Co večeří vaše roční děti a co vše umi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.11.21 19:20

Co večeří vaše roční děti a co vše umi

Dobrý večer,

Chtěla jsem se Vás zeptat, co dáváte k večeři svým ročním dětem, co vše umí a jak s nimi trávíte čas?

Děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20285
12.11.21 19:48

Večeři co my nebo masozeleninovou skleničku a čas tráví s dvěma staršími sourozenci. Takže např. dnešní odpoledne trávilo na horolezecké stěně. Koukala jsem na něj a říkala si, jak jiný život oproti nejstaršímu sourozenci má. Co umí nevím, pediatr je spokojený, my také. Chodi, venku reaguje na zvířátka a napodobuje jejich zvuky, občas si přinese nějakou knížku, navléká kroužky, vkládá kolečko a čtverec. Kostky bourá. Co se ještě hodnotí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
12.11.21 20:00
@Anonymní píše:
Dobrý večer,

Chtěla jsem se Vás zeptat, co dáváte k večeři svým ročním dětem, co vše umí a jak s nimi trávíte čas?

Děkuji za odpovědi :kytka:

Dcera má tedy zatím jen 8m, ale večeří různě - míchaná vajíčka, zeleninové polévky, palačinky, kaši s ovocem/oříšky. Prostě tak různě, co mají taky ostatní. Samozřejmě vše bez soli.

Nevím co popisovat k tomu, co umí. Pouští se při obcházení nábytku, sedí (ale chtělo by to pevnější sed, nemá obě nohy dopředu). Leze už dávno. Ukazuje, umí ukazováčkem ovládat čudlíky. Napodobuje (např. na výzvu hop hodí míček do košíčku, umí dělat pápá a tak). Říká asi 4 slova. Bourání je taky oblíbená činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65262
12.11.21 20:10

U nás jedině mléko, ale mám extrémního nejedlika.. jinak co umí? Páči, paci, ukázat, jak je velký, poskládat komín z kostek, miluje skládání kelímku do sebe, jak kulatých, tak ctverhranych, obchází nábytek, mazlí se s kočkou atd :think: a taky umí záškodnicit :think: :mrgreen: třeba s ovladačem od tv umí líp jak já :P :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
12.11.21 21:43

@martina.se Na ten ovladač mají ty děti dar. Dcera nám ukládá do televize pořád nějaké kraviny jedním klikem a já pak půlhodiny laboruji, jak to smazat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
12.11.21 21:47

Jinak dcera mívá na večeři kaši. Střídám různé druhy, má je ráda. Jinak umí paci paci, tak tak všelijak. Ukládá věci do krabice, bourá kostky. Vkládačky ji ještě nic nejdou, máme docela těžké tvary. Ještě nechodí, ale už zkouší pár samostatných krůčků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 06:27

U nás v roce k večeři to už bylo celkem pestré: někdy kaše, někdy jogurt, někdy např. zeleninová polévka nebo nějaké dětské jídlo jako se dělá k obědu, palacinka…
V roce začal chodit a chvíli ho nic jiného nezajímalo. Takže jsme fakt hodně chodili ven, do parku, na hřiště… Uměl paci, paci, cca 3-4 zvířátka, říkat táta, šoupat autickem, kostky spíš bořit než stavět, vyhrabavat šuplíky a hrát si s vareckami, ukazovat úplně na všechno… Naprostá fascinace na schodech, tam by byl strávil celý den. Nahoru, dolů, po čtyřech, po zadku, nahoru zkoušel po dvou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat