Co umí vaše děti v 16 měsících?

Anonymní
18.6.15 12:42

Co umí vaše děti v 16 měsících?

Já vím srovnávat se nemá, ale nedá mi to. Včera u nás byla kamarádka se svou 14 měsíční holčičkou. Chodí už od 11 měsíců, umí udělat pa-pá, paci-paci, poslat pusinku, dávat pusinku, opakuje jednoduchá slova, umí pít z hrnečku atd. Naše malá nedělá ani třetinu co ona a to jí je 16 měsíců, nevím jestli se nemám nějak znepokojovat :nevim: Zatím mi ani nechodí, ale je nedonošená, tak má ještě čas. Jinak leze a obchází nábytek jako drak. Pak umí udělat pa-pá a jak je veliká, ale dělá si to kdy chce. Jinak teda se slovní zásobou je na nule…umí tak maximálně táta, haf, mnam, tytyty, možná ještě něco ted si nevzpomenu…Je to stále normální?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1947
18.6.15 12:46

Byla bych v pohodě, zvlášť, když je nedonošená. Můj prostřední syn to měl dost podobně a teď má vyznamenání na osmiletém gymnáziu :mrgreen: A nejmladšímu je 14 měsíců a je to přesně, jak popisuješ u svojí malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
18.6.15 12:56

Přesně, fakt nesrovnávej, i když pokušení je to veliké :)
Mému synovi je taky teď 16 m, chodí, velice rozumí, domluví se s náma rukama-nohama, trochu znakujeme, nemluví vůbec, spíš é, ba, ha…takové skřeky a všelijaké zvuky. Z hrnku pije sám, lžičkou se trefí do pusy, kostky nestaví, jen boří, furt jezdí autem brm brm, když ho posadím na nočník, vyčurá se, jinak si ale neukáže. Taky zamává, dá pusinku, pohladí, všecky tady tyto možné hry. Ale většinou to taky dělá, když se mu chce. Opravdu je každé dítě jiné. Jedno je teď napřed před druhým stejně starým a za půl roku to může být naopak. Neboj, tvoje malá všechno dožene a zvládne ;) Jo a my se teda synovi fakt věnujem, ukazujeme knížky, zpíváme písničky…neexistuje, že by čuměl do tabletu nebo něčeho podobného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
18.6.15 13:01

Můj syn v 16m nechodil, nemluvil, znakoval asi dva znaky, žádná divadýlka nepředváděl. Zájem o knížky nulový, s hračkami jen třískal. Ale hezky zpíval :-D O jeho genialitě jsem nikdy nepochybovala :andel: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
18.6.15 13:32

Nesrovnávej akorát se budeš trápit a přitom každý dítko je jiný ;) malá to všechno časem dožene neboj. Jinak jsem to zrovna nedávno probírala s doktorkou páč 1 dítko sedělo ve 4 měs. lezlo jako drak v 6 m. atd a 2 bude 8 měsíců a zatím se jen přetáčí a maličko plazí (opravdu jen málo páč se většinou všude dostane stylem alá balvan ) tak jsem se jí ptala jestli není nějakej jinej a ona mi oznámila že je to Tím že byl jednička zrychlenej a dvojka je prý ještě furt v normě tak se nemám bát ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
18.6.15 14:05

Děti nemusí dělat opičky pro dospělé. Důležiotéje, že jsou chytré a chápavé uvnitř. Vidím to teď u druhého dítka. Syn uměl spoustu věcí, byl fakt šikovný, furt mám pocit, že byl tak nějak větší a starší než dcera ve stejném věku. Jenže ona je mladší a já s ní nesedím hodiny a neučím jí zvuky, obrázky, říkanky. Není čas a ani tolik sil už…ukazuj, uč nenásilnou formou, povídej si s ní, ale nemusí opakovat. Třeba ji to nebaví nebo nevidí smysl v tom, proč by top měla dělat :nevim: :-) netrap se tím. Kamarádky dcerka v 15 m umí zvuky zvířat, takčit, asi 10 slov, vše rozumí…ukazovánky…protože její maminka to s ní drtí 2 hodiny denně. Určitě to neznameníá, že bude jednou chytřejší než ta naše, která na každý zvíře dělá hůůůůů :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2449
18.6.15 14:17

Nase mala bude mít 16 měsíců a taky zatím nechodí, jen obchází nábytek, všude vyleze a leze po čtyřech jako drak :twisted: Zpívá, tancuje, paci paci atd. umí uz dávno. Už umí zvuky některých zvířat, slova máma, tata…jinak mluví svojí řečí :mrgreen: Vzteka se, když ji něco nejde a začíná být uz i pekne mazana… Hraje si s Legem, zboznuje vodu, lžičkou se trefí do pusy, pije z hrnku, nočník jsem ještě nezkousela. Každé dite je jiné, neznepokojuju se, protože vím, že jednou chodit i mluvit bude:-) Ale je to me druhé dítě, u prvního jsem silela :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
18.6.15 14:22

@Petta29 to nevím jestli ji výčet znalostí holčičky podpořil teda :-D :hug: :hug: :hug: :hug: nemyslím to zle, je to přátelské zasmání se :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama