Co umí vaše 8měsíční miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysis
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 17.06.14 14:23
co umi vase 8. mesicni miminka?

Ahoj zeny :mavam: chtela bych se vas zeptat co umi vase deticti v 8.mesici? Vim ze kazde ditko je jine, ale nase beruska se neplazi, nesedi tudis ani neleze. Pretaci se jen ze zad bricho. Sudy nevali. Obcas se sice pretoci ale na zadech se ji moc nelibi :/ byla jsem u dr a ta rikala, ze by se mela alespon plazit a vyhrozuje s rehabilitacema. Take dela tzv. letadelko ale o rucicky uz se opira coz se ji take nelibi. Kamaradka rikala ze by to neresila a dalsi mi rika at se objednam na Vojtovku :/ mela jste taky nektera takovy problem a jak to resili pediatri? A jak jste odrazeli maminky, ktere rikaji takove ty vety:,, a ona jeste nesedi? To bhde asi nejaka opozdena ne,,? Nebo to nas malej sedel uz v 5. Mesicich? Jsem z toho nejaka rozpacita…dekuji

Přečtěte si článek: Miminko 8 měsíců: Klubou se první zoubky

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Mysis
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 17.06.14 14:29

Jeste jsem zapomela dodat ze se otaci kolem sve osy a samozrejme pase konicky…na brisku se obcas chytne kolinka…vypada to jako kdyby se chtela dostat do sikmejo sedu…obcas se snazi plazit ale zjisti ze ji to nejde tak uz to nezkousi nebo se rozciluje…zkouseli jsme motivovat i na hracky ale vysledek zadny :(

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 17.06.14 14:33

Doktor by měl poznat, jestli je miminko jen pomalejší, nebo jestli to vypadá na nějaký problém. Jen tak plácnout, že se má plazit, nebo rehabilitovat, mi přijde k ničemu. Syn se začal před devátým měsícem plazit, v roce lézt. Ale občas mi na něj mrkla Rehabka, ke které chodíme s dcerou, tak jsem věděla, že je v pořádku a jen si dává na čas :)
Jestli vás vaše doktorka chce poslat na rehabilitaci, vyžádej si nejdřív neurologické vyšetření. A neboj, nemusí se nutně cvičit vojtovka na všechno, dost terapeutů už umí i jiné metody a vybírají tu nejvhodnější pro dané dítě :)

xantipi
Extra třída :D 11514 příspěvků 17.06.14 14:34

@Mysis Moje malá se otočila na bříško, teprve před týdnem a to má 7,5 měsíce. Sice pase koníčky, ale jen pár vteřin okamžitě se otáčí na záda… Neválí sudy, jen leží. pro klid duše jsme se objednali na neurologii. Ta nám řekla, že psychicky je malá přesně na svůj věk a fyzicky pozadu. Ale Vojtovku nám v žádném případě nedoporučila. Prej je na ní prostě vidět, že je jen líná. Tak s ní máme víc blbnout a přijít na kontrolu v 10 měsících. Takže já jsem v klidu a vychutnávám si, že je pořád na svém místě. Už dlouho to trvat nebude :D

jjj11
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 17.06.14 14:35

Neřešila bych, každé dítě je jiné, věřím, že třeba za dva měsíce to umět bude, jen je línější. Sama to vidím doma, mám dvě osmiměsíční dvojčátka, jedna leze po čtyřech, sedí, u všeho si stoupá, je aktivní nezastaví se, druhá je pravý opak, neleze, nepéruje ani na kolínkách, pouze pase a otáčí se dokola, tot vše, dr mi taky řikal, že by bya dobrá rehabilitace a popostrčit jí, ale já já jí nechci trápit a věřím, že do roka se to určitě naučí, je prostě línější a pohodlná, on jejich čas přijde :palec:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 17.06.14 14:35

Ahoj, moje malá má už 8,5 měsíce a také skoro nic neumí. Neplazí se, neleze, není na kolínkách, nesedí. Sudy válí jen v posteli, na tvrdé podložce se jí nechce. Doktorka říkala, že je to takový hraniční a dala nám žádanku na rehabilitaci. Už jsme byly objednané, ale malá dostala neštovice, takže se nám to odloží minimálně o 2 týdny. Ale zase mi přijde, že má malá hodně šikovný prstíky, v pohodě zvedne malý předmět palcem a ukazovákem, strká mi prsty do nosu, chytá mi za náušnice… a umí sama pít z lahvičky. Takže každé dítě ji asi jiné a ten vývoj je individuální.

jjj11
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 17.06.14 14:35

Dnes když dítě nedělá vše podle tabulek, hned ženou na rehabilitaci :roll: :zed:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 17.06.14 14:35

Jo a na otázky „Ona ještě nesedí?“ apod odpovídej prostě „Ne, proč by měla, integrovat může klidně vleže“

jjj11
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 17.06.14 14:39
@Etcetera78 píše:
Jo a na otázky „Ona ještě nesedí?“ apod odpovídej prostě „Ne, proč by měla, integrovat může klidně vleže“
:pankac: :pankac: :pankac:
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 17.06.14 14:40
@Mysis píše:
Ahoj zeny :mavam: chtela bych se vas zeptat co umi vase deticti v 8.mesici? Vim ze kazde ditko je jine, ale nase beruska se neplazi, nesedi tudis ani neleze. Pretaci se jen ze zad bricho. Sudy nevali. Obcas se sice pretoci ale na zadech se ji moc nelibi :/ byla jsem u dr a ta rikala, ze by se mela alespon plazit a vyhrozuje s rehabilitacema. Take dela tzv. letadelko ale o rucicky uz se opira coz se ji take nelibi. Kamaradka rikala ze by to neresila a dalsi mi rika at se objednam na Vojtovku :/ mela jste taky nektera takovy problem a jak to resili pediatri? A jak jste odrazeli maminky, ktere rikaji takove ty vety:,, a ona jeste nesedi? To bhde asi nejaka opozdena ne,,? Nebo to nas malej sedel uz v 5. Mesicich? Jsem z toho nejaka rozpacita…dekuji

mala som to rovnako, v 6mes som si vyziadala ziadanku na neurologiu, tamdoporucena rhb..cvicili sme 4t Vojtovku, maly sa otocil a rozplazil..bude mu 11m, neleze, peruje na kolenach, dostane sa do sikmeho sedu, snazi sa postavit okolo opory..
Otazky som odrazala takto:Kubi povedz tete preco nelezes.Aaa ty vlastne ani nemluvis.
A bol klud.. :mrgreen:
Ja osobne by som necakala, ani nezacala cvicit bez vysetrenia neurologom. Pediater podla mojho nazoru nie je kompetentny posudit psychomotoriku tak jak neurolog.
Diteje naproato ok, a to ma ukladnuje.Len je linnej.

Mysis
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 17.06.14 14:44

No holky to jste me uklidnili ze nejsem sama. Me se prave do tech rehabilitaci taky nechce. Sice jako dr rikala ze muze byt pomejsi protoze se narodila jen s vahou 2570g a ted ma sedm kilo mkc nepapa…ale vim ze u jedny kamaradky prave dr cekala do toho roka. Pak tam.byli asi 2krat a bylo to v pohode. Jenze me se nejak nelibi ze ona ma strasne napnuty nohy…neco jako hipotomie nebo jak se tomu rika. Tohohle si dr vsimla uz ve trech mesicich kdy mela rucicky jen v pesticce. Pak jsem.se docetla ze by to byt nemelo. A neresila to a ted resi tohle. Ikdyz ji vytahne do sedu neudrzi se. Kynkla se ze strany na stranu. A ikdyz ji obcas zkusim posadit ( vim ze se to nema) okamzite dela vse proto aby sedet nemjsela. Zacne napinat nohy a zvedat zadek nahoru a to jsem teda u zadneho ditete nevidela :nevim: jinak jemnou motoriku ma taky na vybornou.

Mysis
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 17.06.14 14:46

A na tu neurologii se mohu objednat sama? Nebo musim mit doporuceni?

syselinka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 17.06.14 14:47

Mě taky vždycky stresovalo, když některé děti už něco uměly a ona ne, tak jsem jí vždycky všechno naučila nebo lépe řečeno navedla jsem jí a ukázala jak na to a ona se vždycky chytla - otáčet jsem jí naučila pomocí deky, plazit pomocí tabletu, k prvním krůčkům jsem jí taky přemluvila.. prostě jsem jí jen napověděla, že se svým tělem může udělat to a to a ona se vždycky nakonec chytla..

Mysis
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 17.06.14 14:48
@syselinka píše:
Mě taky vždycky stresovalo, když některé děti už něco uměly a ona ne, tak jsem jí vždycky všechno naučila nebo lépe řečeno navedla jsem jí a ukázala jak na to a ona se vždycky chytla - otáčet jsem jí naučila pomocí deky, plazit pomocí tabletu, k prvním krůčkům jsem jí taky přemluvila.. prostě jsem jí jen napověděla, že se svým tělem může udělat to a to a ona se vždycky nakonec chytla..

My uz vyzkouseli snad vsechno absolutni nezajem :think:

jjj11
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 17.06.14 14:53

@Mysis
Je jen línější, pokud to nebude umět v roce, řešila bych to, dřív ne, každé dítě prostě nejede podle doktorských tabulek :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama