Co uměly vaše děti při nástupu do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeBe24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 15:18
co uměly vaše děti při nástupu do školky?

Ahoj holky, v pondělí mi syn nastupuje do školky, 3 roky má až v prosinci, ale mám celkem dost obavy… Co všechno dítka uměly jak nastupovaly do školky? Jako sám zajít na wc, sám se najíst, oblíknout atd…?? A co když něco neumí?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 28.10.14 15:20

Ano, dítě, co šlo do školky se umělo obléct, samo najíst a samo si dojít na WC. S oblékáním jako třeba zip u bundy nebo rukavice pomohla učitelka.

NeonN
Generální žvanilka 24980 příspěvků 28.10.14 15:20

@PeBe24 syn sice chodí teď do soukromé, ale umí snad vše, co by měl. Dojde si na wc, obuje boty, umí se obléknout (krom trika, mikiny…), sám se nají, napije, co víc :nevim: Tři mu budou v dubnu.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 15:21
@PeBe24 píše:
Ahoj holky, v pondělí mi syn nastupuje do školky, 3 roky má až v prosinci, ale mám celkem dost obavy… Co všechno dítka uměly jak nastupovaly do školky? Jako sám zajít na wc, sám se najíst, oblíknout atd…?? A co když něco neumí?

Tak mala chodila od 1,5 roku do jesliček nez presla do skolky takze umela opravdu hodne věci nejen to co pises a byla zcela samostatna ale co nebude umet tvůj prcek, tak ho nauci ve skolce toho se neboj :kytka: oni to ty detiod sebe paradne obkoukaji :pankac: a učitelky to osefuji aby to něco delaly ty deti dobře :palec:

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 28.10.14 15:22

@PeBe24
Každé dítě je unikát, takže je zbytečné se stresovat že neumí to nebo ono, zas určitě umí něco jiného. Pokud něco neumí, tak se to určitě naučí - někdo dřív, někdo později, ale je fakt, že neznám zdravého jedince, který by se v dospělosti sám nenajedl, neoblékl nebo si nezašel na wc :mrgreen:. Bude to v pohodě, uvidíš! :kytka:

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 15:24

Najist se priborem, zvladalo hygienu, oblekani a obouvani.
S krajenim a tkanickami event. pomohou ucitelky.

Příspěvek upraven 28.10.14 v 15:25

kintly
Závislačka 4050 příspěvků 28.10.14 15:25

Ahoj nas sel do skolky v zari mel 3 roky a mesic a umel si zajit na wc i kdyz jsme obcas meli nehodu a umel se najist oblict se neumel, tedka po 2 mesicich skolky nehody se zachodem nejsou oblict se umi sam najist taky neboj vse se nauci a ucitelky pomuzou:))

sad 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 15:27

Moje dcera 2 roky a 5 měsíců chodí do školky od 2 let. Při nástupu si uměla dojít na záchod, nehody neznám, svléknout se tam a obléct, utřít se, dobře mluvila vždycky, uměla se najíst, napít z hrnku, smrkat, obléct se s pomocí (tepláky, kalhotky dá, ale potřebuje asistenci s vrchními díly, zipy…). Neboj se nic. Děti dost odkoukají a učitelky pomáhají. MInule jsem čekala na dcerku, než přijde ze sváči, a pozorovala jsem v naší školce hrozně milou paní uklízečku, která pomáhala tak 4-5 letým dětem se převléct, poskládat věci, apod. Pomáhají i učitelky, neboj. Důležitý je ten záchod, pití z hrnku, částečně se aspoŇ obléct, a umět se najíst, ale i s tím jídlem trošku u nás některým dětem pomáhají. Legrační je, jak se dcera ve školce hned naučila jíst a nezašpinit, když nemá bryndoš :mrgreen: Doma jsem jí ho dávala a od té doby ho nepotřebuje :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.10.14 v 15:30

sovicka1
Hvězda diskuse 47083 příspěvků 28.10.14 15:29

Uměl si sám dojít na záchod na malou, umyje si ruce, nají se lžičkou, napije se z hrnku, ukusuje pečivo, obleče si spoďáry, tepláky, spolupracuje při oblékání trika a mikiny, vysmrká se s pomocí, nazuje si boty na suchý zip, nandá si čepici.

Učitelka pomůže s oblečením mikiny, bundy, smrkáním, utře na WC, nasadí rukavice.

U nás je dáno, co by dítě MĚLO zvládnout a je napsané upozornění, že není možné, aby učitelky plnily funkci pečovatelskou.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 28.10.14 15:33

Syn 2,5 roku neuměl sám skoro nic :mrgreen:
Byl jako náhradník, řekli nám o nástupu 14 dni před začátkem školky. Počítali s tím, že toho moc neumí.
Jedl lžičkou, skoro se nepřevlékl, na záchod si sám nedošel, na spaní po obědě měl plenky.
Velice rychle tyhle dovednosti dohnal. Jen jsem si pro něj chodila po obědě. Do 2m odložil i pleny na spaní.

MartinaIrena
Extra třída :D 10689 příspěvků 28.10.14 15:37
@BAZÁREK ANGIE píše:
@PeBe24
Každé dítě je unikát, takže je zbytečné se stresovat že neumí to nebo ono, zas určitě umí něco jiného. Pokud něco neumí, tak se to určitě naučí - někdo dřív, někdo později, ale je fakt, že neznám zdravého jedince, který by se v dospělosti sám nenajedl, neoblékl nebo si nezašel na wc :mrgreen:. Bude to v pohodě, uvidíš! :kytka:

Mas pravdu, jen nase ucitelky si zezacatku posteskly, ze synovo oblekani je tragedie.Ale za dva mesice se to hrave doucil.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 28.10.14 15:40
@MartinaIrena píše:
Mas pravdu, jen nase ucitelky si zezacatku posteskly, ze synovo oblekani je tragedie.Ale za dva mesice se to hrave doucil.

Když toho umí zas víc, také je v nevýhodě…alespoň u nás, dcera nedovedla pochopit proč musí jíst lžící, když umí dávno příborem :think:. Ale příbor prý mají až předškoláci :cert:.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 28.10.14 15:45

Starší byl (krom mluvení) úplně samostatná jednotka, všechno zvládl sám (ale měl čtyři roky)…

Mladší je na tom hůř, takže sám si dojde na záchod, převlíkne si v pohodě kalhoty, tričko jak kdy, obuje boty, nají se… Nic jinýho mě nenapadá, co by potřeboval… :mrgreen: (mluví mizerně taky) Jemu byly v době nástupu tři a měsíc…

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 28.10.14 15:45

Uměla vše, oblékání podle nálady. U nás teda nevadí skoro nic, co neumí a kdo potřebuje pomáhat a připomínat si nechaly říct a vyvěsily si to na nástěnku. Je to tedy trida malých, tak ta očekávání nejsou nijak veliká.

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 28.10.14 15:46
@BAZÁREK ANGIE píše:
Když toho umí zas víc, také je v nevýhodě…alespoň u nás, dcera nedovedla pochopit proč musí jíst lžící, když umí dávno příborem :think:. Ale příbor prý mají až předškoláci :cert:.

My to same :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >