Co upéct velikonočního vykrajovaného na poslední chvíli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 25.03.18 09:03
Co upéct velikonočního vykrajovaného na posledni chvíli?

Ahoj, dostala jsem krásná velikonoční vykrajovátka, neměla jsem nikdy takové, jen vánoční. A tak mě to láká něco hezkého s dcerou upéct, ale perníčky už mi nezmeknou. Jaký recept poradíte? Prosím ne, hned měkké perníky;)', nemám dobrou zkušenost;);)

Reklama

Reakce:

araw
Neúnavná pisatelka 16575 příspěvků 25.03.18 09:10

Linecké, sušenky…

kacenka.sks
Kecalka 416 příspěvků 25.03.18 09:10

Ahoj, my delame klasicke linecke slepovane marmeladou a potom pudinkove bananky, ale ty jsou strojkove, namacene v cokolade a promazane marmeladou. Hlavne dospeli si radi daji :D

Rezii
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 25.03.18 09:13
@araw píše:
Linecké, sušenky…

Sušenky jsem nikdy neuměla, máš nějaký vyzkoušený recept?;)

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 25.03.18 09:28

A to já mám recept na právě ty hned měkké perníky, těsto je v lednici, budeme s dětmi péct po obědě. Kdybys našla odvahu: 500g mouky, 250g medu, 100ml vody, 150g moučkového cukru, 1 vejce, 1,5 lžičky sody, 0,5 lžičky perníkového koření. Důkladně rozpustit med a cukr ve vodě, dám to vařit a při zahřívání micham a jak je to rozpuštěné, stahují z plotny. Po zchladnutí přimíchat vejce, sodu, koření a pak mouku. Nechat v lednici min 5 hodin. Těsto dost lepí, je potřeba s ním pracovat po částech ihned z lednice, i odkrojky tam dávám na chvíli zatuhnout, ale chuťově jsou výborné. Peču na 150, po upečení potiram žloutkem.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 25.03.18 09:41

Linecky, tmavé linecky, muzes je promazat kremem nebo marmeladou a jsou i recepty na perniky, které jsou měkké hned.

Karleon
Kelišová 5156 příspěvků 25.03.18 09:54

A to já se dnes chystám, že na perníčky zadělám. Mám několik receptů, které jsou výborné a perníčky nikdy neztvrdnou.

Základem ale je vyválet silnější těsto a nevysušit v troubě - nesmí moc ztmavnout, při vyndání jsou krásně měkké a takové i zůstanou.

Aries6
Generální žvanilka 21823 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 10:20

@Rezii Já budu dělat s holkama perníčky až v týdnu. Lehla jsem s horečkou, tak jsem bohužel dělat nic nemohla a ještě se úplně necítím. Nemám recept na hned měkké, ale tvrdý, jak kamen nejsou. Já bych se těch perníčků nebála.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 25.03.18 10:30

@Rezii
sušenky peču podle receptu týhle paní http://www.pradobroty.cz/ dají se i vykrajovat. Podle jejího recptu dělám i perníčky, které jsou opravdu hned měkké. A líbí se mi, že recepty polopaticky vysvětluje, takže jsem s nimi začínala.

Aspera
Neúnavná pisatelka 19944 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 10:35

@Rezii budeme s dětma dělat slepované.

Petistaaa
Kecalka 213 příspěvků 25.03.18 11:32

M @Rezii
Ahoj My jsme dávali do perníčků- do té krabice nakrájené jablko, aby vlastně navlhly a změkly, anebo je střídat do chladna do tepla do chladna do tepla taky by měla změknout být tebou tak je upeču s zkus to. snad jsem poradila

Anna85
Kecalka 256 příspěvků 25.03.18 11:39

Ja jsem delavala slepovane linecke a polevala barevnou polevou (citronovou s potravinarskym barvivem). Rozdelila do mistickek a obarvila na zelenou, žlutou, ruzovou. Pak pripadne nejaky posyp, zdobeni. :)

lucynka25
Kelišová 6861 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:55

@Rezii tady je nějaká inspirace perníkové sušenky , mrkvánky , medové perníčky , velikonoční máslové sušenky , velikonoční perníčky.. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama