Reklama

Co už umí vaše 18měsíční dětičky?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 27.12.16 22:36
Co už umí vaše 18. měsíční dětičky?

Ahojky rodičové,
Chtěla bych se zeptat, co už umí vaše rok a půl staré děti. Mám 18. měsíční holčičku s přijde mi na svůj věk opravdu šikovná. Krásně sama papá, pije, umí si říct o spoustu věcí. Napodobuje velké množství zvuků a to jak zvířecích, tak např. auta atp. Nicméně jsem si jistá, že můžeme v rozvoji být ještě dál a proto by mě zajímalo, jestli vaše děti umějí něco opravdu výjimečného, abych dostala inspiraci, co učit dítě dál. Podle tabulek jsme na úrovni 20. měsíčního dítěte… Děkuji za typy :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 27.12.16 22:44

Umely to, co je zajímalo a co chtěly umět. Syn od 19 mesicu skládal puzzle, od roka vlackodrahu. Dcera se v roce a pul zacala castecne sama svlekat a oblekat, ve 21 měsících aktuálně pochopila princip pexesa. Znám dvouleté děti, co uměly abecedy nebo barvy. :nevim: Bych to nehrotila, není to soutěž o nejdokonalej­ší dítě.

ka2ka
Extra třída :D 12653 příspěvků 1 inzerát 27.12.16 22:46

A k čemu to je že to takto porovnáváš? Pochopila bych že jí chceš učit něco nového pro radost a protože jí to baví a né proto aby jsi s mohla vytahovat jak moc je tvoje dítě ve předu, a mimochodem ještě neumí číst, psát a počítat

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 27.12.16 22:48

Nechci se s nikým předhánět, jen bych ji ráda učila věci, o kterých třeba nevím, že by ji mohly zajímat…

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 27.12.16 22:49

@Svistice s tím pexesem je to dobrý nápad, děkuji

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 27.12.16 22:51

Na nějaké učení se vykašli, prostě si spolu užívejte dny. Moji 18m teď nejvíc baví pohybové básničky (takové to „koulela se ze dvora“, „kolo mlýnský“ apod.), těch už umí hodně, hodně se jí líbí chytání magnetických rybiček, šroubování, přesýpání fazolí a dalších luštěnin (nabírání lžičkou, sypání trychtýřem apod.), navlékání těstovin na tyčky nebo pevnější šňůrku, kreslení na magnetické tabulce apod.
Nechávám ji dělat, co se jí líbí, s tím, že se snažím, aby měla pestré činnosti, tzn. neseděla např. jen u knížek nebo písniček (pouští si písničky tou elektronickou tužkou od Albi v Hravém učení), ale i trénovala jemnou motoriku (navlékání, přesýpání) i hrubou motoriku (hra na honěnou, schovávání, dělání „hají“ a „vstáváme“ a pohybové básničky apod.
A uč ji sociální návyky, zapoj ji i do denních prací (např. při vytírání podlahy jí dej taky hadřík). Nač mít cvičenou opici, která přeříká ve dvou letech abecedu, ale neumí se např. vysmrkat?

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 27.12.16 23:13

@zrcadlo vše, co zmiňuješ, tak děláme :) asi jsem to napsala špatně, nechci, aby umělá ve dvou letech řešit rovnice o dvou neznámých, jen mi občas dochází nápady, co dělat. Pomáhá mi při vyndávání a nadávání nádobí do myčky, vaříme spolu, uklizime. Jen vysavače se bojí, takže s tím se moc nekamarádíme. Dnes jsme spolu přebíraly ponožky. Nosí mi věci do prádla. Umí zapnout myčku i pračku. Vynese po sobě smetí do koše, vždy ji odměníme potleskem a to pak skáče metr vysoko, jak je spokojená. Dostala spoustu nových hraček, ale jak to tak bývá, tak jí moc nezajímají, spíše hledá jiné aktivity. Koupila jsem ji blok a tiskatka s Krtkem, takže se chystám s ní tiskat. Malovaly jsme si s temperama tak, že jsem ji pomalovala ručičky a pak je obtiskavala na papír. Vaří s tátou kávu v presovaci, takže ho umí zapnout a vypnout. Docela dobře ovládá dotykový telefon, což mě ale moc netankuje, myslím, že na to je času dost. TV je vůbec nebaví. Hodně ráda zpívá a poslouchá muziku. Má spoustu oblíbených písniček že včelích medvídků, které omilame neustále dokola a už i sama zvládne část zazpívat. Myslím, že toho děláme fakt hodně, ale někdy mám pocit, že se nudí a já neumím vymyslet tu správnou aktivitu. Dostala kočárek, tak zkusíme vyjet do ulic, třeba ji to chvíli vydrží, drandit po venku s miminkem :)

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 27.12.16 23:32

@SvobodovaH U nás teď jsou fakt nejoblíbenější ty fazole, na zem jí dám několik velikostí zavařovacích skleniček a mističek, lžíci, naběračku, trychtýře, smetáček a lopatku a k tomu kupu fazolí (minimálně jednu sklenici), mezi ně třeba zamíchám pár kaštanů. Ona zkouší, že např. když hází fazolky do sklenice, tak to má jiný zvuk než umělohmotná mistička, že při přesýpání velké mísy do malé se to tam všechno nevejde, má radost, když hmatem ve sklenici plné fazolí najde kaštan apod., a když to začne lítat všude okolo, tak to zametá zpátky na hromádku smetáčkem. Pak obě děti hodně bavilo udělat lodičky z ořechových skořápek a posílali jsme je po vodě (ta 18m foukala jako divá), nebo dám do hlubokého plechu misku s vodou a trochou pěny a malá do toho fouká brčkem až ta pěna leze z misky ven do plechu a pak se v tom rochní. Baví ji taky hrát si s barevnýma brčkama (děláme dlouhou cestičku přes celý byt, čtverec, trojúhelník, domeček…). A z hraček jako takových nejvíc frčí Duplo (to už víc než půl roku a pořád je to jediná hračka, která jede každý den).
Před Vánoci když jsem s tříleťákem pekla cukroví, tak jsem té mladší dala na stůl modelínu, vyválela jsem jí placku a dala pár vykrajovátek a ona otiskovala obrázky do modelíny.
Ona je akčnější a víc ji baví něco dělat s rukama, takže ideálně něco rozebírat, přenášet apod. Její brácha v 18h chtěl jen sedět s knížkama a ukazoval na všechno, takže ten třeba už měl mnohem větší slovní zásobu (rozeznával od sebe typy aut, motorek, vlaků - protože tátu nebavilo listovat s ním krtečkem, takže listovali encyklopediema dopravních prostředků), uměl barvy, poznal zvířata (i třeba pumu, geparda, rysa apod.), ale zase nebyl zdaleka tak šikovný manuálně a byl lenivější.

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 27.12.16 23:35

@zrcadlo děkuju, super nápady :) slyšela jsem, že si dost vyhrají i s mouku, jen předávat lžičkou z jedné nádoby do druhé. Také vyzkoušíme :)

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 27.12.16 23:38
@SvobodovaH píše:
@zrcadlo děkuju, super nápady :) slyšela jsem, že si dost vyhrají i s mouku, jen předávat lžičkou z jedné nádoby do druhé. Také vyzkoušíme :)

Jo, mouka je super nasypat do hlubokého plechu tenkou vrstvičku a oni do toho malují prstem (na přesýpání bych volila radši krupičku, třeba hladká mouka dost práší a já jednak nechci zbytečný bordel okolo a navíc to pak můžou i vdechovat). Já kvůli dětem občas i nepoužiju u pečení pečící papír, ale vymazávám a nechám je malovat prstem chvilku na plechu v tom másle :lol:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 27.12.16 23:48
@zrcadlo píše:
Na nějaké učení se vykašli, prostě si spolu užívejte dny. Moji 18m teď nejvíc baví pohybové básničky (takové to „koulela se ze dvora“, „kolo mlýnský“ apod.), těch už umí hodně, hodně se jí líbí chytání magnetických rybiček, šroubování, přesýpání fazolí a dalších luštěnin (nabírání lžičkou, sypání trychtýřem apod.), navlékání těstovin na tyčky nebo pevnější šňůrku, kreslení na magnetické tabulce apod.
Nechávám ji dělat, co se jí líbí, s tím, že se snažím, aby měla pestré činnosti, tzn. neseděla např. jen u knížek nebo písniček (pouští si písničky tou elektronickou tužkou od Albi v Hravém učení), ale i trénovala jemnou motoriku (navlékání, přesýpání) i hrubou motoriku (hra na honěnou, schovávání, dělání „hají“ a „vstáváme“ a pohybové básničky apod.
A uč ji sociální návyky, zapoj ji i do denních prací (např. při vytírání podlahy jí dej taky hadřík). Nač mít cvičenou opici, která přeříká ve dvou letech abecedu, ale neumí se např. vysmrkat?

Jsme na tom hodně podobně :D My máme teda čerstvě 19m. Kolo kolo mlýnský je nejoblíbenější básnička, ráda zkouší zpívat Skákal pes a u toho skotačí. Doma ji nejvíc baví domácí práce, když je dělá se mnou, má svůj malý vysavač i mop, uklízíme spolu, nejčastěji ty podlahy. Většinou na její žádost, prostě mi donese můj mop a volá " Mamí, tady, pojď. Práce " :D Je to sladký :srdce: A moc ráda se mnou věší prádlo, hlavně ho pořádně proklepává :D Sice mi s ním vytře přitom podlahu, ale jak už jsem psala, u nás jsou podlahy čisté :lol:

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 27.12.16 23:58

@majki.r to je super :D s tím věšenim prádla je to fakt :D když byla ještě prcek, tak jsem ji nasypala kolíčky do pantoflí a ona je pak trpělivě vybírala a dával zpět do krabičky :)

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 28.12.16 06:40

@SvobodovaH abecedu - písmenka. Kromě z, n a q všechny :mrgreen: mmchdm, časem to celkem zapoměl, teď umí pro změnu všechny značky aut :lol:

SvobodovaH
Kecalka 114 příspěvků 28.12.16 09:03

@zrcadlo jsem nadšená :) :potlesk:

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 28.12.16 10:13

Zakladatelko, zřejmě máš šikovnou holku, kterou stačí jen lehce povzbudit a usměrnit, nic jiného bych nevýmýšlela. Existují 2 extremy, děti které rostou jak dříví v lese a děti jež rodiče přesycují všemi možnými činnostmi..dle lékařů dětem to druhé ubližuje více. Nejlépe je samozřejmě zvolit zlatou střední cestu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama