Co vás dělá spokojenými ve vztahu?

1127
14.9.20 15:52

Co vás dělá spokojenými ve vztahu?

Jste šťastní nebo aspoň spokojení v manželství nebo partnerství? Jak myslíte, že jste toho docílili? Je to o vašem nastavení nebo tím, jaký je partner? Nebo jste na vztahu museli trochu víc pracovat oba, abyste se dostali do fáze, kdy je vám fajn?

Jsem zvědavá, z jakého důvodu považují lidé svůj vztah za dobrý. Je to tolerance, důvěra, sex, teplá večeře, neřešení malicherností, společné zájmy nebo snad vše dohromady? Napište svůj názor nebo zkušenost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61
14.9.20 16:03

Jsem vdaná a považují náš vztah za relativně spokojený. Samozřejmě se objeví problémy, čas od času, ale to zvladame řešit celkem v pohodě.
Pro mě je důležitá relativní volnost ve vztahu (ne milenci, ale žádný žárlivý scény ze nepřijdu v tolik a tolik, žádný výčitky že jsem něco neudělala, žádný vyzvídání smskama kde jsem atd.), pak samozřejmě finance, důležité je mít stejnou gramotnost a alespoň slušný příjem k žití. Já spokojená, že máme s manželem slušné bydlení, nemusím vařit pro něj něco extra, jí to co já, ani jeden nejsme nějak punktlich na úklid, ne že bysme měli bordel, ale odhozený tričko nás nechává chladnými. Pohodu u nás také zajišťuje dělba práce, oba děláme všechny práce, uklizime společně.

Jinak bylo to fajn od začátku, manžel je prostě tak vychovaný. Dikybohu a tchýni za to.
Nejake maličkosti jsme vypilovali časem, ale v základu je to výchovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
14.9.20 16:04

Tak my se k tomu museli dopracovat. Ze začátku jsme si sice hodně rozuměli, sex byl super, ale ten základní náhled na život se u nás v dost zásadních věcech rozcházel. Nakonec jsme to všechno vyřešili kompromisama, každý z nás v něčem ustoupil.
Musela jsem se smířit s věcmi, které pro mě byly dost zásadní, ale u partnera bych se jich nedočkala. Například není vůbec romantik, takže žádné sladké rečičky, dárečky, randíčka. Taky je dost nepořádný, nedotahuje věci do konce a asi by se ještě něco našlo. Nicméně se téměř nehadame, na všem se domluvíme v klidu, máme společné zájmy, které jsou dost neobvyklé, stejný vkus na hudbu, filmy, jídlo. Byl mi oporou při IVF, je trpělivý, hodný, doma pomáhá, miluje a stará se o naše díte, nechá mě si prispat, je ohleduplný, nemluví sprostě, nekouří a do hospody jde jen když ho k tomu donutím, protože chci koukat na nějakou slaďárnu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742
14.9.20 16:06

Podle mě je to oboustranná snaha udělat radost tomu druhému. Pomocí v domácnosti, oblíbeným jídlem, plánováním společného času, poskytnutí času na své koníčky a zájmy, sexem i jenom prostým obejmutím večer na gauči. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23530
14.9.20 16:06

Mám relativně nový vztah, takže těžko říct, co budu psát za pět let třeba :D
Ale teď je to především to, že si rozumíme. Narozdíl od předchozího dlouholetého partnera, máme výrazně víc společných zájmů a celkově stejný náhled na svět, stejný nároky na trávení volného času. Prostě si to sedlo jako pérdel na hrnec :mrgreen: :srdce: To podle mě dělá hrozně moc.
Rozhodně sex vyhovující oběma stranám :P
A taky bych řekla, že je to hodně o neřešení nedůležitých malicherností :jazyk: :mrgreen:

Jinak jak tu někdo psal, že si v náručí partnera připadá jak v nabíječce, tak to jo, souhlasím na 105% :srdce:

Příspěvek upraven 14.09.20 v 16:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1020
14.9.20 16:08
@josslyn.n píše:
Jste šťastní nebo aspoň spokojení v manželství nebo partnerství? Jak myslíte, že jste toho docílili? Je to o vašem nastavení nebo tím, jaký je partner? Nebo jste na vztahu museli trochu víc pracovat oba, abyste se dostali do fáze, kdy je vám fajn?Jsem zvědavá, z jakého důvodu považují lidé svůj vztah za dobrý. Je to tolerance, důvěra, sex, teplá večeře, neřešení malicherností, společné zájmy nebo snad vše dohromady? Napište svůj názor nebo zkušenost :)

Pokud jde jen o moji osobu, tak já pro spokojenost potřebuji cítit zájem partnera o mě, mít pocit, že mu nejsem lhostejná a že ho přitahuju. Potřebuji společně trávit čas, může být i s děckama, ale nebýt jen doma každý na svém mobilu apod., společně si povykládat a taky fyzický kontakt, myšleno jak nesexuální, tak sex. Večeře a jiné malichernosti jsou už pro mě podružné, to se klidně přizpůsobím přání partnera, pokud mám to mnou popsané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
14.9.20 16:11

Jsem spokojena ve vztahu, protoze se s muzem citim uvolnena a je nam spolu dobre, at uz delame cokoliv. Radi si delame navzajem radost. Zasmejeme se spolu, sex klape, oba jsme hodne kontaktni a tulivi - v jeho naruci si pripadam jak v nabijecce. Citim, ze jsem opravdu milovana a sama bych mu snesla modre z nebe. Respektujeme se, verime si. Vic me nenapada. Melo by to byt jednoduche si myslim, pokud na vztahu musis tak nejak neustale pracovat, tak to asi neni to prave orechove. Samozrejme neusnout na vavrinech a navzajem se opecovavat a nebrat nic za samozrejmost. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
14.9.20 16:25

Máme krásný vztah. Nepracovali jsme na vztahu, ale na sobě. Bereme jeden druhýho takovýho, jací jsme. Respektujeme se a nesnažíme se toho druhýho měnit k obrazu svýmu. Každý máme svoje chyby, menší i větší a ono to nějak funguje dobře dohromady. Neřešíme nesmysly, nevytváříme tragedie z maličkostí a hlavně se nehádáme. Jako dva berani jsme se naučili jít zavčas do jiné místnosti a řešit věci až vystydneme a necháme si to projít hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
14.9.20 16:27

Vzájemnost a radost. Jednoduše jsme spolu rádi a to je základ. Šlo by napsat milion dalších věcí, ale ty už patří jen do našeho světa, tohle je to jádro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1916
14.9.20 16:28

Mám za to, že aby vztah fungoval, je potřeba, aby ti dva měli obdobný přístup v několika základních bodech: obecný světonázor, přístup k sexu, nakládání s penězi, trávení volného času a výchova dětí. Všechno ostatní se dá ustát s trochou tolerantnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5607
14.9.20 16:28

Já bych řekla, že je za naším dlouhodobým, spokojeným vztahem hlavně to, že jsem sama sebou a manžel jakbysmet. Takže se milujeme, takový, jací skutečně jsme. Nenecháváme nic vyhnít, takže je u nás čas od času hromobití :mrgreen: Díky tomu je u nás stále v posteli přítomná vášeň. Dělám práci, co mě naplňuje, takže jsem spokojená.
Pojí nás to, že jsme oba prorodině zaměření, nejsme závistivci, ale dokážeme se pílí dopracovat, k tomu po čem toužíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
14.9.20 16:51

@Janli mě se líbí to vaše společné kutilské hobby :palec: :mrgreen: Podle mě je tohle hodně důležité, někam společně směřovat. Kor když už děti povyrostou a zavládla by „nuda“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
14.9.20 16:56
@Silverine247 píše: … v jeho naruci si pripadam jak v nabijecce. .

Nadherne napsano :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
14.9.20 19:22

Vztah mám tříletý, jsme čerstvě manželé. Syn se nám narodil dřív, než jsme spolu byli rok, takže to občas nebylo úplně lehké. Sžívali jsme se spolu a do toho i s miminkem. Ukázalo mi to ale, že jsem si vybrala správně. Všechno zvládneme vykomunikovat, oba dáváme do vztahu všechno co jde a máme neskutečně harmonický vztah. Shodujeme se ve výchově, v tom co od života očekáváme, o vztah pečujeme jak to jen jde. Nemáme v podstatě žádne problémy, prošli jsme si těžkým obdobím hned ze začátku. Podrželi jsme se už v úmrtí blízkých příbuzných nebo při těžké nemoci jednoho z rodičů. Zvládli jsme manželovo oddlužení a finanční tíseň. Občas to opravdu nebylo jednuché, hlavně proto, že si toho sebou vleču hodně, od minulosti která se nedá ignorovat, přes psychické obtíže až po šílenou rodinu. Ale všechno to zvládáme bez většího stresu a ruku v ruce. Mám konečně oporu a to je oprvdu nenahraditelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.9.20 19:29

Ja si myslim, ze je nejdulezitejsi aby byli dva ve vztahu v prve rade partaci. Umime se na vsem dohodnout, mame spostu spolecnych zajmu, mame se radi. V podstate nejlepsi kamarad se kterym i spis :dance: :mrgreen:

A teda na vztahu se musi aktivne pracovat neustale. Jinak se zacnou partneri nudit a odcizi se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama