Co vás stresuje na domácí výuce?

8946
14.3.20 21:52

Co vás stresuje na domácí výuce

Dobrý den. Právě zakládám blog, který má sloužit pro učitele, žáky a jejich rodiče. Má jít o psychickou podporu a cílem je nasměrovat tyto tři skupiny, aby se navzájem chápaly, podporovaly se a aby učení nebylo pro rodiče a žáky stresující záležitostí. Moc mi pomůže, pokud mi napíšete co vám vadí na současné situaci nejvíc, co vás dohání k šílenství, co vám dělá problém. Třeba na své problémy pak najdete řešení právě tam. Moc děkuji za vaši pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.3.20 22:01

Tak u nás bude a je problém, že u všeho histerčí (3.trida :zed: ) stačí říct pojď jdeme číst- scéna. Jdem psát diktát-scena, když mu něco nejde vzteká se, odchází od stolu… krátký diktát písem třeba i půl hodiny :pocitac: Ale někdy má dobrý den a jde to líp. Nejtežší pro nás asi bude rozvrhnout si den, tak aby jsme vše stíhali. Manžel pracuje v týdnu mimo domov, já chodím do práce a ještě máme školkové dítko, které je doma… takže nevím kdy vše stíhat :frowning2:️

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.20 22:04

Tak já jsem dneska musela odvodit výpočet výšky kosočtverce. Našla jsem video na vysvětlení výpočtu obsahu a obvodu rovinných obrazců. Tak jsem to odvodila z výpočtu obsahu. Ztratila jsem tím asi 20 minut.
Problém mi dělá nepřehlednost domácích úkolů v Bakalářích. Také to, že něco se má poslat, něco se nemá poslat, u něčeho nevíme, jak to poslat a kam to poslat. :nevim:
Zatím jsem z toho dost divoká.

Vadí mi to, že lovím informace na internetu, naštěstí tam tedy vždycky najdu, co potřebuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1024
14.3.20 22:09

Nejvíc mě stresuje při výuce prvňačky tříletý sourozenec a výhled na moje duševní zdraví po měsíci bez přestávky s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8946
14.3.20 22:14

@Ancek Naprosto rozumím - mám prvňáčka a batole a myslela jsem první den že ho zabiju, druhý den, že začnu pít a třetí den, že si to hodím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 22:16

Jsem rok a půl doma s nemocnou dcerou a najednou je potřeba věnovat celé dopoledne čas ségře s učením a na světě jsou žárlivé scény. Do toho se mi ta starší vzteká, že psaní už né, že jí bolí ručička, dyť už jsem četla… Docela se bojím o své psychické zdraví po měsíci scén :mrgreen:. Nějak to budeme muset zvládnout :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
8946
14.3.20 22:17
@Anonymní píše:
Tak u nás bude a je problém, že u všeho histerčí (3.trida :zed: ) stačí říct pojď jdeme číst- scéna. Jdem psát diktát-scena, když mu něco nejde vzteká se, odchází od stolu… krátký diktát písem třeba i půl hodiny :pocitac: Ale někdy má dobrý den a jde to líp. Nejtežší pro nás asi bude rozvrhnout si den, tak aby jsme vše stíhali. Manžel pracuje v týdnu mimo domov, já chodím do práce a ještě máme školkové dítko, které je doma… takže nevím kdy vše stíhat :frowning2:️

Rozumím. Můžete mi prosím napsat kolik a jaké úkoly máte na den? Můžete sem šoupnout i print screen z e-mailu nebo z bakalářů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
14.3.20 22:21

Stresuje mě přítomnost nejmladšího dítěte, poněkud hyperaktivního. Pokud se budu věnovat úkolům se staršími, nemám kapacitu na nejmladšího.

Jelikož mám první a třetí třídu, tak snad s učivem nebudu mít potíže. Doufám.
Děti perfektně spolupracují. Třeťačka je je o to víc ochotná, když ví, že do školy nejde. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
14.3.20 22:21
@Černá vdova píše:
Tak já jsem dneska musela odvodit výpočet výšky kosočtverce. Našla jsem video na vysvětlení výpočtu obsahu a obvodu rovinných obrazců. Tak jsem to odvodila z výpočtu obsahu. Ztratila jsem tím asi 20 minut.
Problém mi dělá nepřehlednost domácích úkolů v Bakalářích. Také to, že něco se má poslat, něco se nemá poslat, u něčeho nevíme, jak to poslat a kam to poslat. :nevim:
Zatím jsem z toho dost divoká.Vadí mi to, že lovím informace na internetu, naštěstí tam tedy vždycky najdu, co potřebuji.

Souhlas..Co začalo domácí vyučování, tak si dělám večer,,přípravy” na další den, hledám informace na netu, jak vysvětlit látku, co možná nejjednodušeji. Vadí mi, že nám chodí zadání typu: ČJ - PS str. 12- 14.. Toť vše..Ale to se brzo změní, škola na tom pracuje, vytváří plán, jak to bude celé probíhat. Věřím, že to zvládneme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9548
14.3.20 22:25
@Černá vdova píše:
Zatím jsem z toho dost divoká.Vadí mi to, že lovím informace na internetu, naštěstí tam tedy vždycky najdu, co potřebuji.

Taky bojuju s nepřehledností zadání v bakalářích, občas si to musím přečíst 3×, abych vykoukala, co se má kam, komu a kdy poslat, nebo nemá poslat. Navíc třeba přílohy nejsou v mobilní aplikaci vidět, musí se stahovat na počítači

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23831
14.3.20 22:29

Vzhledem k faktu, že děti nebudou ve vzdělávacích institucích (teď jsme měli prázdniny), já budu pracovat pouze o nočních, takže ve dne budu spát a to teda netuším, kdy se to dítě bude učit a s kým. Já to asi nebudu, protože po probuzení po noční mám totálně nefunkční mozek a ožívám v době, kdy se večeří… to už jdu na další noční… tak nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 22:39

Jsem učitelka. Děláme, co můžeme, ale mám pocit, že to prostě nestíhám. :( Posílala jsem dětem pracovní listy, nějaké prezentace, nahrávky. Přípravou materiálů strávím docela dost času. Mazec nastal, když mi děti začaly posílat úkoly zpátky. Než jsem to každému zvlášť opravila a poslala zpátky zpětnou vazbu, myslela jsem, že mě klepne. Sedím dnes u PC celý den, bolí mě hrozně oči a to jsem opravila pracovní listy z českého jazyka pouze jedné jediné třídě. Myslím, že individální opravy dlouhodobě nezvládneme. Musím vytvořit úkoly tak, aby bylo jednotné řešení a to po zaslání úkolu přepošlu všem stejné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
22177
14.3.20 22:41

Udelala jsem si týdenní rozpis, tak doufám, ze to časove stihneme. Chodím do práce, pak doletim domu a začíná druhá šichta. O některé předměty se delim s manželem, ale s češtinou a čtením a psaním moc nepomůže (není Čech).

Naše škola se v komunikaci nepretrhne, teprve v pátek jsme dostali pokyny k domácí výuce (od středy jsem proste pokračovala tam, kde skočili) a to jen hodně stručně - PS str. 12 - 14, učebnice str… To sporadické zadání a stručnost mě fakt štve, chybí mi nějaké doplňkové materiály na procvicovani a samostatnou práci. Nemám čas se každý den lovit na netu a hledat.

S cizím jazykem v nasi domácnosti problém nemáme, ale kolegyně z práce zápasí s angličtinou. A myslím, ze není zdaleka jediná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9207
15.3.20 00:00
@Anonymní píše:
Jsem učitelka. Děláme, co můžeme, ale mám pocit, že to prostě nestíhám. :( Posílala jsem dětem pracovní listy, nějaké prezentace, nahrávky. Přípravou materiálů strávím docela dost času. Mazec nastal, když mi děti začaly posílat úkoly zpátky. Než jsem to každému zvlášť opravila a poslala zpátky zpětnou vazbu, myslela jsem, že mě klepne. Sedím dnes u PC celý den, bolí mě hrozně oči a to jsem opravila pracovní listy z českého jazyka pouze jedné jediné třídě. Myslím, že individální opravy dlouhodobě nezvládneme. Musím vytvořit úkoly tak, aby bylo jednotné řešení a to po zaslání úkolu přepošlu všem stejné. :nevim:

Já nejsem učitelka, takže zas tak tomu nerozumím, ale zrovna jsem nad tím přemýšlela, nad tím kontrolováním… Syn je ve 3. třídě, pí. uč. opravuje všechno, v DÚ je schopná opravit i sklon čárky nad písmenem. Myslím, že je to zbytečné a pro ni zbytečně náročné. (Synovi je to navíc úplně jedno, psaní stejně nezmění).
My tedy úkoly zatím nikam neposíláme, neumím si představit, jak potom bude vše kontrolovat, myslím, že by se to dalo nechat na rodičích, aby to prostě zkontrolovali oni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
15.3.20 00:11

@AnastazieB Jsem učitelka a zrovna dnes jsem na to samé myslela. Nějak si nedokáži představit, že (při optimistické verzi) po měsíční absenci dětí ve škole bych všechno opravovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama