Co vám pomohlo na řitní trhlinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:25
Co vám pomohlo na řitní trhlinu ?

Tak řitní trhlina se mi objevila po porodu už se sní léčím čtvrtý měsíc a pořád se vrací. Stolici zmekčuju lactulozou a pitný režim dodržují. Vlákniny do sebe CPU taky moc. Vždy je to 3 týdny ok a pak se to zase roztrhne, už nevím co s tím je to nekonečné… :,( :,(

Reakce:
hipisek84
Závislačka 2913 příspěvků 13.01.19 11:38

Me pomohlo pred stolici namazat ritni otvor masti, aby stolice lepe vyklouzla. Trochu jako pridrzovat pulky, netlacit. Vlhceny toaletak namisto normálniho, po stolici omyt, namazat mastí procto glyvenol. Mela jsem rok pokoj,ted opet, ale toto pomaha. Drzim palce

CarnivoraKurama
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 13.01.19 11:49

Bohužel mi pomohla až operace, vyříznout, sešít, nic jiného do té doby nezabralo. Ale u mě to bylo jen vyústění letitých problémů s vyprazdňováním, tudíž chronické a veliké praskliny. :( Po operaci Lactuloza, hodně pít, vlhčený toaleťák, omývání po stolici, celkově změna jídleníčku, více pohybu. Když některé věci zanedbám okamžitě dostanu zácpu a zase se mi to trhne, ale teď už to řeším jen mastičkou a uleví se mi. Mám trochu strach jak to bude u porodu a po, snad se mi to zase nezhorší. Za sebe doporučuji řešit s lékařem, ať se to nezanedbá a nedojde to do té chronické fáze.

ShadowDancer
Kecalka 231 příspěvků 13.01.19 11:55

Mě zabralo mytí po každé stolici (i uvnitř konečníku) a hemagel. Změkčovat stolici (hodně pít, vlaknina) a netlačit prudce na záchodě. Do tří dnů byl pokoj.

Teresa.p
Kecalka 396 příspěvků 13.01.19 11:56

bojovala jsem s tim na stredni. pomahala dubova kura gel a sedaci koupele z dubove kury a pridrzovat pulku pri vyprazdnovani. kdyz se prasklina zahojila udelala se mi tam mala kozni rasa jmenuje se to strazni vycnelek nebo tak nejak nas to ucili na zdravce. ted uz problemy nemam. praskliny jsme nemela hluboke, ale krve jak z prasatka. behem tehotenstvi a porodu jsem s tim problemy nemela ani ted mema . samozrejme vzdy po stolici osprchovat vlaznou vodou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 11:57

Děkuji za rady. U lékaře jsem už byla. Nemohla jsem ani sedět jak to bolelo. Už je to dobré, ale vždy tak po třech týdnech se to vrátí. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 12:18

Mě nejvíc zatím vždy pomohl bepanthen plus

Maminanamatersky
Kecalka 298 příspěvků 13.01.19 12:34

https://www.benu.cz/…lni-mast-30g

Mela jsem snad rok s tim desny potize. Po kazdy stolici plny zachod krve. A tohle je zázrak! Od ty doby ani kapka.

Dandinkaaa
Kecalka 193 příspěvků 13.01.19 13:18

Mazat dubovou kurou v gelu, fakt to pomuze.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >