Co umí Vaše miminko v 10 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Studie
Kecalka 121 příspěvků 29.08.18 18:31
Co umí Vaše miminko v 10 měsících? Dělám si starosti

Dobry den, omlouvám se za téma, ale opravdu mne to zajímá. Co umí Vaše děti v tomto věku?
Dcerka se staví, leze i chvilku sedí. Trápí mne ze přes časté opakování nedělá ani paci paci ani papa. Nic nenapodobuje. Žvatlání není také žádná sláva, je dost zticha jen občas říká mamama a bababa a papapa ale není to cíleně. A už vůbec ne žádné slovo. Neukazuje. Jen se natahuje, kam ji mám odnést, když ji chovám. Rozumí pat slovům: jdeme se napít (to se vždy podívá na místo kde má hře věk a umí očima vyhledat tátu a brachu a ještě asi tři hračky. To je vše. Na nic neukazuje. Zarazí mne, jak je ticha, když je něčím zaujata, nic neříká klidně půl hodiny. Mate někdo prosím podobnou zkušenost? Moc dekuji!!!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 29.08.18 18:51
@Studie píše:
Dobry den, omlouvám se za téma, ale opravdu mne to zajímá. Co umí Vaše děti v tomto věku?
Dcerka se staví, leze i chvilku sedí. Trápí mne ze přes časté opakování nedělá ani paci paci ani papa. Nic nenapodobuje. Žvatlání není také žádná sláva, je dost zticha jen občas říká mamama a bababa a papapa ale není to cíleně. A už vůbec ne žádné slovo. Neukazuje. Jen se natahuje, kam ji mám odnést, když ji chovám. Rozumí pat slovům: jdeme se napít (to se vždy podívá na místo kde má hře věk a umí očima vyhledat tátu a brachu a ještě asi tři hračky. To je vše. Na nic neukazuje. Zarazí mne, jak je ticha, když je něčím zaujata, nic neříká klidně půl hodiny. Mate někdo prosím podobnou zkušenost? Moc dekuji!!!

Je to šikovná mladá slečna. Raduj se s ní a užívej si jí.

Mám dva kluky a v jejím věku na tom byli úplně stejně. Oba jsou zdraví.

Dulii
Kecalka 351 příspěvků 29.08.18 18:52

Dceři teď bude rok, ale v 10 měsících lezla,seděla, stoupala si, dělala paci paci, berany duc, chytala se za hlavu a dělala u toho „jééé“. Zvatlala na mě „mamama“, na manžela „tatata“. Rozhodně neukazovala a neukazuje ani teď co chce.

ejhle
Závislačka 2837 příspěvků 29.08.18 18:53

@Studie mám dvě děti. Obě v tomto věku už chodily. Ukazování kolem roku, mluveni skoro ve dvou letech. Jejich vrstevníci začali chodit později, byli více komunikativní. Nyní jsou na tom cca stejně. Každé dítě je jiné. Některé jsou pohybové nadané, jiné se řadí učí, jiné jsou ukecané…buď v klidu a užívej si, že nemáš uplakanka. :kytka:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 19:07

První syn v tomto věku se otáčel na břicho a zpět, sotva dával nohy pod sebe a pokoušel se o plazení. Paci paci taky neuměl, ale mluvil mama, tata, děda, teta, auto a pak dalších jako je např. ham, jej, kde.. Každé dítě je jiné..od kamarádky dcera v tomto věku už chodila kolem nábytku a stavěla velké kostky na sebe. Za to neřekla ani slovo.

Studie
Kecalka 121 příspěvků 29.08.18 19:10

@tininas dekuji!

rena621
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.08.18 19:17
@Studie píše:

Kazde dite je jine moje taky v 10mes.delala to co Tvoje. Co byl extrem byla moje neter 7-8mesici zacala chodit a 1,5 mluvit.Celkove je strasne napred neskutecne chytra a jeste klidna. Milionove dite.Umi si krasne hrat sama. Fakt se jim povedla a ich starsi holcicka ma 3 a nemluvi vubec.Co dite to original.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 18.09.18 12:40

Klid, je to sikovna mala holcicka. Moje dvojcata v 10 mesicich teprve zacala neco jako ukazovat. Opravdu ukazovat zacaly asi az v 11M. Ono to pak jde skokove. Okolo roku nerikaly zadne slova, hen obcas zvatlaly nejake necilene zvuky.

Chodit zacaly az okolo 14M. Predtim jen okolo nabytku.

Ale pak to nabralo super rychly spad. V 15M zacaly rikat kratka slova (bac, srak..), v 18M delsi slova a ted ve 2 letech mluvi jako o dost starsi deti. Umi basnicky zpameti, zpivaji, tanci a dokonce se mnou argumentuji :mrgreen:.

Takze v 10M ma na vse dost casu a pak to muze vzit rychly spad :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 08:37

obnovuji diskuzi.
syn 10,5 mes.
byly v tehu potize, Amc… nakonec se syn narodil relat. zdravy s tim, ze ma dve vvv, jedn mensi, jedna velka, na srdicku, kdy ho ceka operace asi za cca 3 roky.
Zda se nam oproti nasim starsim detem pozadu.. a ne malo . Dcery uz mluvily v jednod. vetach, vkladaly tvary, odezvy byly mnohem lepsi, komunikovaly.
Syn mluvil tata, mama… ted uz ne. Obcas mnam mnam.
Pozna kde ma segru, kde je pejsek, hodiny.
Plazi se, ale nelozi(ted zacina perovat na kolenach), neposadi se sam. To pry neva, chodime cvicit a nema zadnou vadu, pouze je pomalejsi.
Hodne s nim mluvim, snazim se cist,zpivam, ucim jak delaji zviratka…
Dam. ho na z, at se poplazi a zacne brecet.. je hodne nervozni, nevrly, spatne spi.

je to normalni?
priznavam, ze mam strach :?

Marben
Ukecaná baba ;) 1995 příspěvků 14.11.18 08:41

Ty chceš aby 10m mluvilo ve větách???? :lol:

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 14.11.18 08:45

V deseti měsících ti děti mluvily ve větách a vkládaly tvary 8o . Tak to budou v šesti letech maturovat, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 08:49

@Janli nemam duvod si vymyslet. Dcera nastoupila do skoly v 5 letech. Ted je v 8tride a ma same.
Ale o to nejde. Ja se ptam na syna.. dekuji

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 14.11.18 08:54
@Anonymní píše:
@Janli nemam duvod si vymyslet. Dcera nastoupila do skoly v 5 letech. Ted je v 8tride a ma same.
Ale o to nejde. Ja se ptam na syna.. dekuji

Tak snad už jsi přišla do styku s dost dětmi, aby jsi si všimla, že tvoje dcera bude opravdu zářná vyjímka. Moc petiletých školáků není.
Takže očekávat, že stejný génius bude i další dítě, je trochu ambiciózní. Každé dítě je individualita, navíc chlapečci bývají statisticky pomalejší.
Btw, obě děti mi v tomto věku obcházely nábytek, ale oba „mluvily“ asi jako ten tvůj. Jedno dítě začalo mluvit ve dvou a půl, další okolo roku a půl. Syn je manuálně velmi šikovný, ale vkládačky dával až okolo roku, dcera ještě trochu později. Oba dva jsou naprosto v pořádku.

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 14.11.18 08:57
@Anonymní píše:
@Janli nemam duvod si vymyslet. Dcera nastoupila do skoly v 5 letech. Ted je v 8tride a ma same.Ale o to nejde. Ja se ptam na syna.. dekuji

Tak to máš dvě děti geniální a jedno průměrné. Normální dítě mluví ve větách někdy kolem dvou let! Moje patnáctiměsíční dítě neříká žádné slovo a přes to ho neurolog označuje jako vývojově napřed. Přestaň syna srovnávat s ostatními a stresovat se. Každě dítě má svoje tempo vývoje, zvlášť pokud je nemocné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 08:57

@Svistice dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >