Co umí dítě v osmi měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adriassa
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 16.02.18 18:29
Co umí dítě v osmi měsících?

Ahoj, mám dotaz ohledně motorického vývoje dětí. Mám dceru, které bylo osm měsícu a zatím neleze ani neperuje na kolínkách. Pase koníky, točí se jak na obrtlíku, převalí se na břicho. Na internetu jsou ruzně názory, tak to zkouším ještě tady. K pediatrovi jdeme za měsíc. Nevím jestli to mám nějak řešit nebo jí dát čas. Bojím se, abych něco nezanedbala

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12494 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 18:32

Syn čerstvě osm měsíců, otáčí se, plazí se, péruje, leze, sedí šikmým sedem, žvatlá pa, ma, ba, ale řekla bych že je dost aktivní, první tohle rozhodně nedělal, takže bych se nevzrušovala

Hobitka
Závislačka 2881 příspěvků 16.02.18 18:36

@Adriassa Kdybych Ti mela popsat moje treti dite v 8 mesicich, tak si jdes rovnou skocit, tak ja Ti popisu nejdriv to prvni: Na bricho se otocila v 7m 1t, pivotovat zacala v 8m, kolinka trochu strkat pod sebe v 8,5m, lezt v 9m 1t. No, a ta treti prdola od 8m obchazi nabytek. Prostredni zacal akorat v 8m lezt.

edit. Pediatra nas v 9m chtela posilat na Vojtovku, ale odmitla jsem a pak do tydne lezt zacala.

Lekninka91
Extra třída :D 10114 příspěvků 16.02.18 18:41

Kluk to samý, nehrotila bych to.. Náš pediatr to taky nehrotí

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 16.02.18 18:44

Buď v klidu. Moje dcera lezla prazvláštním způsobem až od 10 měsíců, klasickým od 12 měsíců. Od 12 měsíců se začala teprve stavět a obcházet nábytek. Je taková trošku ehm..macatá. Pohodářka. Ale umí chodit na nočník, zná zvuky všech zvířat a říká asi 15 slov. Takže jsem v pohodě. V osmi měsících ležela, otáčela se, točila se na břiše. Nepérovala a ani nic dalšího rozhodně nepodnikala.

Adriassa
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 16.02.18 18:45

První syn to měl taky jinak. Ted se mě furt každý ptá, jestli už teda konečně leze, že „Pepíček od Nováku“ je mladší a už leze…tak jsem znejistěla. Tak já ještě ten měsíc počkám a uvidím co nám řekne pediatr. díky

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 16.02.18 18:48
@Adriassa píše:
První syn to měl taky jinak. Ted se mě furt každý ptá, jestli už teda konečně leze, že „Pepíček od Nováku“ je mladší a už leze…tak jsem znejistěla. Tak já ještě ten měsíc počkám a uvidím co nám řekne pediatr. díky

Pepíček Nováků zase nebude umět něco, co tvoje dcera. Vůbec bych nic neřešila. Co já se dceru natrápila a podsouvala jí kolena a na nich pérovala. K ničemu. Až na to přišla sama, tak to dělala. Radši jsem měla dělat něco užitečného. Nic bych u doktora neřešila.

rena621
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 16.02.18 18:50
@Adriassa píše:
Ahoj, mám dotaz ohledně motorického vývoje dětí. Mám dceru, které bylo osm měsícu a zatím neleze ani neperuje na kolínkách. Pase koníky, točí se jak na obrtlíku, převalí se na břicho. Na internetu jsou ruzně názory, tak to zkouším ještě tady. K pediatrovi jdeme za měsíc. Nevím jestli to mám nějak řešit nebo jí dát čas. Bojím se, abych něco nezanedbala

7 mes. Jsi sedla nase sama bez pomoci. Po ctyrech myslim ze 8-9 mesic a 10 se sama postavila. A do roka chodila. Kazde detatko je jine jsi pamatuji na chlapecka byl stejne vekove a sotva sedel a nase po parku behala. Kazde dite ma jine tempo. Nase bude mit 2 a nechce mluvit. Pohybove je sikovna no mluvit ne. Maximalne rekne ham papa a kdyz me potrebuje tak umi i mama. Nechce opakovat slova vse chape. Do pracky mi dava pradlo z mycky mi pomaha vytahovat ale mluveni vubec.

Lenka Sombergová
Stálice 53 příspěvků 16.02.18 18:51

Určitě bud v klidu. Syn má 8,5 měsíce a pretaci se na břicho a zpět a točí se kolem dokola. Je to pohodář a nikam nespěchá.

Adriassa
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 16.02.18 18:54

Všem děkuji :kytka:

Russet
Echt Kelišová 9348 příspěvků 16.02.18 19:06

Tak já tě trochu pozlobím…syn na čerstvých osm měsících stál a poťapával, když se měl čeho držet. Ale u toho tvého může být za měsíc všechno jinak, tak bych se nestresovala. Důležité jsou alespoň nějaké pokroky.

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 16.02.18 19:10

Dcera se v 8 měsících plazila a perovala na kolinkach, lézt začala za 14 dní. Dr se na 8-mesicni prohlídce ptala, jestli se nějak pohybuje (plazení, lezení)…

cverunka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 16.02.18 19:17

Starší se přetáčela ze zad na břicho a jinak nic moc a najednou ze dne na den stoupla a pak začala sama sedět. Mladší má půl roku a péruje na kolínkách. Byla bych v klidu, někdo napředuje postupně, někdo hopem.

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19119 příspěvků 16.02.18 19:18

Od 6 mesicu lezla po ctyrech, v sedmym mesici si sedla, v sedmi a pul si sama stoupla. Od osmi obchazela nabytek a az tyden pred prvnim rokem zacala sama chodit.
Kazdy dite je jine ;)

Lenka_Hal
Závislačka 4207 příspěvků 16.02.18 19:21

Hlavni je, kdyz dela pokroky, tempo uz tak dulezite neni. Holky obecne jsou mene aktivnejsi (cest vyjimkam…chudak moje mama :D ). Ber to z te pozitivni stranky, az za ni budes behat po baraku, jeste na tohle obdobi budes rada vzpominat :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama