Reklama

Co umí vaše 20 měsíční dítko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mmoonulinka
Nováček 6 příspěvků 12.07.18 17:02
Co umí vaše 20 měsíční dítko?

Dobrý den, jsem celá zoufalá, mám syna 20 měsíců a nechce začít mluvit. Jediný co mluví je tatatata, kakaka a kokokoko a hlavně ho baví pištět. A jest lžíci taky nechce sám všechno jen rukama :(. Jinak se chová celkem normálně. Chodit začal v roce. Na testech na autismus jsme byli a máme jít znovu za půl roku :,(. Měli nebi máteto někdo podobný? Jak jste to řešily?

Reklama

Reakce:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 12.07.18 17:07

Ježíš klid, mám doma to samý ;) jen je to už druhej kousek tak mě to nijak nerozhází. Rozumí ti? Reaguje na otázky a podněty? Umí přinést, odnést věci?

Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7625 příspěvků 12.07.18 17:15

Syn skoro 20m neříká nic kromě svoji „řeči“ taky rád piští hlavně na hřišti, tam je zaručeně nejhlasitější :D ale on je zase vcelku pohybově nadanej - vyleze na žebřík u klouzačky stejně jako 2 leté a starší děti. Zvířátka když chce tak pozná. Reaguje na otázky když mu řeknu podej knížku, hračku - ví kde je s podá. Má určité „hlásky“ pro určité věci. Neřeším však na mluvení má času až až :)

mmoonulinka
Nováček 6 příspěvků 12.07.18 17:15

Syn je moje 3. Mám dvě starší holky. No slyší jen to co chce, podává to co chce, prostě dělá jen to co chce on. Když řeknu paci paci tak udělá,ale pápa tak na to nereaguje. Prostě dělá a reaguje na co chce :(

mrav
Extra třída :D 14033 příspěvků 12.07.18 17:19

Ahoj.Každé dítě je jiné, osobnost. To,v čem není podle tabulek v jedné oblasti, dožene zase v jiné. Má dcera myslím v tomto období taky moc nemluvila, no a jak se rozmluvila před nástupem do školky. Čti mu, vyprávějte si a věř mi, že to přijde. Hlavně buď v klidu, máš úplně normální dítě. :mavam:

Uživatel je onlineTeSudička
Kecalka 217 příspěvků 12.07.18 17:19

Dcerce uz jsou teda tri roky, ale ve 20-ti mesicich hovorila plynne česky, anglicky a umela zaklady francouzstiny. Dale postavila za 3h 1 500 dilku puzzli a pokousela se sestrojit vodikovou bombu. Za mesic se chysta delat si pilotni prukaz… 8)
Boha nechte ty deti v klidu zit a vyvijet se :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 17:20

Syn na tom byl opravdu mnohem hůř. Riziko autismu mu vyšlo v té nejvyšší míře. My to v té době dělali s doktorkou až ve 2 letech na nečisto a měl hodně bodů. Vyrostl z toho. Pořád je trochu pozadu, ale věřím, že než půjde do školy tak se srovná.
Rukama ji dodnes, zvládá tak i polévku :lol: Denně se po jídle převléká. Ve školce ji prý dobře, tak to neřeším.

mmoonulinka
Nováček 6 příspěvků 12.07.18 17:22

Holky děkuji za uklidnění. Budu doufat že máte pravdu :)

Danus1
Kecalka 460 příspěvků 12.07.18 17:34

Pokud te trapi jenom to mluveni a to, ze nechce jist lzici, tak nebud zoufala, bud v klidu. Dej tomu cas, kazdy se vyvyji jinym tempem. Delam ve skolce, mame deti od dvou a pul let a meli jsme dost deti, ktere temer vubec nemluvili, jenom par slovicek a vsechny se casem kazdy jinym tempem rozmluvil akorat na jednoho tery mel velky slaby sluch, ale i ten zacal po dvou letech u nas rikat spoustu slov. Predpokladam, ze sluch ma asi v poradku, to uz by jsi urcite zjistila.
Co se tyce jedeni rukama, to to je normalni. Moje deti taky strasne radi jedli rukama. Neboj to se nauci.
Hlavne se snaz je nesrovnavat s jinymi detmi a nic si z toho nedelej kdyz maminky rikaji moje ditko v tomto veku dela uz to a to.

mmoonulinka
Nováček 6 příspěvků 12.07.18 17:47

Já nechci srovnávat jen si říkám jestli je to ok nebo mám tlačit na doktora aby udělal víc vyšetření sluch má ok. Je celkem tvrdohlavej. Když něco nechce tak to neudělá a hned se začne vztekat.Na hřišti ho to moc nebaví :nevim: skluzavka jen 2 minuty a písek vůbec.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 12.07.18 17:48

@mmoonulinka zaujalo mě, že tam zminujes jídlo lžíci. To je snad ještě brzy, ne? Já mám kluka 18 m, mluví už docela obstojně sice, ale půjčit mu lžíci, můžu malovat, takže to nehrotim a zatím krmím. Nekdy taky u pohádky, jelikož má podváhu a jídlo ho neba.Jelikož je sikovný až až ( vysroubuje uzávěr u petky, staví Duplo atd, vyleze na žebřík atd.) tak mám pocit že retard není a do dvaceti ho krmit nebudu.;)

mmoonulinka
Nováček 6 příspěvků 12.07.18 17:55

Tak o jídlo se bát nemusím :D ten můj sní tolik co dospělej ale není to na něm poznat. Taky leze kam se dá židle stůl postel schody i do okna ale venku jen v kočárku. Ale doufám že se to spraví tet jsme se přestěhoval zz města na vesnici tak snad ho to chytne víc :( :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 15.07.18 17:55
@Rezii píše:
@mmoonulinka zaujalo mě, že tam zminujes jídlo lžíci. To je snad ještě brzy, ne? Já mám kluka 18 m, mluví už docela obstojně sice, ale půjčit mu lžíci, můžu malovat, takže to nehrotim a zatím krmím. Nekdy taky u pohádky, jelikož má podváhu a jídlo ho neba.Jelikož je sikovný až až ( vysroubuje uzávěr u petky, staví Duplo atd, vyleze na žebřík atd.) tak mám pocit že retard není a do dvaceti ho krmit nebudu.;)

Jak které dítě. Moje děti jedly od 13 měsíců lžící zcela samy a bez dokrmování. holka zvládala v tomto věku i tekutou polévku.
Zase je nezajímaly nebo napropsto nesecvakávaly jiné věci.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama