Co v domácnosti platíte, když jste na mateřské?

Anonymní
17.4.17 16:21

Co v domácnosti platíte, když jste na mateřské?

Maminky, co jste na mateřské, jak to máte doma s financemi? S partnerem nejsme manželé a než se narodila dcera, tak jsme vše platili s přítelem napůl (energie, jídlo atd.). Byt je v osobním vlastnictví, tak že platíme 4000,– za SIPO a každý dáváme 2500,– na jídlo. Od té doby, co pobírám rodičák(7300,–),tak já dávám na SIPO 1000,– a přítel zbylé 4 tisíce a na jídlo stále každý 2500,–. Přítel mě teď naštval tím, že pronesl něco ve smyslu, že mz vadí, že on platí 3 tisíce a ja jen tisíc a ať začnu dělat z domu brigádu, co mám možnost dělat, ale celý den se nezastavím, večer padnu na gauč únavou a abych řekla pravdu, tak se mi ani trošičku nechce věnovat moji hodinku volna z celého dne sezením u pc a pracování :( Už tak spoustu věcí nestíhám, co by byly potřeba udělat. Když jsem byla v těhotenství na neschopence, tak jsem se té brigádě z domu věnovala každý den, ale teď na to nemám vůbec sílu a ani myšlenky :( Dost mě to od přítele mrzelo. V noci se nevyspím, protože vstávám k dceři, přes den se nezastavím, on to ví, ale stejně po mně chce další výkony. Buhužel nejsem super žena :( Nejlepší by asi bylo, kdyby sme dali naše příjmy dohromady, ale přítel narozdíl ode mě neumí vůbec šetřit, tak že by pro moje potřeby nic moc nezbylo. Tak se chci zeptat vás maminek na mateřské, jak to máte doma s financemi a placením? Jak vynaložíte s rodičovským příspěvkem vy? Odpovídejte klidně anonymně :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.4.17 16:28

Když jsem byla doma na RD, tak jsme to měli tak, že jsme měli cca spočítané výdaje za měsíc, já dala do rozpočtu 6600 a 500 „pro moji osobní potřebu“ s tím, že veškeré účty se platili z mého účtu, tak mi chlap posílal peníze na účet, pevnou částku každý měsíc, když bylo potřeba i víc. Teď už ho to přestalo bavit, tak máme jeden společný ( na mé jméno ) účet, oba máme stejná dispoziční práva.

• Citovat
  • Nahlásit
6205
17.4.17 16:29

Vše napůl jsem platila, když jsem bydlela v mládí se spolubydlící. V partnerství nebo manželství jsou finance společné. Nechci soudit, jakého sis vybrala muže do života, ale mě by jeho postoj nevyhovoval. Hodně štěstí do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2703
17.4.17 16:30

Se divím, že tohle lidi neřeší předtím, než si pořídí dítě. My máme peníze taky oddělené, oběma to vyhovuje, platím co jsem platila vždycky - elektřinu, plyn, paušály, tv, internet, pojistku atd., dohromady kolem 12 tisíc. A když peníze nemám, tak si je přepošlu od chlapa nebo vezmu z obálky, to by mě asi jeblo, kdybych měla mít příjem jen z RP. Holt teď jde z mýho do ‚kasy‘ míň, ale od toho jsme dva, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3198
17.4.17 16:33

Nikdy nebyly finance moje a tvoje, ale vždy naše. Už před manželstvím. Peníze chodí na společný účet, ze kterého se platí nájem, půjčka, jídlo, nákupy pro malou.. Jenže je pravda, že já dobrovolně při tom rodicaku pracuju. Když to tak vezmu, mě 6. Přijde RP, z toho se udělá velký nákup, odloží se rezerva. Kolem 20-25 přijde manželovi výplata, zaplatí se nájem, udělá se druhý větší nákup a zas e odloží něco do rezervy a 30. Dostanu peníze z práce a s tou zaplatím úvěr.. A kdykoli někdo z nás chce koupit něco navíc (oblečení, něco na auto atp..) tak si prostě peníze z účtu vybere a tomu druhému dá jen vědět. :nevim: vyhovuje nám to a opravdu neresime, jestli zaplatit o 3000 na ziti víc manžel nebo ja :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
blabla123
17.4.17 16:34
@Anonymní píše:
Maminky, co jste na mateřské, jak to máte doma s financemi? S partnerem nejsme manželé a než se narodila dcera, tak jsme vše platili s přítelem napůl (energie, jídlo atd.). Byt je v osobním vlastnictví, tak že platíme 4000,– za SIPO a každý dáváme 2500,– na jídlo. Od té doby, co pobírám rodičák(7300,–),tak já dávám na SIPO 1000,– a přítel zbylé 4 tisíce a na jídlo stále každý 2500,–. Přítel mě teď naštval tím, že pronesl něco ve smyslu, že mz vadí, že on platí 3 tisíce a ja jen tisíc a ať začnu dělat z domu brigádu, co mám možnost dělat, ale celý den se nezastavím, večer padnu na gauč únavou a abych řekla pravdu, tak se mi ani trošičku nechce věnovat moji hodinku volna z celého dne sezením u pc a pracování :( Už tak spoustu věcí nestíhám, co by byly potřeba udělat. Když jsem byla v těhotenství na neschopence, tak jsem se té brigádě z domu věnovala každý den, ale teď na to nemám vůbec sílu a ani myšlenky :( Dost mě to od přítele mrzelo. V noci se nevyspím, protože vstávám k dceři, přes den se nezastavím, on to ví, ale stejně po mně chce další výkony. Buhužel nejsem super žena :( Nejlepší by asi bylo, kdyby sme dali naše příjmy dohromady, ale přítel narozdíl ode mě neumí vůbec šetřit, tak že by pro moje potřeby nic moc nezbylo. Tak se chci zeptat vás maminek na mateřské, jak to máte doma s financemi a placením? Jak vynaložíte s rodičovským příspěvkem vy? Odpovídejte klidně anonymně :)

Tak mu řekni, že ty uklízíš a staráš se o společné dítě, tak kolik ti dá peněz na plínky a příkrmy a podobné věci?
Ty mu zaúčtuj uvaření večeře, vyprání prádla a uvidíš jak dá zpátečku. :D :lol:

Jinak za mne je toto blbý systém.

• Citovat
  • Nahlásit
29111
17.4.17 16:35

Neplatím nic, rodičák šetřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443

My jsme jeli vzcky vsechno napul. Tedka mam rodicak 6tis. 5tis. dam muzovi s tim, ze plati uplne vsechno a ja si litr+penize z brigady nechavam. Obcas od nej dostanu 2,3tis. Na prilepsenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5067

Tak u nas plati partner byt, auto, obcas nakupy a jeste mi posila dalsi penize na ucet.
Ja pak z techto penez a rodicaku platim bezne nakupy a svou (nasi) zabavu se synem.
Ted jsem jeste zacala pracovat z domova na 30% uvazku, takze z toho budu platit cast hypoteky, kde si navysime splatky a dalsi cast si budu setrit. Ale dulezite je, ze pracuji DOBROVOLNE.
Pokud mas 1 dite a mate malo penez, nedivim se partnerovi, ze navrhl brigadu, myslim, ze se to da krasne zvladat. Ale ten jeho pristup obecne by mi vadil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13276
17.4.17 16:36

Rozdelene financovani, kdyz jste rodina, mi prijde neprijatelne. Kdyz uz to tak mate, prosadila bych prispevky pomerove vzhledem k prijmum. Pokud mas rodicak napr. 7 tis. a on vydela 20 tis., pak ty 1/3 a on 2/3.
Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5067
17.4.17 16:42
@cecetka píše:
Rozdelene financovani, kdyz jste rodina, mi prijde neprijatelne. Kdyz uz to tak mate, prosadila bych prispevky pomerove vzhledem k prijmum. Pokud mas rodicak napr. 7 tis. a on vydela 20 tis., pak ty 1/3 a on 2/3.
Drzim palce :kytka:

Mne neprijatelne neprijde. Nam to tak vyhovuje, pritel ma rad riziko a investuje „sve“ uspory dle sveho uvazeni, ja jsem konzervativni a radeji mam penize bezrizikove na ucte :-)
Naklady jsme si rozdelili tak, aby nam mesicne zbyvala priblizne stejna castka, a zda ji ulozime do rezervy nebo utratime, je na nas. Podle me je toto docela dobre fungujici model.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
17.4.17 16:44

Nejsme manželé, já mám teda RP 9.000,– od chlapa dostávám 3000,–
Platím nákupy do domácnosti, jídlo a potřeby pro syna.
Sem tam se chlap nabídne, že zaplatí velký nákup + mi kupuje naftu
za cca 600,–/ měsíc.
On platí hypo, vodu, elektřinu, uhlí, prostě vše okolo domu.
Pojištění, mobil si platíme každý sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
17.4.17 16:45

UKLÍZÍŠ…VAŘÍŠ…PEREŠ…ŽEHLÍŠ…??? Pokud ano, dej mu přečíst tenhle článek, je to sice ve Španělsku, ale i soud uznal, že domácí práce je PRÁCE a má být placená-v určitých případech. Takže přispíváš do společné kasy i šetřením na uklízečce :mrgreen:
https://www.novinky.cz/…i-prace.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5067
17.4.17 16:46
@Anonymní píše:
Maminky, co jste na mateřské, jak to máte doma s financemi? S partnerem nejsme manželé a než se narodila dcera, tak jsme vše platili s přítelem napůl (energie, jídlo atd.). Byt je v osobním vlastnictví, tak že platíme 4000,– za SIPO a každý dáváme 2500,– na jídlo. Od té doby, co pobírám rodičák(7300,–),tak já dávám na SIPO 1000,– a přítel zbylé 4 tisíce a na jídlo stále každý 2500,–. Přítel mě teď naštval tím, že pronesl něco ve smyslu, že mz vadí, že on platí 3 tisíce a ja jen tisíc a ať začnu dělat z domu brigádu, co mám možnost dělat, ale celý den se nezastavím, večer padnu na gauč únavou a abych řekla pravdu, tak se mi ani trošičku nechce věnovat moji hodinku volna z celého dne sezením u pc a pracování :( Už tak spoustu věcí nestíhám, co by byly potřeba udělat. Když jsem byla v těhotenství na neschopence, tak jsem se té brigádě z domu věnovala každý den, ale teď na to nemám vůbec sílu a ani myšlenky :( Dost mě to od přítele mrzelo. V noci se nevyspím, protože vstávám k dceři, přes den se nezastavím, on to ví, ale stejně po mně chce další výkony. Buhužel nejsem super žena :( Nejlepší by asi bylo, kdyby sme dali naše příjmy dohromady, ale přítel narozdíl ode mě neumí vůbec šetřit, tak že by pro moje potřeby nic moc nezbylo. Tak se chci zeptat vás maminek na mateřské, jak to máte doma s financemi a placením? Jak vynaložíte s rodičovským příspěvkem vy? Odpovídejte klidně anonymně :)

Mimochodem, jak stare mas dite? S pulrocnakem musi byt brigada narocnejsi, ale jestli je mu uz pres rok, chodi spinkat pravidelne, tak se da pres poledne brigada u pc hezky zvladnout, ja si u prace pres poledne i odpocinu. Je to zase neco jineho, nez pece o dite. A pak pracuji nekdy jeste chvilku vecer. Celkem udelam tydne cca 4-6h z domova a 6h z prace (to mam hlidani).

Kolik mate celkovy prijem v domacnosti?

Příspěvek upraven 17.04.17 v 16:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52194
17.4.17 16:46

Dokud jsem byla na rodicaku, tak jsem prednostne platila potreby pro dite, potraviny a drogerku, muj tel. Muz ma a mel vzdy vetsi vydaje uver na dum, inkaso, pojistky vsechny, tel., pokud bylo cokoli treba opravit doma atd. pokud bylo treba sel i do obchodu. My mame zvlast ucty stale, penize na obou mame dohromady, ale kazdy mame svuj 13r. menit se to ani nebude.
Ted v praci je to v podstate stejne co platim akorat vetsi prijem, naklady mi zustaly, ale my uz pres tyden uz moc nevarime, decka ji obed ve skolce a skole, vyridila jsem si od noveho roku obedy v praci, ale nechci je, tak je nosim dom rodine na veceri, takze se ani tolik nenakupuje. Co jsem driv davala do UM nebo plenek treba, ted padne na moje nehty, vlasy. O penize jsme se nikdy nehadali. A kdyz se neco kupuje dom vzdy vybirame spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat