Co Vám zabírá na akné?

Anonymní
6.8.20 10:18

Co Vám zabírá na akné ?

Ahoj, je mi 23 a za posledních 14 dní se mi hrozně rozjelo akné, před víc než rokem jsem vysadila HA, po té se mi to zhoršilo, ale tak po čtvrt roce už to bylo ok, i menstruaci jsem začala mít jak hodinky a všechno dobrý…vzdycky se mi udělalo jen pár pupínků v týdnu, kdy jsem to dostala, ale nic hroznyho…na to jsem si zvykla, ale teď se mi úplně z ničeho nic udělalo hrozných pupínků v obličeji, ale i na krku, trochu na zádech…to jsem měla naposledy fakt tak v 15, vůbec nevím z čeho to je, kosmetiku mám furt stejnou, léčím se se štítnou žlázou, ale na kontrole všechny hodnoty ok…fakt nevim…jsem z toho docela zoufala, vypadám jak puberťák…koupila jsem si produkty od takové té modré rady Garnier na akné, to mi dřív pomáhalo, teď mi to snad přijde ještě horší…nemáte někdo prosím zkušenost? :roll: díky moc :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13224
6.8.20 10:22

Me po vsech moznych mastech a antibiotikach pomohla az antikoncepce :roll:
Mam ji od prosince a super, je to Yadine.
Jedine kdy jsem akne nemela bylo v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 10:31

Ahoj,
mám úplně stejný problém. Je mi 28, i já se léčím se sníženou funkcí štítné žlázy, na akné jsem trpěla asi vždycky, ale po dobu co jsem brala HA se to dalo jakž takž snášet. Začátkem roku jsem však prášky vysadila a očekávala to nejhorší. 3 měsíce byl relativně klid a já jásala, že snad mám to štěstí a rapidní zhoršení se mi vyhne. Bohužel někdy v polovině dubna se začalo akné zhoršovat, měla jsem ho především v obličeji na bradě a na nose. Později mi bohužel vyskákalo i v dekoltu a na zádech, kde jsem ho měla naposledy někdy v 16ti letech, než jsem kvůli tomu HA začala brát. Nezabíralo vůbec nic, zkusila jsem vše možné, babské rady, přípravky z lékárny, masti typu akneroxid apod.
No a pak jsem zjistila, že jsem těhotná, na gynekologii mi řekli, že je to pravděpodobně kvůli tomu. U kožního jsem nebyla. Vzhledem k těhotenství je víceméně veškerá intenzivnější léčba tabu. Teď jsem v 16tt, celá záda posetá boláky, které někdy neuvěřitelně svědí a jen čekám a modlím se, že po porodu se zase vše spraví.
Takže se k dotazu přidávám i já, pokud někdo ví o něčem, co akné alespoň trochu zlepší a lze to aplikovat v těhotenství, budu vděčná.

• Citovat
  • Nahlásit
57
6.8.20 10:44

Mě pomáhá domácí propolisova tinktura - propolis v 65% alkoholu, ale musím potírat denně, jinak naskacou pupínky nanovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
6.8.20 11:41

Já na to netrpím, ale dcera ano. jediné co zabírá je černá mast (Ichtoxyl). stojí pár korun bez předpisu. namaže dvakrát denně postižená místa a do dvou dní je to o mnoho lepší. vytáhne to ten spodní hnis pod bolákem a pak jemně vytlačíme. smrdí sice jak alsfalt, ale opravdu pomáhá. po všech těch mastickach a tabletách od kožní se už spoléháme jedině na toto..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18267
6.8.20 15:19

Noo tak hormonální antikoncepcí fakt není vhodné to řešit :?
spíše se zaměř na pH - to je pro akné jako živná půda, když není dodrženo…

AKNÉ a pH pleti…
Akné patří k zánětlivým kožním onemocněním. Bakterie akné, která ho vyvolává se ideálně množí při hodnotě pH od 6,8. Ten, kdo hodnotu důsledně stabilizuje, může množení bakterií docela pěkně zabránit.

Jak hodnotu pH snížit?

• Na snížení hodnoty pH v každém věku fungují dobře, séra, krémy a peelingy s ovocnými kyselinami. (enzymatické peelingy)
  • pH lze snížit kvalitními čistícími prostředky, jedinou nevýhodou je, že tyto přípravky, ať se jedná o tonika, gely, micelární vody či mléka, se následně smývají vodou a ta má většinou hodnotu pH přes 7. Následkem toho se opět pleť alkalizuje (zvýší se její pH). proto je velmi důležité použít po kontaktu s vodou použít kysele nastavené přípravky.

pátrala jsem a našla českou kosmetiku Syncare, která jako jedna z mála to Ph dodržuje a opravdu má i akné řadu, moc příjemný make-up a vše…
doporučuji, mrkni na recenze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
6.8.20 16:50

Mně pomáhá Tea Tree krém a olejíček :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
6.8.20 20:46

Já už toho vyzkoušela…garnier mi pleť šíleně zhoršil. Černá mast pomáhá, ale nic extra. Dost dlouho jsem zkoušela přípravky od „Mixa“, bylo to lepší o dost..čistící gel, hydratační krém, pleťové mléko, pleťovou vodu…problémy s pletí mám cca 20 let…klid jsem měla jen v těhotenství. Beru léky na štítnou.
Teď to mám konečně skoro dobré. Sem tam jeden boláček.
Neplácám na sebe make-up, vyřadila jsem pleťové vody atd. 2× do týdne si udělám masku z kaolinu. Ráno a večer čistím pleť levandulovou a růžovou vodou. Černé tečky jsou také na ústupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.8.20 12:00

Musím to říct ostatním

Cítím občanskou povinnost říct ostatním co pomohlo mě, měla jsem doteď 7 let už fakt fakt problém s pleti, kdybych věděla že stačí probiotika Biokult jednou denně odpo a ráno acnevac tak bych nemusela tak dlouho trpět tak doufám že aspoň ostatní to zkusí co nejdřív. Zkuste to fakt! Nemá smysl zkoušet to zabít ale uzdravit a posílit tělo a imunitní systém! :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.20 20:22

Mně pomohlo vysadit mléčné výrobky

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie