Co vám ráno pomáhá jít na wc?

Anonymní
9.4.21 08:52

Co vám ráno pomáhá jít na wc?

Je mi to trapné, ale přestávám mít trpělivost.
Abych to uvedla, chodím do nové práce, kde musím být ráno na 6h. Jelikož jsem byla naučená chodit na velkou okolo 10h, je to problém. V práci si nedojdu, mám blok, ani nepocituji nutkání, po práci také ne. Prostě musím ráno. Jenže i kdyby jste do mě ve 4h(kdy vstávám) nalili projimavou minerálku, prošly kefir, ani to se mnou nehne. Vím i od dr., že to mám v hlavě, ale nevím, co s tím. Jim, myslím, ukázkove, hodně ovoce, zeleniny, každý den běhám.
Můj problém začíná už i otravovat partnera, máme malý byt a já mám vždy na 3,50 budika, abych 2 hodinky chodila do bytě a stejně bez výsledku.
Nějaké rady? 👀 :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
9.4.21 09:12

Kafe s mlékem… časem si tělo navykne na ranní wc :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
9.4.21 09:13

Klasika…kafe a cigareta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
9.4.21 09:13

Za mě počkat, až si tělo zvykne na nový režim. Mně osobně někdy pomůže kafe :D. Ale spíš vydržet, než se nastolí nové řády. A nebo se naučit chodit v té práci, no… Ale chápu, že doma je doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
9.4.21 09:14

Mě prožene kafe :lol: ale o dvě hodiny dřív bych kvůli záchodu teda nevstávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
9.4.21 09:17

Jen doplním, že nemám problém si odskočit na velkou kdekoliv. Takže to ráno nějak nehrotím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
9.4.21 09:21

Nic nepomůže. Je to nezvyk na nový režim a nějakou dobu to prostě bude trvat, než se s tím tělo srovná. Zaveď si nové ranní rituály, v klidu posnídej, dej kafe apod… co prostě máš ráno chuť udělat. Navíc bych řekla, že u tebe je to spíš psychického rázu. Zkus se na to přestat soustředit a nervovat se a ono se to nějak utřepe samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
9.4.21 09:44

Mám pro někoho celkem nechutnou zvyklost po ránu, ale napíšu ji. :lol:
Jelikož ráno vždy pospíchám a potřebuji si kafe vypít hned, tak ho zaleju jen do půlky a zbytek dopustím studenou vodou z kohoutku. To kafe vypiju na ex a zapiju ho ještě sklenicí čisté vody, někdy sladké minerálky.
Nekamenujte mě, já si kafe stejně chuťově nevychutnávám. Piju ho jen, abych se probrala… a taky došla na WC. Po tomhle to jde hned. :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
9.4.21 12:23

@LadyDelRey Nechť každý činí, co mu milé jest :-).
Hele, zažil jsem horší - instantní kávu smíchat se studenou vodou a dát ohřát do mikrovlnky. A ano, byl jsem tím tak fascinován, že jsem to pak musel vyzkoušet :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
9.4.21 12:27
@Anonymní píše:
Je mi to trapné, ale přestávám mít trpělivost.
Abych to uvedla, chodím do nové práce, kde musím být ráno na 6h. Jelikož jsem byla naučená chodit na velkou okolo 10h, je to problém. V práci si nedojdu, mám blok, ani nepocituji nutkání, po práci také ne. Prostě musím ráno. Jenže i kdyby jste do mě ve 4h(kdy vstávám) nalili projimavou minerálku, prošly kefir, ani to se mnou nehne. Vím i od dr., že to mám v hlavě, ale nevím, co s tím. Jim, myslím, ukázkove, hodně ovoce, zeleniny, každý den běhám.
Můj problém začíná už i otravovat partnera, máme malý byt a já mám vždy na 3,50 budika, abych 2 hodinky chodila do bytě a stejně bez výsledku.
Nějaké rady? 👀 :D

Nic lidského nám není cizí :-)
Nemám osobní zkušenost, nicméně překvapivě účinné, až na úrovni medikamentů schvalovaných SÚKLem, se ukazují Bílinské minerální vody. na tuto záležitost konkrétně bych zkusil Zaječickou hořkou podávanou večer, jednu nebo dvě skleničky, případně upravit dle zkušeností.
Zároveň by asi proktologové doporučili pravidelný rytmus, tedy klidně jeden den vynechat a pak najet na rytmus. určitě pomáhá dostatek tekutin. A ano, bude to nejspíše psychosomatického původu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 12:37

Když jsem chodila do školy taky jsem měla problém dojít si tam a doma ráno to taky nešlo. Až odpoledne, nejhorší to bylo když to na mě přišlo ve škole při odpoledce :roll: ale já prostě jít nemohla - v hlavě :roll: :mrgreen:
Takže když jsem pak nastupovala do práce tak jsem z toho měla obavy. Ale víš co? Ono to nějak šlo, kolem té 10. dopoledne jsem si došla 8o sice to bylo o nervy občas (ach ta hlava :mrgreen: ) ale došla jsem si.
Teď při HO to je teda vůbec báječný.
JInak co mi pomohlo - rozhodně káva s mlíkem ráno, dávala jsem si ji kolem 7 a šla až v práci kolem té 10. Co jsem na HO tak jdu do hodiny ;)

• Citovat
  • Nahlásit
126
9.4.21 18:24

Hrnek teple vody nalacno. Pak hrnek zeleneho caje. A nesnidam dokud nedojdu na zachod, coz je cca do hodiny od toho piti. Nech telo at si zvykne na novy rezim. Partner by to mel chapat, ze vstavas v tolik, v kolik ti vyhovuje, abys v klidu stihla do prace. Osobne take na ranni klidnou pripravu potrebuji hodinu a pul casu, nejsem ten typ, co rozlepi oci a za 5 minut vyrazi. To radeji vecer pujdu spat driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
9.4.21 21:39

Hele zkus asi klidne glycerinovy cipek jednou, do 20 minut jdes na velkou a treba ti to pomuze nastartovat to chozeni pred odchodem do prace..
Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
9.4.21 21:50
@Seraph angel píše:
Klasika…kafe a cigareta.

Jak se říká, cigaretka ranní, podporuje s*aní… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
9.4.21 22:05

A proč spousta lidí tak lpí na tom ránu? Pokud se člověk pohybuje přes den v terénu a nemá příležitost, tak to chápu, ale když mám záchod k dispozici normálně v práci, tak si můžu dojít tam, ne? Prostě jdu, až se mi začne chtít.
Ale abych jen nerejpala, tak i radou přispěju, já jsem velkou zastánkyní přerušovaného půstu, srovná hodně různých neduhů, a pozitivní efekt v tomto směru se dostaví jako jeden z prvních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat