Co vše dáváte dětem při předávání otci?

Anonymní
29.5.20 18:12

Co vše dáváte dětem při předávání otci?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat těch, které jsou v podobné situaci.
S manželem jsme víc jak rok rozvedeni, malého (3 roky a pár měsíců ) si bere 1× za 14dni nebo 1×za měsíc(v zimě, když je malý nebo on nemocný) na víkend. Rozvod jsme měli vše dohodou, to nebyl problém, na všem jsme se dohodli, od začátku malý u něj nechce spát, byli jsme domluveni, že pokud nebude tam chtít spát, že si nezvykne, tak ho přiveze domu na spaní a pak si zas pro něj přijede. Nicméně po několika měsících to bylo stejné, malý tam spát nechtěl a stále nechce, ale byvaly je nekompromisní bez ohledu na to, jestli tam spát chce nebo ne, prostě si trvá na tom, že jsme domluveni že od pátku do neděle ho má on. Prohlásil, že přece nebude plýtvat benzín na to aby ho přivezl na spaní a zase si pro něj přijel. Najednou pro něj dohoda neexistovala. Řešili by jste to nebo ne?
Malemu by stačilo, kdyby ho viděl dvě hodiny, ale častěji než jednou za 14 dní, vím že malemu táta kolikrát chybí, ale nechce u něj spát. To už jsem poznala tenkrát, když byl malý nemocný a bývalý se za ním přijel podívat na 2hodiny, kdyz ho malý pak začal posílat už pryč. Má radost, že tátu vidí, nechci jim bránit ve styku, ale vadí mi to, že nerespektuje to, na čem jsme se domluvili. Nicméně když jsem mu několikrát říkala, ať za malým přijede, tak to nejdřív že nemá čas a pak asi abych ho už s tím neotravovala, tak řek, že nad tím bude přemýšlet a od té doby nic. To bylo ještě před vánoci :pocitac:
A druhá otázka je: když dáváte dítě na víkend otci, dáváte mu s sebou o všechno oblečení co je potřeba nebo si tatínek vašich dětí kupuje oblečení pro děti sám? Do teď jsem s malým posílala vše, ale měsíc zpátky mi řekl, že pro něj nějaké oblečení má, ale stále chce, abych mu s sebou dávala vše, přitom mi to pak vozí zpátky skoro vše čisté. Chtěla jsem se s ním domluvit, že když pro něj oblečení má, že bych mu ho s sebou nedávala, ale on na mě vystartoval s tim, že jsme tak byli před rokem domluveni :zed: Nechtěla jsem se s ním dohadovat před malým, tak jsem byla radši zticha, ale docela mě žere to, že on nerespektoval to, že malý tam nechtěl spát a dodneška nechce a já se mám držet dohody?
Pokud bych kontakt řešila soudně nebo jinou cestou, bojím se, že by nám dali třeba stridavou péči, což si myslím, že by pro malého bylo ještě horsi, proto jsem to zatím nikde neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

190
29.5.20 18:27

To je tezke, ale bohuzel je to tak v mnoha pripadech… ptvi nezalezi na diteti, ale resi jen sva prava… kdyby mu slo o nej, prijede casteji bude ho zvykat a da mu cas, aby mu u nej bylo dobre a nebylo ro pro nej “trauma”… prvne jen na den nekolikrat, pak 1 noc zase nekolikrat…

Nikdo to vsak resit nebude, protoze zajem ditete v takivych ditiacich dnes nikoho nezajima:(

Pokud jde o veci davam holkam vsechno ( ale uz jsou velike 6 a 11). Dala jsem jim k tatovi nejake tricka a leginy/teplaky, kdyby si to zamocily roztrhaly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20948
29.5.20 18:36

Davej mu sebou vsechno, bud rada, ze to neunosi, nemusis narychlo prat. Cim mene trecich ploch tim lepe. Mame uz 5 let stridavku a je to narocne, na organizaci, na sebeovladani. S tim spanim je to tezky, no. Jsou veci, ktery uz 3lete deti musi „vydrzet“ - pobyt ve skolce, neceho se zdrzet, nekam jit. Dokud si nebude muset zvyknout, tak si nezvykne. Byla by skoda, kdyby to otce prestalo bavit jen proto, ze dite dela scenky. Za par let budou uz vyborny partaci a ty kopyta nahoře. Zkus ho podpořit a rict, ze tam spat bude. Ze ty jsi lroste pryc a doma nikdo neni a je zhasnuto :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 18:43

@Aglája75
A to je právě to, že ze začátku, když jsme se rozvadeli, tak nám úřady řekli, že se musí jednat v zájmu dítěte, ale kdybych to teď chtěla řešit, tak ten zájem dítěte by byl si myslím najednou opomenut a vyvstali by navrch práva otce.
Nevím jak to mám malému vysvětlit. Říkám mu, že táta s ním chce být taky a jinak že chodí do práce a bydlí jinde s tetou a že zas pro něj přijede, ale zřejmě tomu až tak moc nerozumí a nedokáže se s tím srovnat. Malý se teď pořád ptá, jestli tam musí a já už nevím jak jinak mu to vysvětlit. Dneska odjížděl s pláčem :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.20 18:48

@PaníKadrnožková
Kdybych mu řekla, že budu pryč, tak by to bylo ještě horší. Už teď když třeba hlídá babička, když jsem v práci, a pak odejde domů, tak malý říká že nemá babičku, když přijede od táty, že nemá tatínka, když jdu do práce, že nemá maminku…

• Nahlásit
  • Citovat
190
29.5.20 18:57
@PaníKadrnožková píše:
Davej mu sebou vsechno, bud rada, ze to neunosi, nemusis narychlo prat. Cim mene trecich ploch tim lepe. Mame uz 5 let stridavku a je to narocne, na organizaci, na sebeovladani. S tim spanim je to tezky, no. Jsou veci, ktery uz 3lete deti musi „vydrzet“ - pobyt ve skolce, neceho se zdrzet, nekam jit. Dokud si nebude muset zvyknout, tak si nezvykne. Byla by skoda, kdyby to otce prestalo bavit jen proto, ze dite dela scenky. Za par let budou uz vyborny partaci a ty kopyta nahoře. Zkus ho podpořit a rict, ze tam spat bude. Ze ty jsi lroste pryc a doma nikdo neni a je zhasnuto :nevim:

to ale platí jen u některých dětí…u kněkterých když je dítě „nuceno“ to naopak vztah dítěte k rodiči naruší a bohužel k oběma…k tátovi, že to chce a máma, že ho tam dá…Když dá dětem čas, tak ony si zvyknout na nový režim a neberou to jako nátlak…a srovnávat „musím do školky“ a " musím k tátovi"…já bych nikdy nepřustilam, aby s emnou moje dítě bylo jen proto, že musí:-(…ale je to každého svědomí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
29.5.20 18:59

Čím dřív si zvykne tam přespávat, tím líp. Myslím si, že byla chyba přistupovat na to, že bude jezdit na přespání k vám, je to pro to dítě o to víc traumatizující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8456
29.5.20 19:00

Nemyslím si, že by 3-leté dítě mělo určovat, zda chce nebo nechce spát u otce a byla chyba mu tu možnost rozhodovat se dát.
Pokud jde o oblečení, tak mi to spíš přijde, že se chceš mstít za to, že něco dělá jinak, než bys chtěla ty.
Je fajn, že si něco koupí. Ono se občas stává, že je potřeba něco, co sebou dítě nemá a je fajn, že ti to nijak nevyčítá a něco koupí.
Přece není problém, když se ti vrací věci nevyužité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1770
29.5.20 19:01

Já jsem dva měsíce po rozchodu s partnerem. Synovi budou tři roky v červenci. Ze začátku si ho vzal třikrát po sobě jenom na neděli a pak už na celý víkend pátek až neděle. Teď už čtyři víkendy tam takto byl, měla jsem zlomenou nohu. Já se syna moc neptala, nerozebirala jsem to a ním. Prostě přijede tatínek, pak se zase vrátíš. Když tam měl spát, tak jsem mu to ani neříkala dopředu a zvládl to v pohodě. A to na tátu moc zvyklý nebyl, všechna péče byla na mě…
A s věcmi… Dala jsem mu k tátovi oblečení, které si tam bude moct nechat, něco mu koupil on, teď dokonce boty a holínky.
Nechtěla jsem se dohadovat, těch pár hadrů mi za to nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 19:01

@Aglája75
u kněkterých když je dítě „nuceno“ to naopak vztah dítěte k rodiči naruší a bohužel k oběma…k tátovi, že to chce a máma, že ho tam dá…

A to je právě to čemu bych se chtěla vyhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
20948
29.5.20 19:02

@Aglája75 ok ok, za me teda dite muselo do skolky, protoze samo doma byt nemohlo :nevim: ja bych zase nechtela, aby se ke mne dite chovalo jako k nejakemu cizimu cloveku, na ktereho je potreba si zvykat. Tatka si za to zjevne muze zcasti sám, ale ta spoluprace maminek na tom, ze si site muze vybrat, jestli tata ano nebo ne-e, pricemz tady casto cteme, ze u novych partneru se takovy štrachy nedelaj, to mi prijde divne. A kdyz se jse k lekari, tak si taky muze dite vybrat, jestli momentalne neprijemne vysetreni ano nebo ne? Ono dite se kolikrat chytne toho, co ma maminka napsano ve tvari :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 19:03

@Kolicek95
Za víc jak rok si na to nezvykl.

• Nahlásit
  • Citovat
20948
29.5.20 19:05
@Anonymní píše:
@Aglája75
u kněkterých když je dítě „nuceno“ to naopak vztah dítěte k rodiči naruší a bohužel k oběma…k tátovi, že to chce a máma, že ho tam dá…A to je právě to čemu bych se chtěla vyhnout.

Hele, takze kdyz ti soud rozhodne o stridavce, tak co, budes kazdy tyden brecet s ditetem, aby nahodou neseznalo, ze za to taky muzes, ze musi jit pryc?
Hele, vim, o cem mluvim, srdce mi krvacelo, ale jednou je to otec, stara se, tak o tom snad nebudeme diskutovat, ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20948
29.5.20 19:06
@Anonymní píše:
@Kolicek95
Za víc jak rok si na to nezvykl.

Protoze mel volbu a nespal tam, to je celkem jednoduche :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
29.5.20 19:06
@PaníKadrnožková píše:
@Aglája75 ok ok, za me teda dite muselo do skolky, protoze samo doma byt nemohlo :nevim: ja bych zase nechtela, aby se ke mne dite chovalo jako k nejakemu cizimu cloveku, na ktereho je potreba si zvykat. Tatka si za to zjevne muze zcasti sám, ale ta spoluprace maminek na tom, ze si site muze vybrat, jestli tata ano nebo ne-e, pricemz tady casto cteme, ze u novych partneru se takovy štrachy nedelaj, to mi prijde divne. A kdyz se jse k lekari, tak si taky muze dite vybrat, jestli momentalne neprijemne vysetreni ano nebo ne? Ono dite se kolikrat chytne toho, co ma maminka napsano ve tvari :lol:

ale spaní u tatínka by přece v dítku nemělo zanechat pocit, jako po nepříjemném vyšetření :think: myslíš, že když budou dítko nutit dělat něco co nechce, že z toho bude mít dobrý pocit? že se bude těšit? že to ten vztah nepoznamená? :think: jestli by nebylo lepší, kdyby se tatínek snažil víc, aby se k němu syn těšil a chtěl tam být, protože jestli po roce odjíždí s pláčem, někde bude asi chyba :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama