Co vám pomáhá na menstruační bolesti?

4.3.21 10:03

Co vám pomáhá na menstruační bolesti?

Ahoj ženy a holky,
chci se zeptat co vam pomahá na menstruační bolesti?
Nemám je velké, ale mam a nechci sd honem ladovat ibalginem apod.
Moc děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4.3.21 10:10

Já si dávám teplé obklady na břicho, také nemám ráda Ibalgin a tak. Neříkám že jsem bez bolesti ale celkem to pomáhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.3.21 10:14

@Magdalienka Děkuji za tip :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16047
4.3.21 10:20

Pohyb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
4.3.21 10:22

No já si ten ibalgin klidně dam, protože mám ty bolesti celkem velké a žádný jiný fígl nemám. Každopádně ty bolesti mám jen první a druhy den ms a ibalgin účinkuje 8hodin, takže ty 3 prášky za měsíc nejsou žádná pohroma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
4.3.21 10:32

Já jsem zhruba týden před MS pila čaj z nati kontryhelu. Dělalo mi to moc dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
4.3.21 10:35

Kontryhelový čaj a najít si „úlevovou“ pozici :) A nic nezkazíš ani užíváním hořčíku a teplým obkladem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
4.3.21 10:44

Želatinizovaná maca prášek, stačí si dát 3× za den 1-2 vrchovaté lžičky, ideálně začít už třeba den před, ale kupodivu mi funguje i když si to začnu brát až když to přichází. Udělá mi to ten rozdíl mezi „bez ibalginu fakt trpím“ a „jsem jen unavená a trochu lítám na záchod, ale bolest není problém“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
4.3.21 11:06

Teplý obklad je bomba - buď si sehnat takový ten polštářek vyplněný peckama/kamínkama a nahřívat a přikládat, nebo termofor. Ve chvíli krize stačí i petka plná horké vody, obalená v utěrce :D Úlevová pozice a modlit se.
Ibalgin nedoporučuju, protože kazí žaludek a navíc když ho bereš pravidelně, tak je třeba stupňovat dávky aby fungoval. Jedna moje kamarádka to ve 30 dopracovala na 8 ibalginů denně, aby fungovala. Samozřejmě že měla úplně zničený žaludek.

Jsou ještě nějaké kapky, které jsou přímo určené na menstruační bolesti, ale nevzpomenu si vůbec na jméno.
Pak jak už bylo napsáno: kontryhelový čaj, alespoň pár dní před MS a hořčík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
4.3.21 11:33

Teda holky závidím vám, já beru Macu i kontryhel, beru je teda v tabletkach cely cyklus kvůli bolestivé ms. Doporučila mi to lékařka. Beru je už 4 měsíce pravidelně a žádná úleva ani náznak že by to pomohlo.
Ty křeče mám první den ms dost velké a bez ibalginu bych nemohla fungovat. Ani žádná šetrnější analgetika nepomáhají, pomůže jen horká vana a tam nemůžu být naložená 2 dny :lol
Ty kapky myslíš asi Algifen, ale ten mi třeba nepomáhá vůbec. Mně snad jen trochu pomohla HA, ale tu teď ve snaze o miminko brát nemůžu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.3.21 11:42

Děkuju moc holky! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
4.3.21 11:47

@Markéta188

Kolik té macy bereš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
4.3.21 11:51
@Callista píše:
@Markéta188Kolik té macy bereš?

1 tabletku denně s obsahem 800mg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
4.3.21 12:15

@Markéta188

Což je mnohem menší množství než užívám já.
I kdyby to byl extrakt.

Zkusila bych den před a v první den menzes dost navýšit a vidět. Nemyslím, že by se tím dalo předávkovat, max.to člověka trošku nafoukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.3.21 14:41

@Markéta188 a pomáhá ti to?
Máš to úplně bez bolesti? Nebo ti to zmírňuje bolest?
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat