Co vám pomohlo proti chronickým kvasinkám?

2424
12.3.16 00:22

Co vám pomohlo proti chronickým kvasinkám?

Ahoj, četla jsem tu různá podobná témata… ale ráda bych založila téma, kde by byly nikoliv spekulace a obecné informace a doporučení (která asi znám každá, jako nosit prodyšné prádlo, atd), ale opravdové zkušenosti vás, které jste třeba nad mykozou zvítězily! (existuje vůbec taková žena? :mrgreen:)

kde bychom řešily nikoliv občasný akutní stav, ale stavy, kdy už nás toto onemocnění provází chronicky… např. mě již cca od šestnácti… už jsem zkoušela snad cokoliv, jen na tu nejpřísnější několikaměsíční až půlroční dietu, kdy nesmíte ani pečivo, rýži, ani těstoviny, jsem zatím nenašla zcela vůli a odvahu…

slyšela jsem, že pomáhá osprchování intimních míst studenou, ledovou vodou. Sice echápu jaký by to mělo vědecký základ…ale…funguje?

držely jste některá dlouhodobě protivasinkovou dietu? pomohla? vydržely jste vůbec dlouhodobě takovýto režim?
kamarádka mi říká, že je to hormonální, že jí žádná dieta nepomohla a přešlo ji to časem..trápila se tím celý život a přelo to v přechodu, kdy se jí zase jiank „přeházely“ hormony… někomu to prý vymizí po porodu… opravdu je to natolik hormonální záležitost (stejně jako akné), u níž neplatí, že „jste to, co jíte“ a zlepšení stravy může jen příznaky zmírnit, ale zcela nevyléčit? skutečně máme některé z nás kvasinky „hormonálně“ podmíněné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1514
12.3.16 00:49

Ahoj, kvasinkami jsem trpěla minimálně od svých 20ti do cca 30ti let, kdy mi ve střevech našli odpověď na moje letoté potíže - chronickou kandidózu, tzn. kvasinky v celém těle, střevech i sliznicích (a s tím spojené časté pálení oči, bolest uší, bílý povlak na jazyku, gynekologické záněty cca 1× do měsíce, chronická únava). Jak už jsi @Niemeyer psala - nastoupila ostrá proti kvasinková dieta bez cukrů, mouky atd, po 3 měsících antibiotika na týden, pak opět dieta na další 3 měsíce. Pak opět antibiotika a nasazení chlorelly a wobenzymu na 3 měsíce (nejvyšší možná dávka). Do toho každy den jogurty, ale jen bílé, ne sladké. Dietu jsem držela celkem rok (v kombinaci s výše uvedenými léky). Nikdy bych nevěřila, že to dokážu, ale ke konci léčby už příznaky mizely, takže jsem se držela dál. Nakonec po roce ustoupily i všechny záněty na sliznicích, ve střevech se obnovila mikroflóra (což byl základ - bez toho nelze kvasinky - ani gynekologické - porazit) a od té doby nemám jediný problém, jediný výtok atd. Od té doby už jsem nikdy nemusela použít jediný Gynopevaryl, Canesten apod. Trvá to už sedm let, co jsem „čistá“ a je mi krásně - nikde nic nezapáchá, nebolí, nesvědí :dance:… nemusím se kontrolovat před sexem, můžeme na to kdykoliv vlítnout, aniž bych se před tím musela vykoupat. No, ten rok bez cukru byl očistec (věděli jste, že je cukr i v blbým kečupu? :nevim: ), ale stálo mi to za to (i když chutě na sladké byly někdy k nevydržení, přiznám :zed: )

Asi ti nezbyde než taky prostě - vydržet dietu (+ léky)… držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1514
12.3.16 00:58

Mimochodem - veškerá jídla z bílé mouky lze nahradit jinými - já ponejvíce jedla přílohy ze špaldy nebo celozrnne těstoviny, neloupanou rýži atd. Nakonec ten jídelníček nebyl tak omezený, jak to v první chvíli vypadalo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2424
12.3.16 01:05

@Petrusska007 děkuju, jsem ráda, že čtu, že si tím někdo prošel - a dokázal to! (btw. ano, o tom, že cukr je i v kečupu, jj… on je i v majonéze, on je skoro uplně ve všem! 8o )

chci se zeptat - teď tu dietu už nedržíš tak přísně?
já bych to podstatě dávala, ale nedávám žít bez pečiva a ovoce, třeba banánů, jahod atd a moc mi chyběly klasické přílohy jako těstoviny, rýže… cukr v klasické podobě - slazené produkty jsem schopná nejíst absolutně, ale nedávala jsem ten zákaz příloh, hlavně na bílou rýži jsem byla zvyklá a na řízky ve strouhance… jak jíš teď?

i když, ono když člověk rok vydrží na přísné dietě, tak mám pocit, že už si musí zvyknout tak, jako nikdy a není problém se tak stravovat nadále…že.
Nebo co jsi vlastně při té nejpřísnější dietě jedla? –edit– koukám, že už jsi mezitím sihla odpovědět! :) díky

(a atb. ale střevní mikrofloru zas ničí, ne? :nevim: nebo jsi měla nějaká speciální protikvainková…? wobenzym pomáhal, to je pravda…ale to se taky nedá brát celý život…)

jinak gratuluju!!! :kytka: :pankac: jsi fakt dobrá!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
12.3.16 07:48

Tak já trpěla kvasinkami celý život a pořád s emi to vracelo, žila jsem vlastně permanentně s kvasinkami, které jsem akorát přeléčovala předepsanými globulemi, ty pomohly na 14 dní a pak znovu. Potom jsem dostala z umělých nehtů plíseň na nehtech, šla jsem na kožní, protože se to neléčilo a tam jsem fásla léky proti plísni na nehty, byla to kůra na 3 měsíce, pak s emi to vracelo a dostala jsem další kůru na 3 měsíce. Myslím, že s eléky jmenovaly Mykomax. Jsou na předpis, je to driák, ale musím říct, že od té doby nevím, co je mykóza. Naprosto mě tyto léky zbavily nejen dlouhodobé plísně na nehtech, ale i kvasinek. Nevěřitelné. Držím pěsti, zkus to pořešit s lékařem. Já musela být prolezlá komplet plísněmi a asi by mi už jinak nic nepomohlo. Dle mě ty léky zahubily veškeré plísně v těle. Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9725
12.3.16 07:58

@Petrusska007 ahoj.. No ja te taky obdivuju.. Ja se o tuhleto dietu pokousim.. Chtela jsem se zeptat, urcite jsi i zhubla? Ja jsem zacala mit problemy asi pred pul rokem, jedla jsem antikoncepci, pak i antibiotika. Po poziti cehokoliv s cukrem nebo moukou je mi zle, pali me zaha, boli zaludek a mam bily povlak na jazyku.. A jak pises, paleni oci, svedeni usi, vytok jsem zahnala candibene, ale stejne cekam, ze se vrati. Pokud jsem na diete, tak je mi krasne. Jenze ja vydrzim tak 14dnu, pak me neco rozhodi, nazeru se a muzu znovu. Ted kdyz jsem si precetla tvuj pribeh, strasne me to namotivovalo a jdu do toho, fakt uz vydrzim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
12.3.16 08:03

Já sice dietu nedržela, měla jsem ty léky a stačilo to. Určitě je ale dieta jen ku prospěchu. Já bych ale bez sacharidů ůplně nevydržela, pokud mi hodně klesnou cukry, je mi špatně. To co dá jeden, druhému nemusí dělat dobře, ale zkusila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2424
12.3.16 08:08

@Joyful moc děkuju… já bohužel kojí, ale i kdybych počkala, tak tenhle přípravek, jak říkáš dryák, nemůžu mít, mám problémy s játry. :((

a mám pocit, jestli ty problémy s játry také nejsou způsobeny právě přemnožením kvasinek, tím oslabený imunitní systém, oslabená játra…že možná to spolu souvisí.

nemám vůbec bolesti hlavy ani pálení v očích, jak se všude píše - oči mi slzí jen při silnějším větru nebo slunci, pravděpodobně jsou jen citlivější…

mám ovšem šílené nadýmací potíže, které se stupňují při mns…ale i mimo ni - to si myslím, že také s kvasinkami souvisí…

globule macmiror a další už brát nechci, to opravdu pomůže jen lokálně…

tu dietu zkusím, ale myslím, že i nějaká medikace by pomohla víc… myslíte, že bych s tím nemusela na gyn., ale k obvodnímu? ten mi napíše a poradí téměř cokoliv, zatímco gynekolog by mě odbyl(dělá to pokaždé) globulemi, má tam xy takových případů denně a moc se tím nechce zabývat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
12.3.16 08:30

Já nemám taky nic extra játra, ale dělala mi před nasazením těch léků krevní testy a asi vyšly celkem dobře. Mám zatučněné játra, z toho x mílií, ale i tak jsem léky brala. Fakt pomohly. Dle mě to bude chtít léky vždycky, aby se tělo přeléčilo celé. U mě se nijak ty léky neprojevily, jako vedlejší účinky. Ale rozhodně to přichází v úvahu po dokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1958
12.3.16 08:34

Já jsem začala držet dietu skoro dva roky zpět. Ne kvůli sobě, ale kvůli dceři, kterou jsem tenkrát plně kojila a objevila se u ní potrvainová alergie. V důsledku toho byla osypaná a zakvasinkovala se. Po měsíci hooodně přísné diety se perfektně pročistila, veškeré neduhy, které ji trápily od narození, konečně zmizely.
Aby se stav opět nezhoršil, držela jsem dietu už v trošku mírnějším režimu a s postupným zaváděním dalších potravin skoro celý rok.
Po roce, když jsem přestala kojit, jsem celá natěšená do sebe naházela pár zakázaných potravin a začala v dietě dost hřešit. V podtstě během prvního týdne se začaly objevovat problémy - zarudlá místa na pokožce, akné, boláky v hlavě, v tříslech, svědění očí, šílené zahlenění hlavně po ránu a další a další. Nikdy dřív mi to nepřišlo jako problém. Prostě to byly věci, které mě životem odjakživa provázely a já myslela, že to tak prostě je. Až po zkušenosti s dietou mi došlo, že celou dobu, kdy jsem jedla jinak jsem tyhle věci vlastně vůbec neměla.
Takže jsem se k dietě vrátila. A jsem na ní pořád a jsem mnohem spokojenější. Už nedržím tak přísně, občas něčím malým zhřeším, ale dá se to vykompenzovat zase jiným druhem potravin.
Doporučuju mrknout na tabulku s potravinami v tomto odkaze (je to psané o dětech, ale platí obecně pro všechny, úplně na konci článku je tabulka s potravinami). Na netu se těch seznamů dobrých a špatných potravin dá najít hodně, ale tahle mi sedí nejvíc. No a přímo na modrém koníkovi existuje i skupina o protikvasinkové dietě, dávají se tam rady, ale i přímo recepty a jídelníčky na celý den, což je super hlavně do začátku, než se člověk rozkouká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
12.3.16 08:36

@Niemeyer tak mě stačilo nasadit lactobacily, normálně polykat. Po 3měsíční kůře jsem kvasinky neměla 3 roky. Občas to chce kůru zopakovat, stačí brát třeba měsíc až dva. Pomohlo to i dvěma kamarádkám. Ale nezabere to každému, chce to vyzkoušet. Rozhodně bych do toho šla ještě před nasazením nějaké otravné diety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
12.3.16 08:51

Ahoj, já byla ten samý případ, kvasinky od té doby co nastoupila první menstruace, nejdříve párkrát za rok, po dvacítce se dá říct, že skoro každý měsíc. Vyzkoušela jsem snad všechny antimykotika co jsou na trhu ať už volně prodejné, či na předpis, bílý jogurt, intimní gely, bavlněné spodní prádlo, kontrola partnera, nepomohlo vůbec nic. Takže když jsem se marně pokoušela otěhotnět, tak změna gynekologa, a dodnes se biju do hlavy, že mě to nenapadlo před deseti lety :zed:
Naprosto jednoduché stěry na mykoplazmata, ureaplazmata a chlamydie, měsíční přeléčení mě i partnera antibitiky a od té doby mám klid. Nejenže jsem se zbavila těch potvor, ale i potomek se zadařil a já mám teď přes tři roky klid :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1514
12.3.16 09:08

@Joyful super, že to zabralo! Vypadá to, ze jsi měla štěstí na nějakou lehčí formu :palec:

@Niemeyer dietu jsem opustila postupně - nebylo to ze dne na den, ale pár dalších měsíců to trvalo - hlavně proto, že mozek byl za ten rok naprogramovaný nejíst ty špatné potraviny, takže jsem se zdráhala se do nich znovu pustit - strašně jsem se bála, že se to znovu vrátí. Normální jídelníček jsem měla tedy zhruba za rok a půl - a to jsem jedla zase vše (ale nepřeháněla jsem to s cukrem, sladkostmi a např. sladila kafe sladidlem - mám velkou spotřebu kafe, musím ho mít sladké, tak jsem si raději proste další roky dávala sladidlo - dokud jsem neomezila kafe :mrgreen: ).
S těmi antibiotiky - jejich využití zní trochu paradoxně - vím, ale jsou strašně důležité - zejména načasování, kdy se mají brát. Pokud by se vzali na začátku léčby, kdy jsou kvasinky v těle hrozně moc pomnožené, tak by ATB nebyla na nic, neusnula by všechny kvasinky a ty by se vesele množily ve zvýšeném množství dále, nemluvě o tom, že by mohly získat rezistenci na ATB. Musí se držet dieta alespoň tři měsíce, kdy se nedostatkem cukru množství kvasinek v těle sníží (všichni víme, že se kvasinky cukrem živí, takže pokud jim vezmeme základní potravu, hned je jich méně - každopádně spousta jich ještě zůstane, připravené se okamžitě rozmnožit a přemnožit, jakmile tělo dostane další sacharidy). V tenhle okamžik po ATB je důležité brát Lactobacily, jogurty, chlorellu, wobenzym. Antibiotika sice vybijí půlku populace špatných kvasinek, ale jak jsi psala paradoxně oslabí střevo a připraví kvasinkám živnou půdu díky tomu, že jsou oslabené i dobré bakterie. Proto je v tenhle okamžik tak strašně důležité brát výše uvedené léky a ne začít kvasinky „krmit“. Po dalších 3 měsících už by z kvasinek nemělo zbýt nic, může se dát další ATB kúra - vybít ještě ten zbytek, který by se po návratu k normální stravě mohl rozmnožit a taky vybít ty, které jsou prostě dobře „schované“ na sliznicích.
K doktorovi - byla jsem u obvodní doktorky s tím, že z gyndy z vyšetření mám podezření na celkovou kandidózu. No, domluvily jsme se s doktorkou na těch správných ATB po třech měsících (bohužel si nevzpomenu které - vím, že v příbalovém letáku bylo, že fungují i na houbovitá onemocnění - to mne pobavilo). Každopádně má doktorka tuhle diagnózu akceptovala, ne každý lékař ale kandidózu uznává jako komplexní onemocnění, které původně začíná ve střevech. Nejlepší je prohledat na internetu - treba i lékaře, kteří se tím zabývají. Já si myslím, že dieta by zabrala i bez pomoci ATB (logicky - když ty mrchy nenakrmím, tak jednou musí umřít všechny, že?). Jinak od skončení té kůry jsem za těch 7 let znovu otěhotněla, v těhotenství jsem měla děsnou chuť na sladké, cpala jsem se jen sladkým, dokonce jsem měla i slabou těhu cukrovku a kvasinky se stejně nevrátily. Prý je to o tom, že se jejich množství v těle (střevech) nesmí dostat nad určitou kritickou hranici. Většinou se prý nad tu hranici v množství dostanou kolem puberty, kdy se puberťák živí samými „dobrotami“ (známe to :lol: ), no a pak už se to veze.

@_BBQ_s zhubla jsem, cca 10 kilo za ten rok - ale já to potřebovala :mrgreen:.

Závěrem - byl to drasťák, ta dieta, ne každý to dá, ale musí se vědět, že nejde jen opakovaně držet tuhle dietu krátkou dobu - oni ty mršky jen trpělivě čekají na nakrmení, hned po skončení té krátké diety a pak se pomnoží ještě více. Je to o vůli. Ale za ten pocit, kdy si samy sobě voníte (i tam dole ;) - a to nejen samy sobě, ale i chlapovi :oops: ), přestanou všechny ostatní projevy nemoci, je k nezaplacení :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
12.3.16 10:00

@Petrusska007 No, neřekla bych, že jsem měla lehčí formu, když jsem měla mykózy a záněty 15 let v kuse :mrgreen: Já se zánětem i rodila :mrgreen: Běžně dostupné prostředky sice pomohly na týden, ale pak znovu. No a plíseň na nehtech zahubila až druhá, opakovaná, dávka driáků, takže jsem asi byla doslova mykotická celá :mrgreen: Dieta je super, ale je fakt, že nemusí každému sednout a trápit se rok, když se můžeš vyléčit za měsíc až tři…Navíc tělo potřebuje jak sacharidy, tak bílkoviny tak tuky. Pokud něco z toho nemá, můžou se vyskytnout zdr. problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.16 10:07

Ahoj, v podstate potvrzuji vyse uvedene. Jen bych jeste doporucila „probioticke vlozky“ carin jsou v DM cca kolem 40Kc. Ja na ne nedam dopustit, uz ani jine nepouzivam. Obsahuje to lactobacilovou kulturu, ktera se aktivuje diky cukrum z krve, ktera prichazi do vlozky behem menstruace, diky tomu se laktobacily probudi a namnozi a skrz sliznici se dostanou k tve pipce, kde pomaji bojovat proti mykozam, kvasinkam atd. Pozitivni je, ze se velmi taky zredukuje zapach krve z vlozky, proste mi prijde, ze zapach vlozky neni takovy jako kdyz pouziju vlozky bez teto kultury. Tak jen zasilam tip, co se me osvedcilo. Kamaradky si je taky chvali. Zkus si to vygooglit "probioticke vlozky.
Hodne zdaru v boji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama