Co vše jde poznat z krve a moči?

Eleanora198
3.2.21 08:30

Co vše jde poznat z krve a moči?

Holky,

prosím co vše lze nebo naopak nelze vyčíst z vysledku krve a moci? Jsem trochu blazen asi, chodím každý rok na odběry, vše naprosto v pořádku, ale rikam si, jestli tam vůbec mohou vidět věci typu nádor, rakovina, případně jiné nemoci? Nebo je to proste jen o cukru v krvi, cholesterolu atd?

Moc dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29235
3.2.21 08:33

NO doktorka dělá jen určité věci, ne jen tak všechno. Budou to ty věci jako cholesterol. Hlavně asi chodíš kvůli něčemu určitému, to se dělá. Mně k tomu dělá co dva roky i štítnou žlázu. Ale to máš v posledních výsledcích, ne? Co konkrétně testuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
3.2.21 08:35

Tak předpokládám, že na tu krev chodíš z nějakého důvodu. Takže asi testují hlavně ten důvod. Koukni na poslední zadanku nebo výsledky a uvidíš co všechno tam máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Eleanora198
3.2.21 08:37

Holky chodím na prevenci, nic konkrétního

• Citovat
  • Nahlásit
17415
3.2.21 08:38

@Eleanora198 To záleží, co doktorka zaškrtá v té žádance. Dvě vteřiny ve vyhledávači:
https://zdravinaroda.cz/…etreni-krve/
Máš-li podezření na něco jiného, já teď třeba řeším skrytou boreliozu, tak to musíš konkrétně po lékařce požadovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5040
3.2.21 08:40
@Eleanora198 píše:
Holky,

prosím co vše lze nebo naopak nelze vyčíst z vysledku krve a moci? Jsem trochu blazen asi, chodím každý rok na odběry, vše naprosto v pořádku, ale rikam si, jestli tam vůbec mohou vidět věci typu nádor, rakovina, případně jiné nemoci? Nebo je to proste jen o cukru v krvi, cholesterolu atd?

Moc dekuji

To jsem také zjištovala..ne nádor ani rakovina se z primárních odběrů zjistit nedá..Ale špatný krevní obraz může indikovat rakovinu krve, to samé amylázy u slinivky atd..ale třeba rakovinu prsu ti žádný odběr na světě nepozná,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
3.2.21 08:45

Doktoři málo kdy najdou to co aktivně nehledají.
Můj strejda si asi 10 let stěžoval na různé problémy. Chodil pořád po doktorech, pořád nějaké problémy. Už ho dokonce chtěli poslat na psychiatrii, ale nakonec mu udělali CT… a zjistili, že má metastázy po celém těle. Už mu nikdo nemohl pomoct.
Takže asi tak. Pokud už na něco přijdou náhodou, tak to bylo většinou díky tomu, že nějaký ochotný doktor začal střílet testy na slepo.
Pokud máš podezření, musíš po doktorce požadovat konkrétní testy/vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20669
3.2.21 08:51

Podle toho co vyplní v žádance běžně ti nebudou testsovat třeba kortizol, hiv atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20669
3.2.21 08:53
@LilyJane píše:
Doktoři málo kdy najdou to co aktivně nehledají.
Můj strejda si asi 10 let stěžoval na různé problémy. Chodil pořád po doktorech, pořád nějaké problémy. Už ho dokonce chtěli poslat na psychiatrii, ale nakonec mu udělali CT… a zjistili, že má metastázy po celém těle. Už mu nikdo nemohl pomoct.
Takže asi tak. Pokud už na něco přijdou náhodou, tak to bylo většinou díky tomu, že nějaký ochotný doktor začal střílet testy na slepo.
Pokud máš podezření, musíš po doktorce požadovat konkrétní testy/vyšetření.

asi tak chce to hodnýho mudr co prostě hledá a věří pacientovi, stejdy je mi moc líto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
3.2.21 09:06

@LilyJane mne na neco přišli náhodou, ani se nikdo nemusel snažit. Mám problémy s nohou, dle neuro jasná diagnóza, jen uděláme MRI pro potvrzení. No diagnóza se nepotvrdila, ale našli něco jiného, co mi zanedlouho budou operovat. A noha stále bez diagnózy. Ale tpnienfalt náhoda, často se nenajde ani to, co se aktivne hleda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat