Co vše je potřeba - poraďte

1026
2.1.21 13:52

co vše je potřeba- poradte

Ahoj holky, jsem prvorodička. Termín máme koncem dubna a začínám se dívat po věcičkách. Tak nějak vím co koupit ale chtěla bych všechno. Koukám po setech do postýlky - Chceme mantinelový cop, hnízdečko, zavinovačku je třeba ještě neco? Právě nevím moc jaký materiál volit když bude miminko vlastne na jaře a pak hned v létě.
Co se potom týče dlaších věciček už máme koupené lehátko Ingenuity v 2v1 tak to se chci zeptat od kdy jste miminko do toho dávali :-). A jestli jste kupovali druhou postylku třeba do obývaku. Díky moc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23888
2.1.21 14:24

Víceméně si to musíš rozhodnout ty. každý potřebuje něco jiného, na trhu je bambilion věcí. někdo chce monitor dechu, někdo ho nepotřebuje, někdo chce kolíbku nebo druhou postýlku, někomu to přijde jako zbytečnost.

za mě, monitor dechu ano, druhá postýlka ne, když bylo nárazově potřeba, malej usnul i na gauči (obloženej polštářema). určitě doporučuju přebalovací pult nebo přebalovací podložku na postýlku, pračku, podle co seženeš a co se ti vejde domů, tvoje záda ti poděkují :))
materiál bavlnu, když bude potřeba, můžeš přes to dát třeba fleesovou dečku pro větší tepelný komfort. Mimochodem, těch není nikdy dost :) hodí se do kočáru, na přenášení, na zavinování případně, na zem,…

Jinak i když nebudeš používat látkové pleny, rozhodně si jich pořiď třeba deset, patnáct. Na utírání, odkrkávání, krytí třeba právě náchylných materiálů (zrovna ten gauč).
Do lehátka jsem syna dávala cca od měsíce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 14:29

Set do postýlky - polštářky nikdy nevyužité, až dcera je teď má pro panenky. Mantinel věčně stržený - hrály si s tím. Hnízdečko jsem měla u dcery, byla velký spáč - ale byl to spíš takový pelíšek plněný kuličkami. Zavinovačku - syn musel být zavinutý v pleně, dcera usínala a spala klidně, takže u ní jsme měla klasickou zavazovací. Určitě bych nekupovala rychlozavinovačku. Lehátko jsem začala používat, když jsem najela na příkrmy - u krmení aspoň vydržel. Máme velký dům, postýlka v patře, dole pojízdný proutěný koš a později ohrádka. Nahoru jsem pak kupovala velkou ohrádku asi 1,5×1,5m, ale vůbec jsme ji nevyužili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
2.1.21 14:32
@Mar__tanka1983 píše:
Víceméně si to musíš rozhodnout ty. každý potřebuje něco jiného, na trhu je bambilion věcí. někdo chce monitor dechu, někdo ho nepotřebuje, někdo chce kolíbku nebo druhou postýlku, někomu to přijde jako zbytečnost.

za mě, monitor dechu ano, druhá postýlka ne, když bylo nárazově potřeba, malej usnul i na gauči (obloženej polštářema). určitě doporučuju přebalovací pult nebo přebalovací podložku na postýlku, pračku, podle co seženeš a co se ti vejde domů, tvoje záda ti poděkují :))
materiál bavlnu, když bude potřeba, můžeš přes to dát třeba fleesovou dečku pro větší tepelný komfort. Mimochodem, těch není nikdy dost :) hodí se do kočáru, na přenášení, na zavinování případně, na zem,…

Jinak i když nebudeš používat látkové pleny, rozhodně si jich pořiď třeba deset, patnáct. Na utírání, odkrkávání, krytí třeba právě náchylných materiálů (zrovna ten gauč).
Do lehátka jsem syna dávala cca od měsíce?

Tak moc děkuji za názor. Já právě mám v plánu mít přebalovací pult s kodomodu rovnou a zárověn ještě přebaovací podložku na pračku když ho budeme koupat tak abych ho osušila nejdřív na praččce a zároven by ta podložka z pračky sloužila na cesty :-). JInak právě nevím zda se mi vyplatí jak hnízdečko tak i zavinovačka na druhou stranu se dělá i zavinovačka která pak slouží jako hrací deka na zem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
2.1.21 14:38
@Kazimíra Olejovka píše:
Set do postýlky - polštářky nikdy nevyužité, až dcera je teď má pro panenky. Mantinel věčně stržený - hrály si s tím. Hnízdečko jsem měla u dcery, byla velký spáč - ale byl to spíš takový pelíšek plněný kuličkami. Zavinovačku - syn musel být zavinutý v pleně, dcera usínala a spala klidně, takže u ní jsme měla klasickou zavazovací. Určitě bych nekupovala rychlozavinovačku. Lehátko jsem začala používat, když jsem najela na příkrmy - u krmení aspoň vydržel. Máme velký dům, postýlka v patře, dole pojízdný proutěný koš a později ohrádka. Nahoru jsem pak kupovala velkou ohrádku asi 1,5×1,5m, ale vůbec jsme ji nevyužili.

A mohu se zeptat na rozdíl mezi rychlozavinovačkou a zavinovačkou? a proč by si rychlo nevolila? dekuji moc :-)
Je mi jasné že ty polštaře jsou spíše na parádu no a co říkáš na copánkový mantinel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
2.1.21 14:43

Postupem času jsem zjistila (3 deti), že není potřeba vůbec nic z výše uvedeného. U třetího dítěte jsme neměli ani postýlku, pro první dvě jsme ji měli složenou, fungovala jako odkládací prostor.

Koupila bych 2 šátky na nošení dětí (případně nosici bundu a mikinu), dítěti teplé vlněné capáčky, autosedačku, sadu látkových plen, trochu oblečení a bepahthen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11958
2.1.21 14:48

Zjistila bych hlavně jak se ten copánkový mantinel pere a suší. u nás jsme zavinovačky nepoužívali, ani jeden v tom nechtěl být. Ale dost jsme využili hrací deku. Postýlku jsem používala cestovní se zdravotní matrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52650
2.1.21 14:56

@Zelnicka trocha oblečení je co :think: Tohle bude strašně individuální. Jo u plno věcí se časem zjistí že nebylo potřeba, ale u každého to bude něco jiného :lol: @Lebedka99 tohle je vše individuální, kluci oba v zimě zavinovačku nesnesli a dcera je v květnu a ta zavinovačku měla ráda tak se pak ještě dokupovala další :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 15:00
@Lebedka99 píše:
A mohu se zeptat na rozdíl mezi rychlozavinovačkou a zavinovačkou? a proč by si rychlo nevolila? dekuji moc :-)
Je mi jasné že ty polštaře jsou spíše na parádu no a co říkáš na copánkový mantinel?

Copánkový mantinel jsem neznala, ale googlím a vypadá fakt pěkně, nezkoumám, jak se to přidělá, ale tuším, že zas jen přiváže. Já bych dnes koupila mantinel kolem dokola, ne jen kousek a přidala provázky na uvázání - nebo ten cop. Já měla rychlozavinovačku na suchý zip - syn potřeboval být zavinutý na pevno v pleně. Zavinovačka nedržela. Zavazovací prostě upravíš, ta rychlo mi přišla, že z ní dítě při vrtění vypadne. Bavíme se o roce 2012, teď už asi budou lepší. Zavazovací byla naprostá bomba! Krásná, pevná zádíčka…stála dost peněz, ale byla boží. Na manipulaci úplně super. Pak měla dcera spací pytel.

Zavinovačku zavazovací jsem měla od Outlast.

A určitě za mě: přebalovací pult - měla jsem ho v koupelně i ložnici. Koupací kyblíček (dítě v tom neřvalo a koupání se mu líbilo) později jsme koupili sedátko OK Baby (takový velký kyblík se sedátkem a špuntem, brali jsme to i na dovolené a lze to používat i na balkóně, zahradě).

A nejdůležitější je výběr kočárku. Ten první jsem vybírala dlouho, měla x požadavků, ale v praxi jsme zjistila, že potřebuju něco jiného. Nejlepší je si ho prohlédnout v obchodě a pak koupit přes eshop, kde vyjde levněji. Druhý kočárek už byl pravým opakem toho prvního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
2.1.21 15:01

Super tema, taky jsem prvorodicka a nevim, co cekat
set do postylky taky beru, ale je mi jasny, ze to bude jen semtam na okrasu a na fotku a pak asi k nicemu :P
jinak postylky beru 2 - jednu normalni nahoru do pokoje (mam v planu ji prirazit k normalni posteli a ze bychom tak s malou spaly spolu :think: ) a druhou beru cestovni, ktera bude dole v obyvaku na denni spani (nechci malou nechavat jen nekde na gauci, pac mame kralika a je mi jasny, ze by ji v ten moment pristal na oblicejiku 8o do postylky skakat nebude)
jinak co mi prave neni jasny je, zda bude potreba takove to vibracni sedatko/houpatko :think: kamosky si to chvali, ale zas jsem nekde cetla, ze to neni uplne zdrave…
jinak mame hraci decku, autosedacku, kocarek, jednorazove pleny na prvni mesic (pak chci asi latkovat), nejake latkove pleny a tetrapleny jako osusku, zavinovacku, nejake obleceni (bodycka, polodupky, overaly, cepicky), monitor dechu, odsavacku na mleko, ohrivac lahvi, vanicku, sedatko do vany, prebalovaci pult a nevim, zda porizovat chuvicku.. :think:
verim, ze se to vykrystalizuje v prubehu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
2.1.21 15:06

Naše malá má skoro třičtvrtě roku a postýlka stále leží rozložená ve sklepě, myslím, že ji prodáme tak, jak jsme ji koupili. Spíme všichni spolu v posteli.
Taky jsme s velkou slávou kupovali kočárek a používáme ho jen jako vajíčko do auta, jinak nosíme v šátku/nosítku.
Takže doporučím koupit šátek s nižší gramáží na malý mimina, místo zavinovačky větší bavlněnou nízkogramážní plenku, třeba 80 cm. Lehátko jsme taky chvíli měli, ale moc jsme nepoužívali. Ze začátku byla stejně pořád na prsu, takže o odložení nemohla být řeč :lol: ale později, možná kolem tří měsíců už to pro ni na chvíli bylo fajn jako změna oproti rukám, šátku, gauči, zemi… Rozhodně by nemělo sloužit jako separační pomůcka, nenahrazovat náruč rodičů. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
2.1.21 15:35

Lehátko mně přijde na nic. Měli jsme druhou postýlku. Cop do postýlky je sice pěkný, ale stejnou službu udělá smotaný ručník nebo deka. A hnízdečko? Nvm. Řešila jsem to kojícím polštářem, který jsem při kojení vůbec nevyužila, ale na spaní s břichem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
2.1.21 15:57

Zajímavá diskuze. Rodím své první dítě v květnu. Naštěstí jem moc věcí podědila - postýljy ( jedna do ložnice, druhá do obyv), oblečení, hračky, hrající deku, odsávačku, látkové pleny, vajíčko, vaničku, šátky na nošení.
Co si budu kupovat nové je monitor dechu, chůvička, kočárek, digitální teploměr, přebalovací pult. Uvažuju nad hojdavakem, mám ale steach, že si na něj prcek zvykbeca nebude chtít spát jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
2.1.21 16:27

Zdravím. :) Pravdou je že 100 lidí 100 názorů a ono taky každé miminko je jiné a každá maminka má trochu jiné požadavky :nevim: Já jsem měla malého koncem června a teda musím říct že jsem vůbec nevyužila zavinovačku protože pak už byly horka a malý v tom vůbec nechtěl být. Měla jsem postýlku a pak takový ten proutěný košík na kolečkách. Postýlku jsem zdědila po švagrové a ten proutěný košík jsem měla půjčenej. Pak se mi strašně moc osvědčilo houpátko protože malý v tom hezky usínal. Hnízdo jsem taky pořídila a to využívám do dneška protože když jsi malý hraje na zemi a chce si jenom tak na chvíli hajnout a odpočinout tak se do toho ještě vleze protože máme takovéto co se pomocí šňůrek dá prodloužit a to je malému už 18 měsíců :lol: monitor dechu jsem měla z druhé ruky a chůvičku novou. Monitor dechu jsme využívali celkem dlouho v podstatě skoro až do roka. Chůvičku doma v bytě moc nevyužíváme ale občas teda jo. Přebalovací pult jsem si taky pořídila takový obyčejný a úplně stačil ale plno lidí mi tvrdilo že přebalovák je úplná zbytečnost ale mě to teda vyhovovalo. Oproti tomu vůbec jsem nepořizovala odsávačku na mléko a to zase plno lidí tvrdí že bez ní si to neumí představit :mrgreen: takže někdy při pořizování výbavičky fakt babo raď :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
2.1.21 16:49
@Lucí_123456 píše:
Zdravím. :) Pravdou je že 100 lidí 100 názorů a ono taky každé miminko je jiné a každá maminka má trochu jiné požadavky :nevim: Já jsem měla malého koncem června a teda musím říct že jsem vůbec nevyužila zavinovačku protože pak už byly horka a malý v tom vůbec nechtěl být. Měla jsem postýlku a pak takový ten proutěný košík na kolečkách. Postýlku jsem zdědila po švagrové a ten proutěný košík jsem měla půjčenej. Pak se mi strašně moc osvědčilo houpátko protože malý v tom hezky usínal. Hnízdo jsem taky pořídila a to využívám do dneška protože když jsi malý hraje na zemi a chce si jenom tak na chvíli hajnout a odpočinout tak se do toho ještě vleze protože máme takovéto co se pomocí šňůrek dá prodloužit a to je malému už 18 měsíců :lol: monitor dechu jsem měla z druhé ruky a chůvičku novou. Monitor dechu jsme využívali celkem dlouho v podstatě skoro až do roka. Chůvičku doma v bytě moc nevyužíváme ale občas teda jo. Přebalovací pult jsem si taky pořídila takový obyčejný a úplně stačil ale plno lidí mi tvrdilo že přebalovák je úplná zbytečnost ale mě to teda vyhovovalo. Oproti tomu vůbec jsem nepořizovala odsávačku na mléko a to zase plno lidí tvrdí že bez ní si to neumí představit :mrgreen: takže někdy při pořizování výbavičky fakt babo raď :lol:

Ono je nejlepší vzít nějaký základ, a pak se dá dokoupit vždycky. Třeba ti odsávačku bych opravdu předem nekoupila. Vždycky se dá při problémech půjčit a hned objednat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat