Co vám dělá radost na RD v této covid době?

910
26.2.21 15:44

Co vám dělá radost na RD v této covid době ?

Ahoj jsem na RD se 2 dětma a přestávám se nějak těšit na další den :(. Aktuálně jsou děti nemocne, tak jsme už týden doma, s jiným se radši nevídam, když by to byl náhodou covid (což si myslím, že není, ale to je fuk), stejně by se s náma nikdo vidět raději nechtěl. Všichni jsou buď opatrní nebo nemají zájem se vídat nebo nemáme štěstí na maminky :( školka nepojede i když teď bych tam starší dítě stejně nedala kvůli situaci, ale přece jenom jsme měli nějaký program dne v týdnu kromě procházek venku. No ale co jsem se chtěla hlavně zeptat, čím si děláte radost maminky, co vás baví, na co se tesite? Já se přiznám, že mám relax večer seriály v tv..kukačky, sestřičky, slunečnou, detektivky… Manželovi to vadí, nebaví ho tv :( pak vybírám oblečení přes net, ale není to ono, často netrefím velikost a pak mě přejde chuť do dalších objednávek. A zacit studovat školu nechci ;) Chci si jen přečíst inspiraci a mít trošku pocit, že v tom nejsem sama. A třeba mě někdo nakopne k nějaké užitečnější činnosti než TV..děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
945
26.2.21 15:46

Online kurzy- jazyky, programovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10505
26.2.21 15:52

Chodím na malý úvazek do práce a přihlásila jsem se od září do školy. Rodičák mi naštěstí končí příští měsíc, už se nemůžu dočkat. Jinak se věnuji koníčkům, ale mě baví hlavně ruční práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
26.2.21 15:56

Ahoj. Jsem na RD se tremi detmi (7m,2r,4r). Nemam ani jedno ve skolce. Ted se tesim z teplejsiho pocasi, ze muzu dat nejstarsi odrazedlo a poradne se vyvetrame. Pak tu mam milion knih, na ktere se chystam, ale zatim nemam cas. Pak s holkama maluji a sbiram putovni kaminky. Cas od casu jdu na 4h do prace (zdravotnik). Ja nikdy nebyla na smejdeni v obchodech. Radeji cas travim venku. Rada pecu, to tez zabere nejaky cas. A odpovim na otazku. Tesi me v teto dobe to, ze mame s manzelem oba praci a jsme vsichni zdravi. Jasny, stvou me krouzky, cestovani atd., ale snazim se radovat i z malickosti. Takze za usetrene krouzky si obcas koupim neco i pro sebe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
26.2.21 15:57

Tak se na seriály dívej přes den a večer s manželem na to, co baví i jeho. Tak to dělám já :) Jinak, co se něco naučit? Myslím třeba nějaké ruční práce, hra na hudební nástroj,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
26.2.21 15:58

Ja šiju. Včera bundu, dnes 3 čepice a tepláky. Mám rozdelanou kabelku, ta bude super, na tu se fakt těším. V plánu jsou ještě kalhoty pro děti. Prostě pořád něco, jsem za strojem denně. Ke 3 dětem mi to jako odreagovani stačí. A taky miluju naše večery, když dětí usnou, s manželem si rozděláme víno, pivo nebo jen limču, dáme bramburky, čokoládu…a pustíme film nebo jen tak kecame. To je výborný psychicky relax.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
26.2.21 16:01

Kvalitní rum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 16:04

Já si objednala semínka a květináčky a teď se každý den kochám, jak krásně to roste :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
26.2.21 16:37

Já teda na rd nemám na svoje koníčky čas, tak trochu závidím, že se někdo učí ruční práce nebo tak. Mě by třeba bavilo se začít učit jazyk, ale nevím, jak na to. Já nejvíc relaxuju s dětmi venku na vzduchu a každý den se snažím si zacvičit a chtěla bych opět začít běhat. Večer relax nemám, protože jsem ráda, že zalehnu s dětmi. Ale dnes se taky kouknu na Kukačky, ty nejdou tak dlouho. Snad děti brzo usnou. A z hřeším deckou vína (kojim). Na to se moc těším :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53004
26.2.21 16:53

Kombinace batolete a dítěte ve třetí třídě. Dopo online výuka (motivace dítěte už se blíží nule, moje nervy tečou) a snaha zabavit batole doma. Oběd, uspání batolete, hodinu pracuju. Odpo procházka ven, máme tu pět míst, kam sedá jít!!! V sedm přichází muž z práce, večeře, uspat děti, pokecat s mužem a dle možností zase pracovat. Tenhle koloběh prakticky od září, s dětma jsem 24/7, ani jeden z mých koníčků se teď dělat nedá. O víkendu jdeme ven, na jedno z těch pěti míst většinou, ovšem tentokrát i s mužem. Na jarňáky jsme chtěli na chatu na hory. Tak jdu místo toho studovat katastrální mapy, snad budu mít aspoň dvě z těch pěti míst povolená. Ale prej když to vydržíme 14 dní, už se zase budeme smět radovat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6670
26.2.21 16:56

@alialiali nejsi v tom sama neboj. Já si dělám radost, když mám štěstí a děti po O usnou, jezdím na orbitreku a k tomu si pouštím na rozhlase 2 blízká setkání s Terezou Kostkovou. Dřív jsem ji neměla ráda, ale od té doby co je Covid, ji zbožňuju, je to takové sluníčko v pochmurných časech. A pak po nocích studuju dvě školy. Je to docela náročné y protože se ke studiu dostanu až třeba kolem 22 hodiny. Takže studium dobře zvaz, jak budeš stíhat a mít hlídání. Já hlídání nemám a je to zápřah.
Jinak bych se ještě chtěla naučit sít. Jen musím objednat nějaké látky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6670
26.2.21 17:03
@ugluk píše:
Kombinace batolete a dítěte ve třetí třídě. Dopo online výuka (motivace dítěte už se blíží nule, moje nervy tečou) a snaha zabavit batole doma. Oběd, uspání batolete, hodinu pracuju. Odpo procházka ven, máme tu pět míst, kam sedá jít!!! V sedm přichází muž z práce, večeře, uspat děti, pokecat s mužem a dle možností zase pracovat. Tenhle koloběh prakticky od září, s dětma jsem 24/7, ani jeden z mých koníčků se teď dělat nedá. O víkendu jdeme ven, na jedno z těch pěti míst většinou, ovšem tentokrát i s mužem. Na jarňáky jsme chtěli na chatu na hory. Tak jdu místo toho studovat katastrální mapy, snad budu mít aspoň dvě z těch pěti míst povolená. Ale prej když to vydržíme 14 dní, už se zase budeme smět radovat :kytka:

Jo uzavření krajů bude bezva. Zvlášť ve velkých aglomeracích. Už vidím, jak tady u nás všech těch 10tis lidí, kteří zde žijí na malém území, dostaví do jednoho parku. Asi je to pro Covid lepší, než když jsme vzali auto a odjeli daleko do lesů. :pocitac: všechny možné zákazy jsem se snažila pochopit. Ale uzavírání krajů je vrchol de*ility :pocitac: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15061
26.2.21 18:06

Jako relax čtu, šíji, háčkuji, pletu. Chtěla bych víc cvičit, ale doma mě to nebaví. Na učení jazyků už mi večer nezbývá mozková kapacita. Večer jsem ráda, že můžu vypnout a čučet do blba :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19592
26.2.21 18:14

Nevim, zda mne to dela radost, ale plni to nas den a to je vzdelavani deti. Mame tri ruzneho veku, krouzky nejedou, vylety jsou minimalizovane, zbyva kolo po okoli, tak jsem se zapremyslela, jak muzu ja jako rodic ovlivnit v tomto case vzdelavani a vyvoj deti. Starším dvema jsem sehnala intenzivni vyuku anglictiny a s mimcem cvicime dle vyhlasene fyzioterapeutky. Ja bohuzel nevidim to svetlo na konci tunelu, doufala jsem, ze to v breznu/dubnu jiz bude koncit a ono to teprve zacina. Neverim, ze pristi skolni rok bude vyrazne jiny, tak se vykasleme na skupinove krouzky a pojedeme solo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15061
26.2.21 18:18

@Cuddy podle koho cvičíš s miminem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu