Co varit a davat na svacu pro 10-ti mesicniho prcka?

13496
20.4.09 17:45

Co varit a davat na svacu pro 10-ti mesicniho prcka?

Ahoj holky

poradte mi co davat male..Jako ja vim co ji davat ale vzhledem k tomu ze ji nevarim a davam jen sklenickove jidlo a myslim si ze kvuli tomu je takovy drobek(ma 10,5 mesice a cca 7500g) tak jsem se rozhodla ze budu muset fakt zacit varit.

Takze rano ma mlicko,pak si da chlebik se syrem,na svacu presnidavku- co dat misto presnidavky aby to bylo vydatne? ,dale obed sklenicka(sni tak 180g)nebo mene a do toho ji dam testoviny,brambory nebo ryzi- takze co uvarit at z toho pribere ,odpo ma jogurt,presnidavku atd- co misto toho? ,pred spanim kasi a pak jeste kolem desate vecer hajaja.

Diky za kazdou radu a receptik.

Prosim hlavne me neodkazujte na stranky typu www.prikrmy atd..... :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
20.4.09 18:24

Chi, to jí skoro víc, než náš chlap, Matýske má ve svém věku ráno kakao, nic dalšího nechce, občas k tomu piškot, dopoledne jogurt, v poledne většinou nějakou polévku, odpoledne přesnídávku, večer nějakou masozeleninu a před spaním kaši…
Do přesnídávky jí můžeš nechat rozmočit pár sušenek, třeba Sunarky se úplně rozpustí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
20.4.09 18:33

A proč chceš, aby přibrala? Pediatr něco říkal?
Podle mně toho jí až až, holt bude od přírody drobnější (takový spalování bych taky chtěla mít:))), ta váha se mi nezdá tak extrémně nízká… Vždyť ty jsi taky drobná ne?

Jž bych nedávala ani tu večerní kaši, spíš něco hodnotnějšího (nějaká variace oběda). Zeleninku, ovoce, obiloviny, těstoviny, masíčko … Sýry bych 100% nedávala tavené (to nemají jíst ani dospělí), jen žervé (Lučina a pod.), případně tvrdé nastrouhané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
20.4.09 19:16

Ahoj,
moje mala ji mene ale je burtik :D -asi moje mliko je smetanovy..
Ja teda sklenickuju spis vyjmecne..varim hodne lusteniny(cervenou cocku-ta je hned a nenadyma..)obiloviny(pohanku,jahly-z toho muzes udelat i kasi a primichat k presnidavce,kdyz ji chces vydatnejsi),banan tam primichavam(ten asi davate..)syr davam jeste cottage,pridavat i ten oliv. nebo jiny olej ,ve sklenickach neni vzdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.09 19:29

Taminko,
Domca ma ted rekla bych maximalne 8 kg (posledni vazeni v 11 m. 7,5 kg) a ji vic nez Vase mala. Taky sklenickuju (sni dopo 200 ml ovoce a k obedu 200-250 ml zeleniny, 2 kase, kojeni, UM s ovocem odpoledne :roll: Kazde jidlo zaji tak 5-6 kukuricnyma krupkama, ktery miluje ).
Asi je proste drobnejsi holcicka, vezmi si, ze nektere deti nechteji moc jist a vazi 10-11 kg v roce.
Kdyby nas Domca mohl mleko, davala bych asi odpoledne jogurt treba s ovocem, s tema detskyma susenkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
20.4.09 19:45

Přesně, jak píšou holky. Asi bude drobnější. Můj malej je taky jenom na skleničkách a je to macík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
20.4.09 20:24

holky diky za uklidneni.To jsem potrebovala slyset :wink:

Baghi jj ja jsem drobna takze mala bude asi po me.JInak pediatricka nerikala nic,jen kdyz koukam kolik maji decka kolem nas v Emcine veku tak me to trochu desi 8O

Jinak mala bohuzel vubec neposedi,jakmile vstane tak nez ji nebo jde spat tak furt lozi a lozi jak motorova myska takze asi ani nema moc sanci pribrat.

Trosku me prekvapilo ze nemam davat tavenak..Ja ji ke snidani na chleba tavenak davam-takze zmenit na lucinu nebo zerve-ale prirodni ze?

Verco=ty krupky mala taky miluje-dala nam je znama kdyz jsme u ni byli na navsteve a mala zboznuje jak krupou kdyz je kouse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.09 20:40

Tami , Domca je taky tryskomys, rano se vzbudi, spi pres den tak 1,5-2 hodky a pak az do vecera uz ne, chodi porad kolem stolu nebo leze (sam jeste nastesti nechodi), takze ty deti hodne stravi a spali, ze jo :wink:
Jinak od nas z dubna, tak je tam snad nejmensi, az na jednu holcicku, jinak vsichni 9,5-11 kg :wink:
Krupky bohuzel nemaji moc velkou hodnotu, jinak uz bych doma mela otesanka, sni jich denne snad 100 (no to ne, ale hodne :lol: )
Tak neboj, taky si obcas rikam, jestli ho netrapim hlady, ale kdyz vidim kolik toho sni, tak asi fakt ne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.4.09 20:55

TAVENÝ SÝR NMÁ ZE SÝREMKROMĚ NÁZVU NIC SPOLEČNÉHO.TEN NEJÍME ANI MY,NATOŽ ABYCH HO DALA MALÉ.
tAKŽE DÁVÁM OVOCE -ŽÁDNÉ PŘESNÍDÁVKY.lUČINU,ŽERVÉ A DALŠÍ ZDRAVÉ SÝRY A TAKÉ JE MALÁ UŽ DOST VELKÁ TAKŽE JÁ BYCH RADĚJI VAŘILA TO MI PŘIJDE ZDRAVĚJŠÍ.jÁ VAŘÍM VŠE V PARNÍM HRNCI :wink: .
náš malej má ve 2 letech 11kg a jí od rána do večera:-)) takže s váhou bych si starosti nedělala.Dětátka jsou rostě živý a maj to v genech,s tím nic nenaděláš :wink: emma

• Nahlásit
  • Citovat
2649
21.4.09 12:30

Jen k taveňáku - obsahuje spoustu tavicích solí, které jsou zátěží pro organismus. Navíc obsahuje hodně fosforu, který způsobuje odvápňování kostí. Prostě je to hnus.
U nás ho jí jenom tatínek, který se ho nedokáže vzdát. Ve školce jim je bohužel dávají, ale naštěstí synovi nechutná …

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
22.4.09 09:44

Diky ohledne tavenaku…jinak ale zerve obsahuje tvaroh ne?A to se pise ze male deti nemaji jist tvaroh.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
22.4.09 10:19

tak to jsem zvědavá jestli někdo napíše něco na žervé jestli dát nebo ne, protože diskuzi ohledně obsahu tvarohu v žervé jsem zakládala a nikdo nic nenapsal. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
22.4.09 10:46

Evas-no me pri minule poradne mudra rekla ze uz mam male davat tvarohacky a pribinacky(no me to prislo jeste moc brzo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
22.4.09 10:51

S tím tvarohem x žervé - nikdy jsem o tom neuvažovala (ani nemusím, mám dítě nežraVCE, ZATÍM POUZE KOJÍME). aLE I KDYŽ JE TO TVAROHOVÝ SÝR, TAK ZASE TOHO NEDÁVÁŠ TOLIK, JAKO KDYBY SNĚDL TŘEBA MISKU MÍCHANÉHO TVAROHU… NEVÍM, TŘEBA NĚKDO NAPÍŠE, JAK TO JE. (Juj, omlouvám se za caps :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
22.4.09 10:53

Každká mudra říká jinak, naše zase říkala VYHÝBAT se tvarohu. Nicméně mám pocit že žervé tvoří právě 70% tvarohu.. Ale jistá si nejsem. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama