Co umí vaše 22měsíční děti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
25.1.22 16:15

Co umí vaše 22 měsíční děti?

Co umí vaše děti, kterým budou v brzké době 2 roky?
Naše dcera umí složit puzzle o 12 dílčích úplně sama (má asi 8 obrázku a zvládá s přehledem všechny), ne jen ty jedny naučené, od roka a půl se učila sama abecedu, takže teď už pár měsíců jí umí celou. V posledních týdnech si začala pamatovat barvy. Těch umí cca 10. A posledních pár dní jsou hit čísla, která ji pořád musím povídat dokola, protože to chce vědět, jak se které číslo jmenuje. A od 1 do 5 mi je ukáže, které je které.
K samoobsluze- zvládá se sama najíst, zvládne sundat ponožky a tepláky a s pomocí i tričko, když se jde mejt. Umí si sundat boty. Jinak ještě pořád máme plínky, ale už se dostáváme do fáze, kdy si začíná říkat, že dělá čí nebo bobo, ale ještě to chce chvíli čas. Dudlicek taky ještě má na spaní. Už ho párkrát ani nechtěla, ale pak ji začaly růst páté zuby, tak jsme to ještě odložili.
Jinak mi tak nějak obecně pomáhá se vším. Zapne pračku s pomocí, podává mi prádlo, baví ji koukat jak vařím. Asi tak nějak jako normální dítě tohohle věku.
Co umí vaše děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20301
25.1.22 16:20

Hele a víš o tom, že to všechno je primárně biologicky podmíněné a není to tvoje zásluha?

A že má dost značné rezevy honit si vlastní sebevědomí na tom, co umí nějaké batole?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.1.22 16:23

@Ou já neříkám, že to je moje zásluha. Samozřejmě kdybych se jí vůbec nevěnovala, tak to zřejmě umět nebude. Ale záměrně jsem ji to neucila ;)
Zbytek tvého komentáře nechápu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3411
25.1.22 16:27
@Jmenoik píše:
Co umí vaše děti, kterým budou v brzké době 2 roky?
Naše dcera umí složit puzzle o 12 dílčích úplně sama (má asi 8 obrázku a zvládá s přehledem všechny), ne jen ty jedny naučené, od roka a půl se učila sama abecedu, takže teď už pár měsíců jí umí celou. V posledních týdnech si začala pamatovat barvy. Těch umí cca 10. A posledních pár dní jsou hit čísla, která ji pořád musím povídat dokola, protože to chce vědět, jak se které číslo jmenuje. A od 1 do 5 mi je ukáže, které je které.
K samoobsluze- zvládá se sama najíst, zvládne sundat ponožky a tepláky a s pomocí i tričko, když se jde mejt. Umí si sundat boty. Jinak ještě pořád máme plínky, ale už se dostáváme do fáze, kdy si začíná říkat, že dělá čí nebo bobo, ale ještě to chce chvíli čas. Dudlicek taky ještě má na spaní. Už ho párkrát ani nechtěla, ale pak ji začaly růst páté zuby, tak jsme to ještě odložili.
Jinak mi tak nějak obecně pomáhá se vším. Zapne pračku s pomocí, podává mi prádlo,baví ji koukat jak vařím. Asi tak nějak jako normální dítě tohohle věku.
Co umí vaše děti?

Neboj, to přejde. Nejpozději v pubertě :mrgreen:
Jinak jo, máš šikovné dítě, ale to víš sama a určitě to nepotřebuješ potvrdit od ostatních matek na internetu, které akorát rozhodíš tím, že jejich Pepíček nebo Anička toho umí mnohem míň :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17407
25.1.22 16:28

Starsi dve deti plynne mluvily, umely uz nejake basnicky, syn taky celou abecedu, starsi dceru to nezajimalo. Nejmladsi naopak byla rada, ze spoji 2-3 slova. Barvy umely vsechny od cca 18m.

Mladsi dve deti se najedly samy, naopak nejstarsi jsem krmila jeste ve 4. A mela dudlika skoro do 3r a sunar do 4r

Plinu vsechny do 2r. Puzzle v zivote neslozily zadne, to je teda vubec nebralo. Holky se docela svlekaly/oblekaly, kluka jsem honila po byte jeste ve ctyrech a rvala to na nej v poloze hvezdice.

Aneb kazde dite je jine. :pankac: :pankac: :pankac:

Příspěvek upraven 25.01.22 v 16:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3411
25.1.22 16:29

Btw, jak se 1,5 leté dítě samo naučí abecedu? Jako jo, moje starší taky v 2 letech umělo skoro všechna písmenka, ale to bylo tím, že ho bavily knížky a pořád se ptalo „co je to, co je to, co je to“. Ale rozhodně neumělo číst, spíš ho fascinovaly znaky, protože úplně stejně ho zajímaly číslice, značky aut, dopravní značky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
25.1.22 16:32

Jo, dcera na tom byla velmi podobně. Neuměla teda abecedu, ale uměla „počítat“, rozuměj říkat čísla do 12 ve dvou jazycích, samozřejmě jen jak básničku bez hlubšího významu. Plus teda byla bez plen od 21 měsíců, i na noc. Normálka řekla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17407
25.1.22 16:33

@Jahru Samozrejme neumi cist, umi pismena jako obrazky. Synovi jsem cetla abecedu misto pohadky na dobrou noc. Vyzadoval to :mrgreen: :mrgreen:.Meli jsme takovou detskou knizku s obrazky a na konci byla velka tiskaci abeceda a u te jsme travili hodiny :mrgreen:. Cist teda zacal sam od sebe okolo 4.5r, do skoly sel ctouci a vis co - zadny supergenius to neni, neco umel driv a postupne sklouzl k prumeru. Starsi dceru cteni nezajimalo vubec, a to je ted superctenarka a knihomolka, narozdil od syna, se kterym i ve druhe tride musim cist denne nahlas (dcera si davno cetla ve 2.tr. potichu Harryho Pottera, ac pismena neumela poradne ani v predskolacich).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8716
25.1.22 16:35

V tom případe já mám degeše :lol: prej básničku :zed:

Takže: krasne barevne maluje po zdech a nábytku, umi vymyslet 100+1 zpusobu, jak se zabit.

Teď byl teprve prvni dialog:
On: bolí
Já: tebe neco bolí?
On: au
Já: co se ti stalo?
On: mňaaaau
Já: kočička ti udelala au? A kde?
On (ukazuje do chodby): tady :lol:

Hezky den a šikovnym detem zdar :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17407
25.1.22 16:37

@FlorenceF Jenkins V klidu :hug:, ja uvadela jen to pozitivni, taky jsme meli nespani, hysteraky, sebeublizovani, nulovy pud sebezachovy, obsese, strach ze zvuku a lidi… :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8716
25.1.22 16:41
@Hobitka píše:
@FlorenceF Jenkins V klidu, ja uvadela jen to pozitivni, taky jsme meli nespani, hysteraky, sebeublizovani, nulovy pud sebezachovy, obsese, strach ze zvuku a lidi… :mrgreen: :mrgreen:

Dekuji :lol:

Jinak ja jsem vcelku klidna, muj starsi byl ‚ješte pomalejsi‘ a od 5 let je srovnany s vrstevniky. Nyni se pohybuje mezi pochvalou za reprezentaci školy a třídní dutkou za zapominani a vyrusovani :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
25.1.22 16:44

@FlorenceF Jenkins hele, mužské pokolení je prostě jiné :lol: dcera zase jezdila na odrazedle/motorce jako paní radová, hezky jedna nožka, druhá nožka, rychlost 1 km za 2 hodiny. Chlapečci okolo, odraz oběma nohama, frrrrnk a byli na opačném konci chodníku a dcera jen hleděla. Nutno říct, že chudák můj sportovně založený manžel, občas vidím zklamání v jeho očích. :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
25.1.22 16:56

Běhat, zabíjet se, lovit kočky, jezdit na autě.. kočka je „mňau“ nebo taky „mňam“, Táta je „ta“, já nejsem nic, a občas má „au“. Jinak ho absolutně nic nezajímá. Barvy? pfff, ani náhodou. dudlík si občas v noci vezme, jinak se pořád prolévá v noci UM, protože přes den vše jen uzobává, ale zase se nají sám, pleny má pořád.. No, takže asi tak, no. Ale jo, až jednou začne mluvit, tak věřím, že se to vše otočí. Jo a ještě teda myčku a pračku zvládá dobře vyložit i zapnout. Když se mu chce.
Jo a taky se mu věnuju, hele. Tatínek taky, když je doma. No, ale očividně to moje normální není, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
25.1.22 16:58
@FlorenceF Jenkins píše:
V tom případe já mám degeše :lol: prej básničku :zed:

Takže: krasne barevne maluje po zdech a nábytku, umi vymyslet 100+1 zpusobu, jak se zabit.

Teď byl teprve prvni dialog:
On: bolí
Já: tebe neco bolí?
On: au
Já: co se ti stalo?
On: mňaaaau
Já: kočička ti udelala au? A kde?
On (ukazuje do chodby): tady :lol:

Hezky den a šikovnym detem zdar :mavam:

Asi tak… :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
25.1.22 17:02

Muj synator by mozna byl sikovny, kdybych se mu intenzivne venovala, ale ja ho tak nejak nechavam byt batolatkem a objevovat svet.

Co umi na 24m? Umi se sam najist, to moji 4 letou jsem musela jeste stale krmit. Umi se castecne svleknout a pri oblekani se snazi aktivne pomahat. Plenku stale nosi, ale zacina si rikat, kdyz potrebuje curat, i kdyz povetsinou je uz pozde.

Barvy ovlada, fascinuje ho cervena a zluta, obe slova umi rict.

Jinak mluvi spis jedno-slovove, vyslovnost velmi spatna. „Puzzle“ zvlada, dokaze najit spravny tvar pro spravnou kostku, takze hvezdicku strka do hvezdicky, a kosticku do kostky.

Me prijde, ze syn je spis socialne zdatny, nez ze by byl drezurovana opicka. Cisla ani pismena jsem ho neucila, nejak si myslim, ze v tomto veku je jeste brzo. Ucim ho barvy a to ho bavi. Taky ho bavi „malovat“, ale to jsou pouze klikyhaky. Nicmene, bavi ho to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat