Co umí vaši prckové ve 14 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 18:36
Co umí vaši prckové ve 14 měsících?

Zdravím všechny maminky našich batolat. Mám skoro 15 měsíčního chlapečka. Je hodně živý a moc neposlouchá. S mojí netrpělivou povahou, je to někdy fakt oříšek. :roll:. Tak jsem si říkala, jak na tom jsou vaši prckové s vývojem. Prcek říká táta, bába, dede, pápá, papa(jídlo), de(dej), ee ( záchod), bobe( bobek). A zkouší haf a čici( ale po svém) :D. Na požádání dělá paci paci, jak jsi velký, prosím prosím, dej pět. Je to usměvavé miminko, ale taky hodně vztekavé. Spoustu věcí mi rozumí, ale zákaz chodit do koupelny a házet věci do záchodu a hrát si se štětkou na wc prostě ne a ne pochopit. Nočník zkoušíme, ale šíleně na něm řve. Hračky ho moc nebaví. Vydrží u nich chvilku jen když jsem u toho. Je sakra netrpělivý a proto ho nic nebaví. :roll:. Celá já :D. Co mě u něj trápí je jeho oční kontakt. Z dálky se kouká pěkně a z blízka skoro vůbec, jen když on chce. Ukazuje i na zvířátka, ale když jich je na jedné stránce hodně, tak jen hádá. Jak jsou na tom vaši prckové? Děkuji za vaše zkušenosti

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Shari81
Kelišová 6168 příspěvků 11.07.19 19:23

Napíšu ti to asi takhle. Syn 24m. Má plíny, dudlík, umí říct tata, kaká, pesek, tetí (letí), hají, hačí a tím to končí. Posílá autíčko, baví ho hudební hračky. Na zvířátka neukazuje-knihy ho nebaví, kostky ho nebaví. Nejraději venku běhá, odrážedlo nebaví. Doma krámuje, chce mi pomáhat, naučil se otevírat dveře. Na nočník ho nedostanu, čurá zásadně pouze ve vaně před sprchováním. Je šikovný, usměvavý, zvídavý, někdy uvztekaný když není po jeho, prostě normální batole…nehledej chyby, kde nejsou :mavam:

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 11.07.19 19:26

Ta moje neděli upeče třenou bábovku, pravidelně vysává a teda mozartovy sonáty na klavír ještě musí potrénovat, úplně jí nejde dynamika skladby.

Hele - vývoj dítěte není závod a čím víc ho budeš pozorovat a čím víc budeš mít pocit, že jeslti nemáš dítko které prostě předčí ty spratky od sousedů, tak tím víc ty budeš nesnesitelná a on neurotický.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 19:32

@Ou Jo, tak od Vás už jsem pár komentářů četla. Váš sarkasmus si nechte laskavě pro někoho jiného. Já jsem se slušně zeptala. To, že jsem netrpělivá nebylo řečeno ve smyslu na moje dítě. Taková jsem celá život. Nechápu proč bych měla být nesnesitelná, že se zeptám na zkušenosti jiných maminek. Bude lepší, když půjdete rýpat do jiné diskuze

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 11.07.19 19:39
@Anonymní píše:
@Ou Jo, tak od Vás už jsem pár komentářů četla. Váš sarkasmus si nechte laskavě pro někoho jiného. Já jsem se slušně zeptala. To, že jsem netrpělivá nebylo řečeno ve smyslu na moje dítě. Taková jsem celá život. Nechápu proč bych měla být nesnesitelná, že se zeptám na zkušenosti jiných maminek. Bude lepší, když půjdete rýpat do jiné diskuze

Protože jaksi si tady honíte ego výčtem schopností dítěte. A kdybyste byla jen trošku vnímavá, tak si všimnete že je tu spousta dost úzkostných matek, které jejich vývoj jejich dítěte vcelku zúzkostňuje, zejména pokud se pohybuje ve spodních hranicích normy.

Takže tímhle svým slušným chlubeníčkem taky můžete někomu dost ublžíit.

Nehledě na to že srovnáváním svého dítěte a odškrtáváním seznamu ubližujete svému svému dítěti. Prostě ho tím docela snadno můžete neurotizovat.

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 19:48

Dite toho v tomhle veku umelo mnohem vic, pomohlo Ti to nejak? :nevim:

hospodki
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 11.07.19 20:10

Tak zrovna @Ou má dost trefné a věcné komentáře. neztrapnuje a neshazuje ostatní na počkání jako plno lidí tady. Její rady mají za mě něco do sebe…
K tématu - máma, táta, baba, děda, teta, ben (pes), gaga (Gábi, kamarádka). Jak dělá - kočka, pes, krava, ovce, pták, kachna (včetně štěkání na psy, pípá na ptáky..). Ukáže kde je ucho, pusa, nos, palec na noze, břicho… Na nočník si seda po spaní automaticky, nosí mi večer knížku, že se jde spát s pohádkou. Je teď strašně rychlej- řeknu a ukážu, že se hrnek dává na stůl a hned to od té doby dělá. Uklízí si hračky do krabice když mu to řeknu, rozeznává místnosti - jdi do kuchyně, táta je v koupelně - podle určení jde zkontrolovat jestli nekecám… No je toho mraky a strávila bych tu večer výčtem. 14m má za týden… cepuju od půl roka a přesto mě občas testuje jestli ne je pořád ne. Já mám z jeho každého pokroku radost a je mi celkem jedno jestli sousedovic Anča uměla v jeho věku kadit do pliny nebo byla od od roka bez plen. Ten můj bude stejně vždycky nejlepší, tak to má snad každá máma :) :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 20:14

@Ou nikdy by mě nenapadlo abych tady nějaké mamince ubližovala, že se zeptám jak jsou na tom jejich prckové. Chcete mi snad říci, že sem může napsat jen rodič dítěte, které je na tom hodně špatně. Takže rodič, který nemá srovnání a zeptá se tady, tak je špatný??? Můj syn absolvoval Vojtovu metodu a do roka nedělala skoro nic. Takže opravdu nemám potřebu se chlubit. Chlubit se budu, kdyby v roce skládal operu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 20:18

@hospodki máte velice šikovného prcka a to je super. Děkuji za odpověď. Jinak opravdu nemám s kým srovnávat. Kdybych četla každou diskuzi tady, tak bych nedělala nic jiného. Paní mi přišla dost sarkastická a nebylo to vůbec k věci.

Leo44
Kecalka 287 příspěvků 11.07.19 20:52
@Anonymní píše:
Zdravím všechny maminky našich batolat. Mám skoro 15 měsíčního chlapečka. Je hodně živý a moc neposlouchá. S mojí netrpělivou povahou, je to někdy fakt oříšek. :roll:. Tak jsem si říkala, jak na tom jsou vaši prckové s vývojem. Prcek říká táta, bába, dede, pápá, papa(jídlo), de(dej), ee ( záchod), bobe( bobek). A zkouší haf a čici( ale po svém) :D. Na požádání dělá paci paci, jak jsi velký, prosím prosím, dej pět. Je to usměvavé miminko, ale taky hodně vztekavé. Spoustu věcí mi rozumí, ale zákaz chodit do koupelny a házet věci do záchodu a hrát si se štětkou na wc prostě ne a ne pochopit. Nočník zkoušíme, ale šíleně na něm řve. Hračky ho moc nebaví. Vydrží u nich chvilku jen když jsem u toho. Je sakra netrpělivý a proto ho nic nebaví. :roll:. Celá já :D. Co mě u něj trápí je jeho oční kontakt. Z dálky se kouká pěkně a z blízka skoro vůbec, jen když on chce. Ukazuje i na zvířátka, ale když jich je na jedné stránce hodně, tak jen hádá. Jak jsou na tom vaši prckové? Děkuji za vaše zkušenosti

Buď v klidu, taky se musím učit trpělivost, malá moc nemluví 15 měsíců, říká táta, mňam, ham, pa, haha a dělá hada. Dává a posílá pusy. Bere si mokrý ubrousek a utira skříně, stůl, podlaha, chodí na nočník. Staví komín, kostky má nejraději, pak stavebnici a dává spát panenky a medvídka (má dvě křesla ty dává k sobě a má to jak postýlku) odnáší si misku, uklízí, vynáší malej koš, uklízí si boty no vlastně toho umí hodně :-D pomáhá míchat těsto, polévky atd. Na svůj věk nám řekla doktorka, že je hodně vzrusna a napřed ale mluvenim pozadu :-D neatezuji si miluji ji takovou jaká je. Všechno to co umí chtělo fakt trpělivost ale vše jsem ji naučila formou pochval a hraní. Chlap se divil posledně co vše umí. U dr skládala hračky do políček
A jinak dělá tyty, papa, malá, paci paci, tak jsem veliká, vařila myšička košíčků a siju boty do roky, ukáže kde má nos, oko, Píši, ucho, jazyk, ruku. Ježíš je toho fakt hodně a teď mě tady hodně lidí zhejtujou

Nezameruj se nad tím co umí každé dítě je jiné a každé je originál. Jak říkám moje umí to toto ale nemluví. Kamarádky dcera mluví jak 2 a půl léta říká třeba ( táta El autem, mámo máma ada, já máma had, chci ee.) ale neumí chodit, nehraje si, sama nejí ani neudrží flašku) každé dítě je jine

Leo44
Kecalka 287 příspěvků 11.07.19 20:56
@Anonymní píše:
@hospodki máte velice šikovného prcka a to je super. Děkuji za odpověď. Jinak opravdu nemám s kým srovnávat. Kdybych četla každou diskuzi tady, tak bych nedělala nic jiného. Paní mi přišla dost sarkastická a nebylo to vůbec k věci.

To tady bude hodně lidí a některé tě začnou i urážet atd. Setkala jsem se, že jakmile si s nimi nesouhlasila a měla jsem vlastní názor tak jsem byla ta nejhorší.

Leo44
Kecalka 287 příspěvků 11.07.19 21:00
@Anonymní píše:
@Ou nikdy by mě nenapadlo abych tady nějaké mamince ubližovala, že se zeptám jak jsou na tom jejich prckové. Chcete mi snad říci, že sem může napsat jen rodič dítěte, které je na tom hodně špatně. Takže rodič, který nemá srovnání a zeptá se tady, tak je špatný??? Můj syn absolvoval Vojtovu metodu a do roka nedělala skoro nic. Takže opravdu nemám potřebu se chlubit. Chlubit se budu, kdyby v roce skládal operu.

Ne tady můžeš psát jen takové, které souhlasí přesně s názory ostatních, protože se jinak maminky cítí dotčeny, protože přece jejich dítě je to někdy a zbytek lidi si jen vymysli.
Prostě já už to ignorují. Přijde mi, že tu poslední dobou nemůžeš mít normální otázku anebo odlišný názor. Hlavně že se tu neustále řeší pozitivní testy u kterých je návod anebo stačí zavolat na gyndu. Apodobne hloupé dotazy. a teď do mne, už se těším jak mě tu začnete osocovat a hejtovat. Jdu si dát brambůrky a budu čekát ;)
Protože tady už je normální věc druhé urážet anebo odsuzovat

Leo44
Kecalka 287 příspěvků 11.07.19 21:01

Zakladazwlko klidně napiš sz, můžeme pokecat přes zprávy aby jsi se tady nevystavovala takovým lidem jako už ti tu začali psát :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 21:04

@Leo44 Já jsem moc ráda, že jste napsala o Vaší holčičce a jaká je. Je to opravdu moc šikovná princezna. Chtěla jsem jen normální odpověď a ne hned být sarkastický. Dám si taky brambůrky :D

Leo44
Kecalka 287 příspěvků 11.07.19 21:10
@Anonymní píše:
@Leo44 Já jsem moc ráda, že jste napsala o Vaší holčičce a jaká je. Je to opravdu moc šikovná princezna. Chtěla jsem jen normální odpověď a ne hned být sarkastický. Dám si taky brambůrky :D

Dej, a bav se nad těmito komentáři :-D já už to tu pročítám z nudy když malá spí, nebo když mám blbou náladu a potřebuji se pobavit. Děkuji. tvůj taky a vše dožene :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama