Co vše do postýlky - poraďte chlapovi :P

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
19.1.22 10:47

Co vše do postýlky - poraďte chlapovi :P

Zdravím, prosím Vás poraďte mi co je potřeba koupit do postele pro dítě.
Respektive to CO je potřeba vím, leč bych Vás rád požádal o vaše osobní zkušenosti.

Např zvažoval jsem zavinovačky beemy ovšem nevím zda-li to je OK.
Zajímala by mě taky jaká je dle Vás optimální postýlka.
A jaké hrazdy do ní.

Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14840
19.1.22 10:54

Do postýlky je potřeba matrace, nepromokava podlozka, prosteradlo, něco na prikryti. Může být mantinel, klín na podlozeni ale stačí i dát něco pod matraci ať má sklon (při ublinkavani, ryme) Mě vyhovuje postylka se stahovaci bočnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
19.1.22 10:57
@JancaS84 píše:
Do postýlky je potřeba matrace, nepromokava podlozka, prosteradlo, něco na prikryti. Může být mantinel, klín na podlozeni ale stačí i dát něco pod matraci ať má sklon (při ublinkavani, ryme) Mě vyhovuje postylka se stahovaci bočnici.

Tzn třeba IKEA postýlka je OK?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.22 11:03

Za mě ideální postýlka celodřevěná, buková.
Obě děti, když jim rostly zuby, ji okusovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27953
19.1.22 11:05
@SmKcz píše:

určitě. Mladší syn měl Sniglar. Nejmladší nemá postýlku vůbec, spí s námi.
Do postýlky je hlavní kvalitní matrace, nepromokavá podložka, prostěradlo. Polštář a peřina se nedávají, to až tak později. Zavinovačka, dečka na případné dopřikrytí. Fajn je třeba i tzv. hnízdečko. Mantinel jsme měli obyč z Ikey a v pohodě. Hrazdu myslíš kolotoč? My jsme neměli ani pro jednoho, aktivně ho koupila babička pro nejstaršího a byl k ničemu, zbytečnost. Hrazdičku jsme kupovali, ale dívali na zem. A jo, někdy i do postýlky. Klasickou plastovou skládací, kde se daly vyměňovat předměty, hračky na očkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5421
19.1.22 11:06
@SmKcz píše:

Jakákoliv postýlka, která je stabilní a ošetřená nejedovatým přípravkem, je OK. Takže nové téměř všechny. Leda si pohlídat, aby šprušle byly dostatečně, ale ne příliš daleko od sebe, aby v nich dítěti neuvízla hlava.

Jinak si ohledně vybavení můžeš vybrat z jakýchkoliv názorů od toho, že dítě má mít v postýlce jen matraci a spací pytel, protože čímkoliv navíc se udusí, přes hnízda a polovysypané peřinky až po spaní v posteli s rodiči. Potřebovat budeš určitě tu postýlku, matraci (pro malé miminko je podle mě jedno jakoukoliv, ono ji nemá šanci proležet) se snímatelným potahem, nepromokavý potah na matraci, (popřípadě nepromokavá) prostěradla, volitelně ten mantinel okolo postýlky, hnízdo, zavinovačku apod. dle preference na spaní.

Hrazdičku určitě ne, ta je na hraní, ne k usínání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14840
19.1.22 11:06
@SmKcz píše:

Nevím co mají v Ikei, ale ty postýlky jsou většinou na jedno brdo. Však si to hoď do googlu a uvidíš co ti vyjede co se teď prodává. Mě ještě vyhovuje postylka na kolečkách, která se dá posunout kam zrovna potřebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28756
19.1.22 11:07

Za mě jakákoliv dřevěná postýlka. Do ní klidně obyč matraci, to dítě nic neváží, tak nepotřebuje nic extra speciálního. Jako důležitý beru monitor dechu. Co se týče zbytku je to spíš na konkrétním dítěti. Naši zavinovačky nechtěli, spací pytle nechtěli, tak sem měla jen lehčí perinku. Kolotoce sme moc nevyužili, mantinely můžou být, ale já využila jen z jedné strany od zdi, aby nešlo chladno, ale z druhé chtělo mít dítě výhled ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
19.1.22 11:16

My měli uplně tu nejobyčejnější postýlku z IKEA, stačíla v pohodě. Matraci jsme měli taky obyč z ikea, miminko je tak lehoučké, že je zbytečné kupovat matrace za x tisíc. Určitě monitor dechu za mě, nepropustnou podložku, prostěradlo. Mantinel zase IKEA, za mě byl top nebo byl kolem celé postýlky ne jen část, dcera cestovala v postýlce. Jinak dcera neměla ani zavinovačku, ani peřinku nic.. nesnesla nic na sobě..takže spala více oblečená, ale to je už individuální. Jednu zavinovačku bych asi pořídila. Měli jsme i kolotoč ale byl tak nějak celkem nepodstatný, možná jak byla větší tak to chvíli sledovala, ale kdyby nebyl nic by se nestalo.
Nebesa uplná zbytečnost spíše zavazející.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
19.1.22 11:19

Tak já bych řešila jen at je postýlka odolná a má tři polohy výšky matrace a kvalitní matraci. Taky příjemné noční světýlko k postýlce pro maminku a miminko (aby v noci když nemůže usnout nečumákovalo do tmy)…a mantinely, až se bude otáčet, at nemá omlácenou hlavu.

Jedno dítě postýlku rozskákalo :-) takže odolnější, další děti postýlky okousaly, takže nezávadnou.
Bočníce neřeším, dítě má svou postel, já taky a když má dítě spát, jsem raději když je v postýlce a nemůže samo nikam lézt. Takže za mě je stahovací bočnice zbytečná.
Nepromokavá podložka je fajn, ale u mimina se nemělo co rozlít nebo pomočit. To řeším v postelích se staršíma dětma 2r+

Já mateřství prožívám jako chlap :-) takže hnízdečka a další vymoženosti neřeším. Stačila mi větší hebká deka, která poslouží jako zavinovačka a i jako hnízdečko a i jako deka. Řeším jen hebké materiály, včetně „načehraného polštáře“ děti to mají rády a jsou klidnější. Hračky stačily závěsné na okraje postýlky, ale máme obyčejnou hrazdičku s hračkama, ale do postýlky vyjímečně. Takže ta se hodí občas do postýlky, ale spíše kamkoli po bytě. Nebesa - dítě mělo strach a já taky, protože jsem na dítě neviděla.
Od narození dětem vyhrazuju čas na spaní, hraní atd. Takže hrazdička na hraní do postýlky jen občas. Kolotoče nad postýlku jsou fajn, ale jak je mimi větší, strašně se nervuje, když to nemůže chytit 8) takže jsem vždycky musela sundat, at se nenervuje.

Příspěvek upraven 19.01.22 v 11:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
19.1.22 11:21
@axlpol píše:
Tak já bych řešila jen at je postýlka odolná a má tři polohy výšky matrace a kvalitní matraci. Taky příjemné noční světýlko k postýlce pro maminku a miminko (aby v noci když nemůže usnout nečumákovalo do tmy)

Jedno dítě postýlku rozskákalo :-) takže odolnější, další děti postýlky okousaly, takže nezávadnou.
Bočníce neřeším, dítě má svou postel, já taky a když má dítě spát, jsem raději když je v postýlce a nemůže samo nikam lézt. Takže za mě je stahovací bočnice zbytečná.
Nepromokavá podložka je fajn, ale u mimina se neěmlo co rozlít nebo pomočit. To řeším v postelích se staršíma dětma 2r+

Já mateřství prožívám jako chlap :-) takže hnízdečka a další vymoženosti neřeším. Stačila mi větší hebká deka, která poslouží jako zavinovačka a i jako hnízdečko a i jako deka. Řeším jen hebké materiály, včetně „načehraného polštáře“ děti to mají rády a jsou klidnější. Hračky stačily závěsné na okraje postýlky, ale máme obyčejnou hrazdičku s hračkama, ale do postýlky vyjímečně. Takže ta se hodí občas do postýlky, ale spíše kamkoli po bytě. Nebesa - dítě mělo strach a já taky, protože jsem na dítě neviděla.
Od narození dětem vyhrazuju čas na spaní, hraní atd. Takže hrazdička na hraní do postýlky jen občas. Kolotoče nad postýlku jsou fajn, ale jak je mimi větší, strašně se nervuje, když to nemůže chytit 8) takže jsem vždycky musela sundat, at se nenervuje.

Tak vyhrazuješ čas na spaní a hraní… a občas hrazdička jooo… nemá v tom to dítě zmatek…jednou může, pak nemůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
19.1.22 11:25
@Veru1987 píše:
Tak vyhrazuješ čas na spaní a hraní… a občas hrazdička jooo… nemá v tom to dítě zmatek…jednou může, pak nemůže?

tím občas myslím… že jsou chvíle, kdy potřebuju mít dítě bezpečně v postýlce. Donést nákup z auta domů, pošťačka, telefon, pověsit prádlo…a protože mám doma dětí více, někdy nejde nechat mimino na zemi…nebo ted jak už leze, je taky fajn ho na ty chvilky bezpečně strčit do postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
19.1.22 11:28
@axlpol píše:
tím občas myslím… že jsou chvíle, kdy potřebuju mít dítě bezpečně v postýlce. Donést nákup z auta domů, pošťačka, telefon, pověsit prádlo…a protože mám doma dětí více, někdy nejde nechat mimino na zemi…nebo ted jak už leze, je taky fajn ho na ty chvilky bezpečně strčit do postýlky.

Já krkavec ho tam šupla a letěla udělat co jsem musela bez hrazdičky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5421
19.1.22 11:29
@axlpol píše:

Proto existují ohrádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
19.1.22 11:34
@SlečnaDahlia píše:
Proto existují ohrádky.
…pro ty co mají místo, je určitě ohrádka dobrá, ale mít ohrádku, která se využívá cca 20min. za týden :nevim: asi bych jí nechtěla i kdyby to místo bylo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat