vypořádání, o tom se vůbec nezmiňuje, to jí asi nechybí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat