Co vařit na týden dopředu, do krabiček pro manžela do práce

118
4.11.19 10:50

Co vařit na týden dopředu, do krabiček pro manžela do práce

Zdravím. Potřebuji radu, manžel začal jezdit pracovně přes týden pryč. Ráda bych mu vždy navařila na ten týden nějaké jidla, které vydrží v krabičkách přes týden. Jen že by si to vždy v mikrovlnce ohřát. Klidně i nějaký rychlý recepty.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1018
4.11.19 10:54

Zavařit do sklenic - guláš, polívky, lečo, kuřecí s omáčkou, fazole…
Ty krabičky tak na první dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 11:14

Asi zavařit nebo zamrazit, týden je dlouho doba, max guláš ten jde jist i 3 dny :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 11:17

Mamka bratrovi zavarovala např. Směs na boloňský špagety, guláš, peceny maso. Já zase mrazim zbytky např. zapecene těstoviny, omáčky, plněny papriky, palačinky na slano, mrazim i sladké koláče, buchtu, bábovku, taštičky plněné marmeládou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13264
4.11.19 11:20

Zavarit maso nebo polevku do sklenice, žádná krabička ti nevydrží jedlá týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68840
4.11.19 11:24

@Kriss Tina Tak zalezi na skladovani, plus nejde o tyden, ale max 5 dni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2302
4.11.19 11:25

Já takto vařím doma do sklenic. Vařící dám do sklenice, a hned zavřu. Dávám tam i upečené kuře s brambory, zaliju tou šťávou co vznikne z výpeku. Vydrží mi to v lednici i 2-3 týdny. Dělám takto cokoliv víceméně, polévky, guláš, boloňská, svíčková, a jak říkám i pečené maso horké. Včera jsem dělala muži kuřeci v troubě se zeleninou. Takový mix. a byli toho tři porce, jednu snědl dvě ma zase ve sklenici na jindy. Neboť v lednici jsou ještě i halušky se zelím a vepřovým, boršč, léčo s kuřecím, pečené stehno s bramborem… a takto nejíme ani dva dny to stejné :-) a vařím jen o víkendu. A přes týden bereme s lednice různě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13264
4.11.19 11:26

@j.a.n.i1 no i po 5 dnech v lednici si nějak nedovedu představit jídlo, co by bylo ještě dobré :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2647
4.11.19 11:31

Do krabicek max na dva dny, pak uz jedine zavarit. A taky zalezi na tom, co ma rad. Ja delam manzelovi obden jidlo do prace do krabicek, ale on neji knedliky a obecne prilohy, takze hlavne lusteniny, maso a zeleninu. Ruzne druhy cocky, cizrnu na ruzne zpusoby i falafel, pak hodne casto polevky, minestronku, z cervene cocky, cuketova, porkova, kedlubnova nebo kedlubnove zeli, gulas z hlivy, ted ma obden hokaido, pecenou repu, borsc, zeli, spenat, cuketu zapecenou nebo placicky, zapecenou nebo grilovanou zeleninu se zampiony atd a k tomu treba udelam pecene kure, nebo nejakou kureci smes na panvi, veprovou panenku nebo ted kazdou chvili kralika. Ale jestli mas doma klasickeho milovnika svickove se sesti, tak jedine zavarit omacky do sklenic. S tim zkusenost nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
4.11.19 11:33

Já teda na tak dlouho bych to asi nedala. Jim jídlo uvařený max. druhy den.. omáčku málokdy si dám třetí den…Rozmlsana teda fakt nejsem. Ale jídlo, který je v lednici dýl, tak mi pak přijde jakoby nasmradly tou lednici… To sami jídlo v mrazáku.. musím max tak 14 dní tam mít. Pak už mi to přijde taky nasmradly mrazákem..:joy: asi jsem jiná no. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
4.11.19 12:08

Týden je dlouhá doba, já bych to zarazila a pak skladovala v mrazáku a pak v lednici. Jestli má chlap tu možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68840
4.11.19 12:47

@Kriss Tina Ze si to nedovedes představit, neznamena, ze to jidlo nevydrží… Bezne dojidam vikendove jidlo v patek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 13:43

Rizky s chlebem v alobalu :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
4.11.19 16:10

Kamarádka takto dává do vakuových doz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10990
4.11.19 17:51

Týden je dost. To bych neriskovala.
Když jedeme na dovolenou třeba do kempu tak navařím polevky a zavařím je, nebo co jde zamrazit, zamrazím..různé omáčky třeba nebo karbanátky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama