Co vám zabírá na močový měchýř a jeho opakované záněty?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
208
18.5.22 16:25

Co vám zabírá na močový měchýř a jeho opakované záněty?

Dobry den,
opakovane se mi tento rok vratil zanet mocoveho mechyre. Doktorka mi dala antibiotika na 5dnu, pak v pohode a za par mesicu zpet. Pomaha vam neco na to? Nechci porad cpat antibiotika apod. Dekuji :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15656
18.5.22 16:29

Partner se taky prelecil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
18.5.22 16:40
@JancaS84 píše:
Partner se taky prelecil?

Já teda na záněty trpím už 30 let, ale nikdy žádný lékař nechtěl přeléčit manžela. I jsem to zmiňovala a prý to není nutné. Osobně si ale taky myslím, že s tím nic společného nemá. Většinou to mám z prochladnutí a holt se to vrací. To je pro záněty močového měchýře typické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
18.5.22 16:41

Dodrzovat zasady prevence:
nesedat na studenou zem, v chladnu
když krátkou sukni, tak teplé kalhotky,
pozor na návštěvy veřejného bazénu,
dostatečný příjem tekutin (denně minimálně 2-2,5 litru tekutin, v horku ještě více), otírání konečníku po stolici směrem ven, hygiena při/po sexuálním styku (vymočit se po..!), bavlněné prádlo, neparfémovane vložky.
Zvážit preventivni lecbu typu Uro-vaxom, Blokurima dlouhodobe v tabletach, s Blokurimou v saccich mam vynikajici zkusenost v akutni fazi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
18.5.22 16:42

@jezevinka Mně hodně pomáhá Nefrovaxin. Je ale potřeba tříměsíční kůru alespoň jednou zopakovat a pak vždy jednou ročně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
18.5.22 16:42
@Paoloska píše:
Já teda na záněty trpím už 30 let, ale nikdy žádný lékař nechtěl přeléčit manžela. I jsem to zmiňovala a prý to není nutné. Osobně si ale taky myslím, že s tím nic společného nemá. Většinou to mám z prochladnutí a holt se to vrací. To je pro záněty močového měchýře typické.

Ale kdepak, treba chlamydie umi delat peknou paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
18.5.22 16:43

@Stará známá Mně třeba Blokurina nikdy nepomohla. Jinak souhlasím se vším :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
18.5.22 16:44

Jaká atb vám nasadil a jakou bakterii tam máte? Jestli Furolin, který působí spíš lokálně, tak je to k prdu. Často bývá ta samá bakterie (většinou E-coli) i v pochvě a po přeléčení se hned po sexu zase dostane do močových cest. Řešením je nasadit klasická atb a vyvraždit to všude. Pokud je to nějaká bakterie, která pochází z vašeho těla, třeba ta E-coli, léčit chlapa nemá smysl. Mají dlouhou močovou trubici, než by se jim bakterie usadila, aby vás mohla nakazit, vyčůrají ji.
Jinak po sexu určitě co nejdříve do sprchy, vyčůrat se, používat intimní mýdla, a velmi pomáhá dát si po sexu jeden ale klidně i dva sáčky Blokurimy.
Blokurimu (tu žlutou) můžete taky používat preventivně každý den, třeba 3× denně si dát skleničku. Zabraňuje usazování bakterií na stěně močových cest.
Taky by bylo dobrý zkusit na urologii, zda nemáte v močové trubici nějaké zúžení. To dělá často neplechu a záněty se vrací. Zúžení se vytvoří po častých zánětech, trubice zbytní a vytvoří jakoby blok, moč pak neodtéká a baketrie mají ráj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
18.5.22 16:46
@Stará známá píše:
Ale kdepak, treba chlamydie umi delat peknou paseku.

To asi ano, ale kde bysme vzali chlamydie ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
18.5.22 16:47
@Paoloska píše:
@Stará známá Mně třeba Blokurina nikdy nepomohla. Jinak souhlasím se vším :palec:

Blokurima uro + (zelena) v schematu akut - viz pribalovy letak, mi pomohla vzdy. Ale jasne, co je dobre pro jednoho, druhemu nemusi vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
18.5.22 16:48

Mě hodně pomáhá ROWATINEX. Když cítím, že mě píchá, tak si vezmu tobolku a hodně piju, hned mě to přejde, ale pak další dny hodně piju a snažím se být v teple. Super jsou na cesty a super je, že to zabírá hned.
A taky absence sexu, jelikož to může mít partner a i když on žádné příznaky nemá, tobě to zase předá a tak dále.
Takže oba přeléčit.
Já kdysi právě na to hodně trpěla a pak stačilo toto pravidlo a od té doby mám klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
18.5.22 16:48
@Paoloska píše:
To asi ano, ale kde bysme vzali chlamydie ;)

Pravda, pokud jste svi prvni a jedini partneri, chlamydie to asi nebudou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
18.5.22 16:50
@Stará známá píše:
Blokurima uro + (zelena) v schematu akut - viz pribalovy letak, mi pomohla vzdy. Ale jasne, co je dobre pro jednoho, druhemu nemusi vyhovovat.

Tak jsem to myslela :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
18.5.22 16:51
@Stará známá píše:
Pravda, pokud jste svi prvni a jedini partneri, chlamydie to asi nebudou :)

jsme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
18.5.22 16:52
@Lujza031 píše:
Mě hodně pomáhá ROWATINEX. Když cítím, že mě píchá, tak si vezmu tobolku a hodně piju, hned mě to přejde, ale pak další dny hodně piju a snažím se být v teple. Super jsou na cesty a super je, že to zabírá hned.
A taky absence sexu, jelikož to může mít partner a i když on žádné příznaky nemá, tobě to zase předá a tak dále.
Takže oba přeléčit.
Já kdysi právě na to hodně trpěla a pak stačilo toto pravidlo a od té doby mám klid.

Tak ten je taky super :pankac:. Pro mě spíš prevence, když jedem třeba na dovču.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat