Co umí váš prcek v 10 měsících?

206
25.1.07 15:55

Co umí váš prcek v 10ti měsících?

Holky, chtěla jsem se zeptat, co zvládají vaše ratolesti v 10ti měsících. Mně přijde, že to naše škvrně je líné po nás něco opakovat. Umí říct mama (ale musí se mu moc chtět nebo se vztekat), potom umí dělat kuk, posílat balon, pápá, búci, čau, jak je veliký, jak se má a umí dat mamince pusu. On je strašně divoký a zbrklý Beran a je dost paličatý a umíněný a co nechce, to prostě neudělá. Když se ho snažím naučit nějaké nové slovíčko, tak má prostě milion jiných věcí na práci. Studovat, že auto má kola, atd..
Od malička je šikovný, co se týče pohybu. V 3 1/2 měsících se přetočil sám ze zad na bříško, v 6 měsících lozil po čtyřech, v 7měsících se sám postavil v postýlce, ale do toho mluvení se mu moc nechce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11056
25.1.07 16:27

Copak mi to jenom pripomina…

Dosla jsem si pro zapisky a u nas to bylo takhle:

• v 6 mesicich a tydnu lezl, sam se po:,–(il a sedel a postavil se
  • v 7 mesicich vylezl schody do prvniho patra
  • prvni slabiky mam napsane v 10,5 mesicich
  • pa pa jsme zvladli v roce
  • paci paci a berany berany duc ve 14 mesicich
  • prvni slovo - haf taktez
  • pusu mamince predevcirem
  • jak je veliky dosud ne

Je to proste kluk a nema potrebu zvanit :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
25.1.07 17:16

Ulmiku

Tak zas tvoje dítko je v tomhle šikovnější než to naše … Jára uměl paci paci a jak je velkej, a v 10m vlastně nemluvil … jen sem tam letěl za mnou se svým mamamama. tata a baba taky uměl, ale prostě nemluvil, ani pořádně tou svojí hatlamatilkou. Je to divoch a nevydrží minutu na prdítku … v 10m už běhal, takže měl o zábavu postaráno. Vís začal mluvit až před 1 rokem, teď říká mama, tata, papa, papů. ňam, baba (vééélmi zřídka), děda, tááák, gol, a kač - tedy říká jen ka a používá to na veškeré ptactvo. A k pohybovým kreacím přidal kolo kolo (točí se dokola) a ukáže jak vařila myšička kašičku. Taky až teprva teď začal víc žvatlat tou svojí hatlamatilkou, a vůbec se víc hlasově projevuje. …

Ale vůbec nic si z toho nedělám … zvědavej je jak Opice (kam se na něj hrabu já 8) ) tak se jistě vše ostatní brzo naučí …

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.1.07 17:21

Před 10 dny začal sám chodit, to jest v 10,5 měsících takže fyzicky je myslím hodně dobrý, ovšem co se týče mluvy, jsme na tom stejně, řekne mama, baba, ham, haf, ale abych to z něj páčila!!! něco si žvatlá pro sebe, ale opakovat se mu nechce, je na mluvení fakt hrozně moc líný, srovnám-li to s ostatními dětmi. No ale doufám, že to dožene!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.1.07 17:39

Ahoj !
myslim ze jste dost sikovni, ono to byva u deti tak ze nektere je zdatnejsi „fyzicky“ (drive si stoupa, chodi, leze a tak) a nektere je proste ukecanejsi :)
jinak kdybys chtela pokecat s maminkami stejne starych miminek tak jsme na www.baby-cafe.cz denicek Unornatka a breznatka 2006 :)

• Nahlásit
  • Citovat
26.1.07 20:34

Zdravím maminky!
Tak ten náš klučina se postaví u opory, chtěl by pořád chodit za ruce, ale z přetáčení si sám nesedne. V sedu ale vydrží a nespadne. Dělal paci, paci…to ho ale nějak přešlo, umí pápá, jak je veliký, dává pusu, když si o ní řeknu a našpulím tu svojí. Povídá slabiky ta-ta, te-ta, ba-ba, e-e (to říká na světlo, když vidí nočník, no prostě na hodně věcí). Teď jsem ho naučila ukazovat zvířátka, ukáže berušku, kočičku, kukuk (oči), tútú (nos). Máma neříká ani náhodou. Na nočníku se vykaká nebo vyčůrá, ne, že by to nepouštěl i do plen :lol: To je asi tak vše, na co si vzpomenu. Teprve před týdnem začal lézt po čtyřech, ale jakmile na věc, za kterou putoval, dosáhne, hned si zase lehne. Je to holt lenoch :roll:
Hlavně, že jsou děti zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.07 03:47

Vooouuu,to vsechno dokazou vasi mali caparti?A to jsem si myslela co ta nase mala(10m+5d) vsechno dokaze.Ona toho moc nerekne.Jen Mama,kdyz me fakt potrebuje,ham ham kdyz ma fakt hlad,paci paci kdyz chce,papa zamava vzdycky,a zamnouka jak kocicka kdyz ji vidi.Jinak si rada prohlizi knizky,ale nechce k tomu komentar.Vyprazdni vsechny supliky na ktere dosahne.Po:,–(i se,postavi se, sama udela tri kroky.Chodi za jednu ruku a vyjde schody.To mame co dohanet.A to se rika,ze holky jsou ukecane.
To je zajimavy dotaz.Napiste az jim bude 11 at porovname.
Jinak hodne radosti s sikulinama.

• Nahlásit
  • Citovat
3337
20.4.11 21:02

Chtěla bych oživit diskusi - takže co zvládají vaše dítka v 10 měsících?

Dcerka stojí, a hlavně mele - umí jak dělá pejsek = HAF, kočička = ČIČI, medvídek = BRUM, auto = BRM, zajíček = HOP, kravička = BU. Jinak říká, táta, máma, bába, blik, ňam, beb (pití), cik (cáky, cáky - kouání). Taky pápá, umí mazli - ale to jen se mnou, ani s tátou nechce… Paci paci, jak je veliká, kovej kovej a zkouší vařila myška :mrgreen: Je v tomhle věku nadáním stejně asi jako starší syn, tak by mně zajímalo, jak to máte vy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10706
20.4.11 21:09

Takže aktuální dovednosti:
staví se okolo nábytku, občas si i sedne. Říká ham, mama, tata. když má radost dělá paci paci. Plazí se , ale neleze :-? sám pije z flašky, krmí se rohlíkem a křupkama. Možná jsem na něco zapomněla, ale to jsou ty hlavní věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
20.4.11 21:14

Ahoj,tak u nás to bylo jednoduché,malej začal lézt a sedat si v 10,5m,trochu slabikoval,otáčel stránky v knížce,a toť vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
20.4.11 21:30

my lezeme počtyřech, stojíme u nábytku, říkáme mamaama. tatata ale význam to nemá… jo a sedíme… mluvit moc nemluví ani se moc nesnaží opakovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
20.4.11 21:39

Tak my lezeme, sedíme, stojíme u nábytku, obchází postýlku, říká mama, tata a pak jen žvatlá tu svojí řeč, když je v dobrém rozmaru, dělá paci paci a při muzice tancuje. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
20.4.11 21:52

Tak náš malej lezl po čtyřech, seděl, chodil kolem nábytku, uměl si stoupnout a sám chvíli stát bez opory, pápá a paci paci dělal (a do teď dělá), jen když se mu chtělo a dělal takový „modifikovaný“ vařila myšička :-D, vlastně ještě uměl znakovat čepici a knihu :-) a toť vše, žvatlal jen svou hatmatilkou (to mu zůstalo do dneška :-D ) ,vlastně ještě prohlížel knížky… :nevim:

Ale s mluvením byl a je na štíru :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
21.4.11 02:04

Synek se plazi jak voják, neleze, stojí, ze stoje se posadí (ale ne z polohy na čtyřech), nemluví (sem tam slabikuje), rozumí jen pár slovům, někdy dělá paci paci a pápá. Jinak nic, je nejpomalejší ze všech mých dětí :-? … ale pořád se směje, tím mi to vynahrazuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
21.4.11 13:10

no jo chlap :-)) ti ukecani nejsou ,, fyzicky jak ctu je zdatny ,, neco malo rekne :-)) takze reaguje v poho ,, ja bych to neresila ,, :-)) me prijde sikovny :-))) on si pozornost a uceni sam vyzada casem az azzzz :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama