Co vařit ročnímu - sní jen mixované

11366
12.7.13 08:10

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 11.09.19 v 20:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
12.7.13 08:17

A zkousela jsi takove veci jako kuskuks, jahly atd? nejsou to kousky, nemelo by mu to vadit, ale zas to neni jenom hladka kase. jeste jsou fajn takove ty nejmensi testoviny, jak do polivky - hvezdicky, testovinova ryze. a co klasicka ryze tu sni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monca114
12.7.13 08:25

Péct samozřejmě můžeš, ale od mixéru bych upustila. Čím dýl mu budeš mixovat, tím víc si na to zvykne a bude to jedině horší. A jak to děláš, když ti nechce kousky a plive je? Dáš mu jiné jídlo? Nebo jak?

• Nahlásit
  • Citovat
2602
12.7.13 08:28

Ahoj,
me napada, kdyz ti ji chleba, tak proc mu nezkusis to jidlo dat nakrajene na kousky? Zeleninu, brambory na maly kousky a klidne bych ho nechala, at ji sam rukama. Muj mladsi syn ma 8 mesicu a uz nemixuju. Neco mu dam v kouskach, neco jen tak rozmackam vidlickou, ale moc si s tim hlavu nelamu. A to nema jeste ani jeden zub.
Jinak co se tyce jidelnicku, tak pecene maso klidne, brambor, spenat taky. Nevim jak se sekanou, ta mi prijde hodne ochucena, aby vam pak chutnala, kdyz ji kvuli prckovi udelas bez chuti :nevim:. Pokud to maso bude kvalitni, tak problem nevidim.
Jinak cous cous ma u nas obrovsky uspech. Obe deti ho milujou. Taky jsem uz zkousela pridat do zeleniny cervenou cocku a taky prckovi jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7293
12.7.13 08:30

Zkus omáčky - rajská, svíčková, koprovka. Maso do toho můžeš namixovat, ni a příloha různá rýže, těstoviny (třeba malé hvězdičky písmenka), bulgur, kuskus, nemusí to být zkrátka rovnou svíčková se šesti knedlíky :)

Dělám i sýrovou omáčku na těstoviny (z lučiny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
12.7.13 08:30

Jeste me napadlo, kdyz ma tak rad dyni, tak zacit s kouskama tam - domaci dynova polivka s malyma kouskama (velmi jednoduche na varani), maso s dyni atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
12.7.13 08:31

V roce jsem dělala a dávala už všechno, co jsme jedli my, jen to bylo méně kořeněné a solené (resp. koření žádné, max bylinky). Takže klasika svíčková, roštěná, kuře na paprice, lasagne, bramborové noky se špenátem, špagety, čočka, dušená mrkev s bramborem, brokolicové a jiné hutné polévky (masové vývary nevařím), obalený květák s bramborem (ten jsem smažila nasucho nebo na hodně málo oleje a jen na tom prvním oleji, tzn. na nepřepáleném), rajská omáčka/polívka, knedlo vepřo zelo, no prostě všechno, co tě napadne. Smaženého kromě toho květáku neděláme nic, mi samotné je ze smaženého blbě. Sekaná s bramborovou kaší taky, proč ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
12.7.13 08:35

Tvoje dítě může VŠECHNO, co jíte vy, krom smaženého, uzenin. Tzn i špenát, kapustu, omáčky, knedlíky, kuskus, bulgur, sekanou, cokoli. Je jen na tobě, jak si s tím pohraješ. Já prostě dělala základ všem, pak odebrala kus základu, udělala dětem jemně nachucené zvlášt´,nám dodělala tak, jak jsme zvyklí.
A nemixovala bych. Mačkala vidličkou a zkoušela takto. Na mixáž je starej dost, pokud nemá reflux, tak to nejspíš jen zkouší. Když požmoulá chleba, požmoulá všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
12.7.13 08:36

@jjanekk
a prosimtě jak připravuješ pro prcka ten kuskus, já jsem četla návod a tam píšou přidat masox, jestli se nepletu. Vůbec s tím nemám zkušenost :nevim:, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
12.7.13 08:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2760
12.7.13 08:46

No mi přijde na mixování velký..já mám prcka něco málo pod rok a nemixuju od cca 9M..nejdříve jsem začala mačkat vidličkou, ted jí normálně na oběd kousky.. a čímm později začneš, tím to bude horší.. obecně se doporučuje začít tak, že půl třeba namixuješ ( pomačkáš) a zbytek dáš kousky-u toho stejného druhu.. a nesouvisí to s počtem zubů, my máme tři a to jenom chvíli.. káždopádně bych začala mačkat vidličkou a schovala mixer :mrgreen: jinak k těm obědům - bud mi jí maso zeleninu svoji-tzn vše / nebo/ skoro uvařené v jednom hrnci-zeleninu co mám bud cerstvou nebo namraženou, dělám tak at je to vždycky pěkně barevné :D a k tomu maso nebo žloutek, z příloh brambor, rýže, jáhly, kuskus, těstoviny.. a červenou čočku už taky jíme, do toho olivový olej a prcek dlabe.. skleničky jsme nikdy neměli..a společné obědy jsem začala dělat když jsme sami-mám takový el. papinák a do něco se všechno naháže a ono se to samo udělá :) :) takže maso, zelenina, trošku soli-to dávám at si pomalinku zvyká a lehké bylinky..a zavřu a čekám :) nebo jsem dělala špenát-jenom spařit a sobě pak dochutit, zapečené těstoviny, rizoto.. a více mě asi ted nenapadá, já obecně moc nesmažím, omáčky taky moc nedělám, prostě lehké, zdravé a rychlé.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2760
12.7.13 08:47

Kuskus je luxusní když není čas-nasype se do hrníčku a zalije horkou vodou a počká se 5 min :lol: je to něco jako těstovina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
12.7.13 08:52

@Saricat
kuskus koupis dneska v kazdem vetsim marketu, normalne se to hodi do varici vody a za minutu hotovo (akorat to chce dobry odhad na tu vodu, musi vsechno vsaknout), je to vlastne typ testoviny. super je v te hodne rychle priprave a jednoduchem poziti pro deti.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kuskus

dynovou polivku delam takhle:
trochu cibulky na olivovy olej, pak prihodit na kosticky nakrajenou duzninu dyne, 1 velkou mrkev, 1 maly brambor, trosku skorice (v dospele verzi, jeste prihodim trochu kari a osolim), chvilinku to orestuju a zaliju vyvarem a necham varit, cca 20min, pak to rozmixuju tycovym mixerem uplne na hladko. na talir nahoru pridam velkou lzici bileho jogurtu.

jinak takovy oficialni recept je tohle:
http://recepty.vareni.cz/…ova-polevka/
jednu mrkev misto bramboru davam proto, ze to hodi trosku do sladka. a jogurt mist smetany z vyzivovych duvodu, ale mi to i vic chutna.
kdyz to po dokonceni osolis a okorenis, tak to urcite bude chutnat i vam, my s manzelem snime cely hrnec za vecer :) pro dospele fajn je do toho jeste oprazit seminka z te dyne a na kosticky orestovany toustovy chleba treba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
12.7.13 09:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7293
12.7.13 09:05

@Saricat Mozeček můžeš udělat třeba i s brokolice, moje holky ho mají raději než klasický z květáku, anebo mixnout půl na půl. Vajíčko už dávám od roka celé, ale klidně se může jen se žloutkem :)

A koukám jsi na tom dost podobně, protože já se učím vařit až teď s dětmi, do té doby jsme jedli smažené, pečené, nejlíp s hranolkama apod. Kuskus jsem taky neznala a teď ho mám s bulgurem asi nejraději :) je to rychle hotové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama